Gmina Wartkowice, działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) - dalej: ustawy Pzp”- zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia pn.: „TERMOMODERNIZACJA PRZEDSZKOLA GMINNEGO WRAZ Z BUDYNKIEM MIESZKALNYM W PEŁCZYSKACH W SYSTEMIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ” - ogłoszenie o zamówieniu nr 2025/BZP 00520872/01 z dnia 06 listopada 2025r., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
„TERMOMODERNIZACJA PRZEDSZKOLA GMINNEGO WRAZ Z BUDYNKIEM MIESZKALNYM W PEŁCZYSKACH W SYSTEMIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”
Zamawiający Gmina Wartkowice (Wartkowice, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „TERMOMODERNIZACJA PRZEDSZKOLA GMINNEGO WRAZ Z BUDYNKIEM MIESZKALNYM W PEŁCZYSKACH W…”. Złożono 1 ofertę.
- Wartość całego ogłoszenia wynikowego
- Nie podano
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
06 listopada 2025
Termin ofert: 21 listopada 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowaniaBieżące
01 grudnia 2025
1 oferta
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Gmina Wartkowice, działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) - dalej: ustawy Pzp”- zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia pn… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WARTKOWICE |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 730934364 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | Targowa 25 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Wartkowice |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 99-220 |
| 1.5.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.5.7.) | Numer telefonu | 436785105 wew 48 |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@wartkowice.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.wartkowice.biuletyn.net |
| 1.6.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a3890874-eea7-4705-85b5-83c48a12e01e |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | „TERMOMODERNIZACJA PRZEDSZKOLA GMINNEGO WRAZ Z BUDYNKIEM MIESZKALNYM W PEŁCZYSKACH W SYSTEMIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ” |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a3890874-eea7-4705-85b5-83c48a12e01e |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00567679 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2025-12-01 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2025/BZP 00041601/02/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.1.3 Termomodernizacja budynków komunalnych na terenie Gminy Wartkowice |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Tak |
| 2.14.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00520872 |
Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | ZP.271.13.2025 |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.3.) | Wartość zamówienia | 940973,17 PLN |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie robót budowlano-montażowych dla budynku pod adresem Pełczyska 4, 99-220 Wartkowice, zlokalizowanym na działce nr 221/3 obręb geodezyjny Pełczyska - zwanymi dalej także „obiekt”. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 45320000-6 - Roboty izolacyjne |
| 4.5.4.) | Dodatkowy kod CPV | 45321000-3 - Izolacja cieplna 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 39715210-2 - Urządzenia centralnego ogrzewania 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów |
Zakończenie postępowania
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem |
| 5.2.) | Podstawa prawna unieważnienia postępowania | art. 255 pkt 3 ustawy |
| 5.2.1.) | Przyczyna unieważnienia postępowania | Gmina Wartkowice, działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) - dalej: ustawy Pzp”- zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia pn.: „TERMOMODERNIZACJA PRZEDSZKOLA GMINNEGO WRAZ Z BUDYNKIEM MIESZKALNYM W PEŁCZYSKACH W SYSTEMIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ” - ogłoszenie o zamówieniu nr 2025/BZP 00520872/01 z dnia 06 listopada 2025r., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć |
Oferty
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Liczba otrzymanych ofert lub wniosków | 1 |
| 6.1.1.) | Liczba otrzymanych ofert wariantowych | 0 |
| 6.1.2.) | Liczba ofert dodatkowych | 0 |
| 6.1.3.) | Liczba otrzymanych od MŚP | 1 |
| 6.1.4.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego | 0 |
| 6.1.5.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG | 0 |
| 6.1.6.) | Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.1.7.) | Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.2.) | Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem | 1499018,22 PLN |
| 6.3.) | Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem | 1499018,22 PLN |
Informacje dodatkowe
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba
że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Zamawiający, stosownie do treści art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 1157397,00 PLN (słownie: jeden milion sto pięćdziesiąt siedem tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt siedem złotych zero groszy).
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert tj. do dnia 21 listopada 2025r. godz. 10:00 wpłynęła jedna oferta złożona przez Piotra Haraszkiewicza prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą EKO-BUD Piotr Haraszkiewicz z siedzibą
w Sieradzu, NIP: 82714185, który zaoferował wykonanie zamówienia za kwotę brutto:
1499018,22 PLN.
Zgodnie z Rozdziałem XVIII Specyfikacji Warunków Zamówienia, jednym z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu była cena. Po otwarciu ofert Zamawiający stwierdził, iż oferta przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wskutek analizy możliwości finansowych (w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego) Zamawiający stwierdził, iż aktualnych nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →