Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w ramach realizacji zadania: Zrównoważona mobilność budowy dróg rowerowych i pieszych w gminie Purda.
Zamawiający Gmina Purda (Purda, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej w ramach realizacji zadania:…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 227 642 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=653, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
21 listopada 2025
Termin ofert: 3 grudnia 2025 11:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
28 listopada 2025
- Wynik postępowania
10 grudnia 2025
1 ofertaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA PURDA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510743189 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Purda 19 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Purda |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 11-030 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 89 512 22 23 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@purda.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.purda.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00563311 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-11-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00549651 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 1) Przed zmianą | Część 1 - Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej: 1) Drogi dla rowerów Klebark Mały – Klebark Wielki – Klewki: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi dla rowerów Klebark Mały – Klebark Wielki o długości ok. 2,150 km. Początek opracowania obejmuje włączenie do istniejącej drogi rowerowej dz. 288/2 obr. Klebark Mały wzdłuż drogi do miejscowości Klebark Wielki dz. 1/24 obr. Klewki do granicy działki 1/28 z działką 1/18 obr. Klewki o długości ok. 2,150 km – jednokierunkowa droga dla rowerów. Od dz. 1/18 obr. Klewki do nawierzchni chodnika przy dz. 6/134 obr. Klewki o długości ok. 1,500 km – jednokierunkowa droga dla rowerów. 2) Drogi dla pieszych i rowerów Linowo – Trękus: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi dla rowerów i pieszych o długości ok. 4,2 km. Od istniejącego ciągu pieszego w pasie drogi nr 1374N dz. 22/4 obr. Linowo do skrzyżowania z drogą gminną dz.22/2 obr. Linowo, od skrzyżowania dz.22/2 obr. Linowo do istniejącej chodnika (wiadukt) na dz. 22/4 obr. Linowo – jednokierunkowa droga dla pieszych o długości ok. 0,850 km. Od jezdni drogi powiatowej dz. 22/4 obr. Linowo przez pas drogowy starej jezdni drogi dz. 22/2 Linowo do granicy z dz. 3/1 obr. Linowo, następnie do miejscowości Trękus do granicy z dz. 4/11 obr. Linowo- jednokierunkowa droga dla pieszych i rowerów o długości ok. 2,830 km. Od dz.4/11 obr. Linowo do przystanku autobusowego przy dz. 16/1 obr. Trękus (do istniejącego przystanku komunikacji publicznej) – jednokierunkowa droga dla rowerów o długości ok. 0,280 km. 3) Drogi dla rowerów i pieszych Marcinkowo – Wyrandy: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowę drogi dla rowerów i pieszych o długości ok. 1,43 km. Od istniejącej drogi rowerowej dz. 222 obr. Marcinkowo do granicy z dz. 246 obr. Marcinkowo o długości ok. 240 m – jednokierunkowa droga dla rowerów. Od granicy dz. 240 obr. Marcinkowo do istniejącego chodnika dz. 256, obr. Marcinkowo o długości ok. 240 m – jednokierunkowa droga dla rowerów. Od istniejącego chodnika przy dz. 283 obr. Marcinkowo do skrzyżowania z drogą dz. 183, obr. Wyrandy - zaprojektowanego chodnika (oddzielne opracowanie - rys w Załączniku nr 13 do SWZ) o długości ok. 950 – jednokierunkowa droga dla pieszych. Zaprojektować wiaty przystankowe solarną do obsługi rowerzystów z punktem ładowania rowerów elektrycznych i hulajnóg, punktem napraw z uwzględnieniem miejsc dla użytkowników komunikacji publicznej. 4) Drogi dla pieszych w miejscowości Szczęsne: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi dla pieszych o długości ok. 1,10 km. Od istniejącego chodnika przy dz. 142/2 obr. Szczęsne do istniejącego chodnika przy dz. 162/5 obr. Szczęsne długości ok. 0, 860 km – jednokierunkowa droga dla pieszych. Od drogi przez dz. 283 obr. Szczęsne przez Kanał Struga do istniejącego chodnika przy dz. 321/6 obr. Szczęsne i w kierunku Szkoły Podstawowej dz. 318 obr. Szczęsne o długości ok. 0,150 km – jednokierunkowa droga dla pieszych. 5) Miejsc postojowych B & R w miejscowości Marcinkowie i P & R w Klewkach: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy miejsc postojowych P&R w miejscowości Marcinkowo i Klewki. B&R w miejscowości Marcinkowo zlokalizowany na dz. 3118/10 obr. Marcinkowo o nawierzchni utwardzonej. Przewidywana ilość miejsc postojowych dla rowerów min. 8 szt. wraz z dojazdem do drogi publicznej. Zaprojektować wiatę przystankową solarną do obsługi rowerzystów z punktem ładowania rowerów elektrycznych i hulajnóg, punktem napraw wraz oświetleniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 13 do SWZ. Po zmianie: Część 1 - Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej: 1) Drogi dla rowerów Klebark Mały – Klebark Wielki – Klewki: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi dla rowerów Klebark Mały – Klebark Wielki o długości ok. 2,150 km. Początek opracowania obejmuje włączenie do istniejącej drogi rowerowej dz. 288/2 obr. Klebark Mały wzdłuż drogi do miejscowości Klebark Wielki dz. 1/24 obr. Klewki do granicy działki 1/28 z działką 1/18 obr. Klewki o długości ok. 2,150 km – jednokierunkowa droga dla rowerów. Od dz. 1/18 obr. Klewki do nawierzchni chodnika przy dz. 6/134 obr. Klewki o długości ok. 1,500 km – jednokierunkowa droga dla rowerów. 2) Drogi dla pieszych i rowerów Linowo – Trękus: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi dla rowerów i pieszych o długości ok. 4,2 km. Od istniejącego ciągu pieszego w pasie drogi nr 1374N dz. 22/4 obr. Linowo do skrzyżowania z drogą gminną dz.22/2 obr. Linowo, od skrzyżowania dz.22/2 obr. Linowo do istniejącej chodnika (wiadukt) na dz. 22/4 obr. Linowo – jednokierunkowa droga dla pieszych o długości ok. 0,850 km. Od jezdni drogi powiatowej dz. 22/4 obr. Linowo przez pas drogowy starej jezdni drogi dz. 22/2 Linowo do granicy z dz. 3/1 obr. Linowo, następnie do miejscowości Trękus do granicy z dz. 4/11 obr. Linowo- jednokierunkowa droga dla pieszych i rowerów o długości ok. 2,830 km. Od dz.4/11 obr. Linowo do przystanku autobusowego przy dz. 16/1 obr. Trękus (do istniejącego przystanku komunikacji publicznej) – jednokierunkowa droga dla rowerów o długości ok. 0,280 km. 3) Drogi dla rowerów i pieszych Marcinkowo – Wyrandy: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowę drogi dla rowerów i pieszych o długości ok. 1,43 km. Od istniejącej drogi rowerowej dz. 222 obr. Marcinkowo do granicy z dz. 246 obr. Marcinkowo o długości ok. 240 m – jednokierunkowa droga dla rowerów. Od granicy dz. 240 obr. Marcinkowo do istniejącego chodnika dz. 256, obr. Marcinkowo o długości ok. 240 m – jednokierunkowa droga dla rowerów. Od istniejącego chodnika przy dz. 283 obr. Marcinkowo do skrzyżowania z drogą dz. 183, obr. Wyrandy - zaprojektowanego chodnika (oddzielne opracowanie - rys w Załączniku nr 13 do SWZ) o długości ok. 950 – jednokierunkowa droga dla pieszych. Zaprojektować wiaty przystankowe solarną do obsługi rowerzystów z punktem ładowania rowerów elektrycznych i hulajnóg, punktem napraw z uwzględnieniem miejsc dla użytkowników komunikacji publicznej. 4) Drogi dla pieszych w miejscowości Szczęsne: Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi dla pieszych o długości ok. 1,10 km. Od istniejącego chodnika przy dz. 142/2 obr. Szczęsne do istniejącego chodnika przy dz. 262/5 obr. Szczęsne długości ok. 0, 860 km – jednokierunkowa droga dla pieszych. Od drogi przez dz. 283 obr. Szczęsne przez Kanał Struga do istniejącego chodnika przy dz. 321/6 obr. Szczęsne i w kierunku Szkoły Podstawowej dz. 318 obr. Szczęsne o długości ok. 0,150 km – jednokierunkowa droga dla pieszych. 5) Miejsc postojowych B & R w miejscowości Marcinkowie i P & R w Klewkach: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy miejsc postojowych P&R w miejscowości Marcinkowo i Klewki. B&R w miejscowości Marcinkowo zlokalizowany na dz. 3118/10 obr. Marcinkowo o nawierzchni utwardzonej. Przewidywana ilość miejsc postojowych dla rowerów min. 8 szt. wraz z dojazdem do drogi publicznej. Zaprojektować wiatę przystankową solarną do obsługi rowerzystów z punktem ładowania rowerów elektrycznych i hulajnóg, punktem napraw wraz oświetleniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 13 do SWZ. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-01 11:00 Po zmianie: 2025-12-03 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-01 12:00 Po zmianie: 2025-12-03 12:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2025-12-30 Po zmianie: 2026-01-01 |
Informacje dodatkowe
- Zamawiający udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania zmodyfikowany Załącznik nr 1 do SWZ oraz zmodyfikowany Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty w Załączniku nr 13 do SWZ (uwzględnione poprawki zmieniające zapisy z Rozdziału III ust. 1 pkt 4 SWZ).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.