Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
289 000 zł
Umowa zawarta
17 listopada 2025
Okres realizacji
do 23 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI DOSTAW PRĄDU W BUDYNKACH WAŻNYCH DLA BEZPIECZEŃSTWA LUDNOŚCI W SYTUACJI ZAGROŻENIA POPRZEZ DOSTAWĘ I URUCHOMIENIE AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA TERENIE GMINY NOWE

Zamawiający Gmina Nowe (Nowe, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI DOSTAW PRĄDU W BUDYNKACH WAŻNYCH DLA BEZPIECZEŃSTWA LUDNOŚCI W…”, wybierając ofertę wykonawcy EL-WIKŁO. Wartość umowy: 289 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina NoweNowe, Kujawsko-Pomorskie (powiat Świecki →)opublikowano 27 listopada 2025
Wartość umowy
289 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EL-WIKŁO (Warlubie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 289 000,00 zł (umowę zawarto 17 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 23 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowe

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Nowe

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351038

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Św. Rocha 5

1.5.2.)Miejscowość

Nowe

1.5.3.)Kod pocztowy

86-170

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gminanowe.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminanowe.pl/?lang=PL

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1205683

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI DOSTAW PRĄDU W BUDYNKACH WAŻNYCH DLA BEZPIECZEŃSTWA LUDNOŚCI W SYTUACJI ZAGROŻENIA POPRZEZ DOSTAWĘ I URUCHOMIENIE AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA TERENIE GMINY NOWE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2f72bd0-d1ea-4ec1-ad5e-a4b9ff13839a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00560968

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00001415/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI DOSTAW PRĄDU W BUDYNKACH WAŻNYCH DLA BEZPIECZEŃSTWA LUDNOŚCI W SYTUACJI ZAGROŻENIA POPRZEZ DOSTAWĘ I URUCHOMIENIE AGREGATÓW PRĄDOTWÓRCZYCH NA TERENIE GMINY NOWE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00506117

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IKS.271.12.2025.MC

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie 2 agregatów prądotwórczych w celu zapewnienia ciągłości dostaw prądu w budynkach ważnych dla bezpieczeństwa ludności w sytuacji zagrożenia w następujących lokalizacjach:
a) Urząd Gminy w Nowem, Plac sw. Rocha 5, 86-170 Nowe, działka nr 574/3,
b) Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowem, ul. Nowa 2, 86-170 Nowe, działka nr 572/4.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ, który składa się z następujących dokumentów:
1) Projekt techniczny;
2) Przedmiar – służący wyłącznie celom porównawczym;
3) Uzgodnienia, decyzje i pozwolenia;
4) Rysunki i inne.
W przypadku określenia w dokumentacji, stanowiącej Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ przedmiotu zamówienia, przez wskazanie producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Zgodnie z art. 99 ust. 6 Pzp, Zamawiający informuje, że przez rozwiązania równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń, rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, gdy zaoferowane rozwiązania równoważne będą powodowały konieczność zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca, którego oferta będzie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do dokonania – przed rozpoczęciem wykonania przedmiotu zamówienia – zmiany tej dokumentacji oraz zostanie obciążony kosztami tych zmian. Zamawiający wskazuje, iż wszelkie nazwy własne materiałów lub urządzeń oraz technologii wskazane w projekcie i przedmiarze robót oraz pozostałej dokumentacji, które mogłyby wskazywać konkretny produkt lub konkretnego producenta, mają znaczenie takie jedynie, że stanowią podstawę określenia parametrów, jakie mają zostać uzyskane, a nie narzucanie konkretnego materiału, urządzeń lub technologii. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
3. Przedmiar stanowi dokument pomocniczy służący wyłącznie do celów porównawczych przy przygotowaniu oferty. Nie może on stanowić podstawy roszczeń Wykonawcy dotyczących zwiększenia wynagrodzenia ryczałtowego wynikającego z umowy. Wykonawca przygotowuje ofertę na podstawie całościowej dokumentacji. Wszelkie niezgodności między dokumentacją projektową a przedmiarem należy zgłaszać przed złożeniem oferty. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe oszacowanie zakresu robót na podstawie całości dokumentacji.
4. Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt zamówienia, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie, jakość, zgodność z warunkami technicznymi, jakościowymi i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
5. Warunki realizacji zamówienia zawarte są także w istotnych postanowieniach umowy, stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
6. Cena ofertowa wskazana przez Wykonawcę zawierać będzie wszystkie koszty potrzebne do realizacji zamówienia w tym m.in. koszty dostawy, montażu i koszty potrzebnych robót, a także przeszkolenie personelu.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

289000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

289000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

289000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EL-WIKŁO

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5590008642

7.3.3)Ulica

Polna 14

7.3.4)Miejscowość

Warlubie

7.3.5)Kod pocztowy

86-160

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

289000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-23

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 93 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 667 zł512 195 zł
Rozstęp międzykwartylowy
345 528 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 667 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
512 195 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowe.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 289 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EL-WIKŁO (Warlubie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.