Dostawa oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej związana z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd - Cyberbezpieczna Gmina Gąsawa
Zamawiający Gmina Gąsawa (Gąsawa, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej związana z realizacją projektu w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=219, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,8 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GĄSAWA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092351185 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Żnińska 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gąsawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 88-410 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL617 - Inowrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@gasawa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gasawa.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00557741 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-11-26 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00539783 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.8. | Wykaz przedmiotowych środków dowodowych Przed zmianą | W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących dokumentów: 1) Dotyczących zakupu serwera dla Urzędu Gminy Gąsawa: Oferowane urządzenie powinno być objęte wsparciem producenta w okresie 36 miesięcy, realizowanym w trybie zgłoszeń awarii: 24x7 oraz reakcji on-site NBD 5x9. Wymagane dołączenie do oferty oświadczenia Producenta potwierdzające, że Serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń – dokumenty potwierdzające należy załączyć do oferty. Zamawiający wymaga instalacji w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie placówki. Zamawiający wymaga wdrożenia w zakresie minimum: inicjalizacja wstępna, aktywacja licencji, aktualizacja firmware, montaż fizyczny u Zamawiającego, adresacja IP zgodnie z uzgodnieniami z Zamawiającym, konfiguracja zasobów i udostępnień dla aplikacji do backupu, Wymaga się konfiguracji minimum 1 zasobu dyskowego i podłączenie go do dostarczanego przez Wykonawcę oprogramowania do backupu przygotowanie dokumentacji powdrożeniowej. Wymagane jest przeprowadzenia szkolenia z obsługi w/w urządzeń, szkolenie musi pozwolić na codzienną administrację rozwiązaniem. 2) Dotyczących zakupu urządzeń do tworzenia kopii zapasowych: Oferowane urządzenie powinno być objęte wsparciem producenta w okresie 36 miesięcy, realizowanym w trybie zgłoszeń awarii: 24x7 oraz reakcji on-site NBD 5x9. Wymagane dołączenie do oferty oświadczenia Producenta potwierdzające, że Serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. Zamawiający wymaga instalacji w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie placówki. Zamawiający wymaga wdrożenia w zakresie minimum: inicjalizacja wstępna, aktywacja licencji, aktualizacja firmware, montaż fizyczny u Zamawiającego, adresacja IP zgodnie z uzgodnieniami z Zamawiającym, konfiguracja zasobów i udostępnień dla aplikacji do backupu, Wymaga się konfiguracji minimum 1 zasobu dyskowego i podłączenie go do dostarczanego przez Wykonawcę oprogramowania do backupu przygotowanie dokumentacji powdrożeniowej. Wymagane jest przeprowadzenia szkolenia z obsługi w/w urządzeń, szkolenie musi pozwolić na codzienną administrację rozwiązaniem. Zamawiający nie dopuszcza przedmiotowych środków dowodowych w formie oświadczenia Wykonawcy. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w niniejszym rozdziale, składa się w formie zgodnej z przepisami rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452 - zwane dalej „rozporządzeniem o elektronizacji”). Po zmianie: W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących dokumentów: 1) Dotyczących zakupu serwera dla Urzędu Gminy Gąsawa: Oferowane urządzenie powinno być objęte wsparciem producenta w okresie 36 miesięcy, realizowanym w trybie zgłoszeń awarii: 24x7 oraz reakcji on-site NBD 5x9. Wymagane dołączenie do oferty oświadczenia Producenta potwierdzające, że Serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń – dokumenty potwierdzające należy załączyć do oferty. Zamawiający wymaga instalacji w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie placówki. Zamawiający wymaga wdrożenia w zakresie minimum: inicjalizacja wstępna, aktywacja licencji, aktualizacja firmware, montaż fizyczny u Zamawiającego, adresacja IP zgodnie z uzgodnieniami z Zamawiającym, konfiguracja zasobów i udostępnień dla aplikacji do backupu, Wymaga się konfiguracji minimum 1 zasobu dyskowego i podłączenie go do dostarczanego przez Wykonawcę oprogramowania do backupu przygotowanie dokumentacji powdrożeniowej. Wymagane jest przeprowadzenia szkolenia z obsługi w/w urządzeń, szkolenie musi pozwolić na codzienną administrację rozwiązaniem. Zamawiający nie dopuszcza przedmiotowych środków dowodowych w formie oświadczenia Wykonawcy. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w niniejszym rozdziale, składa się w formie zgodnej z przepisami rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452 - zwane dalej „rozporządzeniem o elektronizacji”). |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.10. | Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu Przed zmianą | - oświadczenie Producenta potwierdzające, że Serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń; - oświadczenia Producenta potwierdzające, że Serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. Po zmianie: - oświadczenie Producenta potwierdzające, że Serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2015 oraz ISO-27001 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta urządzeń; |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.