Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
121 770 zł
Umowa zawarta
7 listopada 2025
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania przedmiotu zamówienia20%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie projektu i budowa doświetlenia przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w ciągu drogi powiatowej nr 3133W – ul. Bohaterów Warszawy w Pruszkowie (w rejonie posesji nr 36).

Zamawiający Powiat Pruszkowski (Pruszków, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie projektu i budowa doświetlenia przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w…”, wybierając ofertę wykonawcy MB7 Brzozowski Mariusz. Cena wybranej oferty: 121 770 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat PruszkowskiPruszków, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 26 listopada 2025
Cena wybranej oferty
121 770 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MB7 Brzozowski Mariusz (Otwock), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 121 770,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pruszkowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013267144

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Drzymały 30

1.5.2.)Miejscowość

Pruszków

1.5.3.)Kod pocztowy

05-800

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@powiat.pruszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-pruszkowski

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1187639

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie projektu i budowa doświetlenia przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego w ciągu drogi powiatowej nr 3133W – ul. Bohaterów Warszawy w Pruszkowie (w rejonie posesji nr 36).

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6068af19-852d-4855-a33b-895759537fe2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00556465

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043497/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa sygnalizacji świetlnych i doświetleń przejść dla pieszych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00475360

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.35.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

81300,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Doświetlenie przejść dla pieszych polega na zamontowaniu dodatkowych dedykowanych do oświetlenia przejść dla pieszych, specjalnych opraw LED umieszczonych na dodatkowych słupach oświetleniowych wysokości min. 6m oraz ich zasilenie z najbliższego słupa istniejącej gminnej sieci oświetleniowej, montażu aktywnego oznakowania pionowego (znaki D-6b) oraz punkowych elementów odblaskowych (tzw. „kocie oczka’) w ilości 10 szt. (po 5 szt. z każdej strony).
Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami wydanymi przez zarządcę drogi, warunkami technicznymi przyłączenia urządzeń elektroenergetycznych do sieci oświetleniowej, oraz niniejszym programem funkcjonalno-użytkowym.

Doświetlenia przejść dla pieszych zostały zgłoszone do zadań w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpieczniej na lata 2025-2028. W związku z powyższym przedmiot zamówienia należy zaprojektować i wykonać zgodnie z wytycznymi określonymi w programie.

Szczegółowy opis zamówienia opisuje Program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr A oraz Warunki podłączenia projektowanych doświetleń do instalacji zasilającej do skrzynki oświetlenia ulicznego Miasta Pruszków stanowiące załącznik nr B do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

121770,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

121770,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

121770,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MB7 Brzozowski Mariusz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

812 145 01 95

7.3.3)Ulica

Szczecińska 7

7.3.4)Miejscowość

Otwock

7.3.5)Kod pocztowy

05-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

121700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pruszkowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruszków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 121 770 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MB7 Brzozowski Mariusz (Otwock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.