Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
908 542 zł
Umowa zawarta
21 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 grudnia 2025 do 30 listopada 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 908 542 zł – 972 984 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) do obiektów stanowiących własność Gminy Majdan Królewski na okres 24 miesiące”

Zamawiający Gmina Majdan Królewski (Majdan Królewski, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) do obiektów stanowiących…”, wybierając ofertę wykonawcy UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. Wartość umowy: 908 542 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
908 542 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 908 542,46 zł (umowę zawarto 21 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 908 542,46 zł do 972 984,13 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 grudnia 2025 r. do 30 listopada 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409695

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1 A

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/majdankrolewski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Gminny Zakład Wodociągów Kanalizacji i Oczyszczania w Majdanie Królewskim, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Komorowskiej, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Publiczna Szkoła Podstawowa w Komorowie, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Publiczna Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim, ul. Rzeszowska 8, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-34-742 jako nabywca i odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141534742

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rzeszowska 8

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gok@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://kulturamajdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Publiczne Przedszkole w Majdanie Królewskim, jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

i. Gmina Majdan Królewski, ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski; NIP: 814-15-87-980 jako nabywca i Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Rynek 1a, 36-110 Majdan Królewski jako odbiorca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141587980

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1a

1.5.2.)Miejscowość

Majdan Królewski

1.5.3.)Kod pocztowy

36-110

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@majdankrolewski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://majdankrolewski.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) do obiektów stanowiących własność Gminy Majdan Królewski na okres
24 miesiące”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-db2e42ad-bb4b-4527-9ff1-c854bfeb8777

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00554869

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00084579/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego do obiektów stanowiących własność Gminy Majdan Królewski

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00461905

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.BIF.271.27.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowe-go (grupa E ) w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku – Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.), obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu o prognozowanym wolumenie około 2 810 308 kWh,
W tym:
- punktów poboru o mocy umownej do 110 kWh/h – 2 025 200 kWh,
- punktów poboru o mocy umownej powyżej 110 kWh/h – 785 108 kWh

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 5 do SWZ tj:
a. Wykaz obiektów będących własnością Gminy Majdan Królewski – Załącznik nr 5 do SWZ
b. Szacunkowe zużycie gazu ziemnego w obiektach będących własnością Gminy Majdan Królewski dla poszczególnych grup taryfowych w okresie od 01.12.2025 r. do 30.11.2027 r. – załącznik nr 5 do SWZ
c. Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliwa gazowego oraz świadczenie usług dystrybucji, a wiec przedmiot jest powszechnie dostępny gdyż otwarty rynek dostawy paliwa gazowego pozwala swobodnie wybrać dostawcę o określonej ilości i wielkości. Paliwo gazowe ma określone stosownymi przepisami standardy „jakościowe” jednakowe i obowiązujące w całym kraju.

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65210000-8 - Przesył gazu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

908542,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

972984,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

908542,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9730421440

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 142B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

908542,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-12-01 do 2027-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Majdan Królewski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Majdan Królewski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 908 542 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.