Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Skoroszów - droga dojazdowa do gruntów rolnych

Zamawiający Gmina Trzebnica (Trzebnica, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Skoroszów - droga dojazdowa do gruntów rolnych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina TrzebnicaTrzebnica, Dolnośląskie (powiat Trzebnicki →)opublikowano 25 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzebnica

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935135

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

pl. M. J. Piłsudskiego 1

1.4.2.)Miejscowość

Trzebnica

1.4.3.)Kod pocztowy

55-100

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.trzebnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.trzebnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c07f25af-02cb-4ade-84cd-f7377f4bd2c7

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00554858

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00359212

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Skoroszów - droga dojazdowa do gruntów rolnych

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w Skoroszowie na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez firmę

a-Via Adam Ozimina, ul. Dębowa 5a, 55-120 Oborniki Śląskie, zwaną dalej „Jednostką projektowania”, z możliwością zastosowania prawa opcji. 2. Zamówienie obejmuje część gwarantowaną (dalej „Zamówienie gwarantowane”) oraz część opcjonalną (dalej „Zamówienia opcjonalne”) : a) W zakres zamówienia gwarantowanego wchodzi: Przebudowa drogi wewnętrznej na długości 304 mb, dz. nr 218 oraz drogi gminnej publicznej, na długości 265 mb, dz. nr 241 obręb Skoroszów, b) W zakres zamówienia opcjonalnego wchodzi: Opcja nr 1 - Przebudowa łącznika w obrębie drogi wewnętrznej o długości 36 mb, dz. nr 218 obręb Skoroszów. UWAGA !!! a) W zakres przebudowy wchodzi jezdnia oraz pobocza. Odwodnienie pozostaje powierzchniowe. b) W obrębie przebudowywanej drogi występuje sieć wodociągowa, sieć energetyczna niskiego i średniego napięcia. Wykonawca zobowiązany jest zgłosić rozpoczęcie robót gestorom sieci oraz po zakończeniu robót pozyskać oświadczenie gestorów, że nie wnoszą uwag. W przypadku sieci wodociągowej, konieczna jest regulacja zaworów.Należy dostosować istniejące skrzynki żeliwne wodociągowe do projektowanej nawierzchni ścieralnej. Wskazana jest wizja w terenie z gestorem sieci w celu spisania protokołu z aktualnego stanu sieci. c) Wykonawca w ramach ceny ofertowej zobowiązany jest, przed przystąpieniem do robót, sporządzić projekt Organizacji Ruchu Tymczasowego (ORT), dokonać powiadomień oraz uzyskać stosowne zatwierdzenie i wyniesienia ORT w terenie. d) Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest do wyniesienia w terenie zatwierdzonej docelowej organizacji ruchu drogowego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią zapisy w § 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ oraz Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ” stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, w tym również dokumentacja projektowa. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym i nie stanowi elementu opisu przedmiotu zamówienia. 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-10-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DECOSTAR INVESTMENT Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9151827914

4.3.3.)Ulica

ul. Wrocławska 1

4.3.4.)Miejscowość

Wisznia Mała

4.3.5.)Kod pocztowy

55-114

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

534447,30 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00403801/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-06

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Przedłużenie terminu wykonania umowy na wniosek Wykonawcy. Wystąpienie robót dodatkowych zwiększenie stabilizacji, zmiana niwelety.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedłużenie terminu wykonania umowy na wniosek Wykonawcy. Wystąpienie robót dodatkowych zwiększenie stabilizacji, zmiana niwelety.

5.4.6.)Wartość zmiany

11004,86

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

545452,16 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trzebnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzebnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.