Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
534 447 zł
Umowa zawarta
3 września 2025
Okres realizacji
do 15 października 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 534 447 zł – 764 219 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena55%Cena za zamówienie opcjonalne5%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Skoroszów - droga dojazdowa do gruntów rolnych

Zamawiający Gmina Trzebnica (Trzebnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Skoroszów - droga dojazdowa do gruntów rolnych”, wybierając ofertę wykonawcy DECOSTAR INVESTMENT Sp. z o.o. Wartość umowy: 534 447 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina TrzebnicaTrzebnica, Dolnośląskie (powiat Trzebnicki →)opublikowano 3 września 2025
Wartość umowy
534 447 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DECOSTAR INVESTMENT Sp. z o.o. (Wisznia Mała), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 534 447,30 zł (umowę zawarto 3 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 534 447,30 zł do 764 218,68 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzebnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935135

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. M. J. Piłsudskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Trzebnica

1.5.3.)Kod pocztowy

55-100

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.trzebnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.trzebnica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1154225

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Skoroszów - droga dojazdowa do gruntów rolnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c07f25af-02cb-4ade-84cd-f7377f4bd2c7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00403801

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00359212

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.20.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w Skoroszowie na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez firmę

a-Via Adam Ozimina, ul. Dębowa 5a, 55-120 Oborniki Śląskie, zwaną dalej „Jednostką projektowania”, z możliwością zastosowania prawa opcji. 2. Zamówienie obejmuje część gwarantowaną (dalej „Zamówienie gwarantowane”) oraz część opcjonalną (dalej „Zamówienia opcjonalne”) : a) W zakres zamówienia gwarantowanego wchodzi: Przebudowa drogi wewnętrznej na długości 304 mb, dz. nr 218 oraz drogi gminnej publicznej, na długości 265 mb, dz. nr 241 obręb Skoroszów, b) W zakres zamówienia opcjonalnego wchodzi: Opcja nr 1 - Przebudowa łącznika w obrębie drogi wewnętrznej o długości 36 mb, dz. nr 218 obręb Skoroszów. UWAGA !!! a) W zakres przebudowy wchodzi jezdnia oraz pobocza. Odwodnienie pozostaje powierzchniowe. b) W obrębie przebudowywanej drogi występuje sieć wodociągowa, sieć energetyczna niskiego i średniego napięcia. Wykonawca zobowiązany jest zgłosić rozpoczęcie robót gestorom sieci oraz po zakończeniu robót pozyskać oświadczenie gestorów, że nie wnoszą uwag. W przypadku sieci wodociągowej, konieczna jest regulacja zaworów.Należy dostosować istniejące skrzynki żeliwne wodociągowe do projektowanej nawierzchni ścieralnej. Wskazana jest wizja w terenie z gestorem sieci w celu spisania protokołu z aktualnego stanu sieci. c) Wykonawca w ramach ceny ofertowej zobowiązany jest, przed przystąpieniem do robót, sporządzić projekt Organizacji Ruchu Tymczasowego (ORT), dokonać powiadomień oraz uzyskać stosowne zatwierdzenie i wyniesienia ORT w terenie. d) Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest do wyniesienia w terenie zatwierdzonej docelowej organizacji ruchu drogowego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią zapisy w § 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ oraz Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej „OPZ” stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, w tym również dokumentacja projektowa. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym i nie stanowi elementu opisu przedmiotu zamówienia. 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

534447,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

764218,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

534447,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DECOSTAR INVESTMENT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9151827914

7.3.3)Ulica

ul. Wrocławska 1

7.3.4)Miejscowość

Wisznia Mała

7.3.5)Kod pocztowy

55-114

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

534447,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trzebnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzebnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 534 447 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DECOSTAR INVESTMENT Sp. z o.o. (Wisznia Mała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.