ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa kompleksowej ochrony budynków wraz z obsługą szatni Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Zamawiający Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach (Wadowice, Małopolskie) prowadził postępowanie „Usługa kompleksowej ochrony budynków wraz z obsługą szatni Muzeum Dom Rodzinny Ojca…”. Termin składania ofert minął 3 grudnia 2025, 10:00. Wadium: 10 000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
10 000 zł
Termin składania ofert
3 grudnia 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie zawodowe koordynatora40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    25 listopada 2025

    Termin ofert: 3 grudnia 2025 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    23 grudnia 2025

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doświadczenie zawodowe koordynatora 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa kompleksowej ochrony budynków wraz z obsługą szatni Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

  • 3

    RyzykoWadium: 10 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 121214635

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 7

1.5.2.)Miejscowość

Wadowice

1.5.3.)Kod pocztowy

34-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

338233555

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

muzeum@domjp2.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.domjp2.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa kompleksowej ochrony budynków wraz z obsługą szatni Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-541a8571-6184-41e2-9e57-d9e2ca69063d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00554847

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00021600/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi kompleksowej ochrony budynków wraz z obsługą szatni Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-541a8571-6184-41e2-9e57-d9e2ca69063d

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu:
Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z zapisami w pkt. 11 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje zawarte są w pkt. 24 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje zawarte są w pkt. 24 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DA-A.271.3.1.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są łącznie usługi

1.1.1.24 – godzinny monitoring budynków/lokali w następujących lokalizacjach: a. ul. Kościelna 7, 34 - 100 Wadowice, b. ul. Spadzista 8, 34 - 100 Wadowice, c. Plac Jana Pawła II 5, 34 - 100 Wadowice d. Plac Jana Pawła II 1, 34 - 100 Wadowice e. Aleja Matki Bożej Fatimskiej 90, 34-100 Wadowice - działka nr 896 rzut lokalu stanowi Załącznik nr 6 do Wzoru umowy (Załącznik nr 7 do SWZ) f. Aleja Matki Bożej Fatimskiej 90, 34-100 Wadowice - działka nr 895/3- rzut lokalu stanowi Załącznik nr 6 do Wzoru umowy (Załącznik nr 7 do SWZ) dalej zwane łącznie: Budynki, wraz z dzierżawą nadajników GSM na okres obowiązywania umowy. 1.1.2. Ochrona fizyczna osób i mienia w budynku pod adresem ul. Kościelna 7, 34 – 100 Wadowice, zwany dalej: Budynek wystawy. 1.1.3. Obsługa szatni w Budynku wystawy. 1.1.4. Ochrona fizyczna osób i mienia w budynku pod adresem ul. Spadzista 8, 34 – 100 Wadowice, zwanym dalej: Biuro.

4.2.6.)Główny kod CPV

79713000-5 - Usługi strażnicze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

98341120-2 - Usługi portierskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-01-01 do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteriami wyboru oferty najkorzystniejszej będą: najniższa Cena całkowita oferty (kryterium ceny, waga kryterium: 60%) oraz doświadczenie zawodowe Koordynatora, o którym mowa w § 3 ust. 3 wzoru Umowy stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ (kryterium jakościowe, waga kryterium: 40%).

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie zawodowe koordynatora

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w pkt. 5 i 6 SWZ oraz spełniają warunki dotyczące

1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca był podmiotem prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową wpisanym do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca winien wykazać, że posiada aktualną koncesję wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t. j. Dz. U. z 2025 poz. 532) w formie bezpośredniej ochrony fizycznej. 1.3 sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca winien wykazać, że wykonał lub wykonuje nadal w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej dwie usługi polegające na ochronie fizycznej osób i mienia w budynkach użyteczności publicznej, rozumianych jako przeznaczone na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji, o powierzchni nie mniejszej niż 800 m 2 przez okres minimum 12 miesięcy (w przypadku usług nadal wykonywanych do okresu 12 miesięcy włącza się wyłącznie część usług już wykonaną). 1.5. W celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy z art. 125 ust. 1 Ustawy w zw. z art. 273 Ustawy zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ. Ponadto, w celu weryfikacji spełniania warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawcy, Zamawiający wymaga przedstawienia w trybie 274 ust. 1 Ustawy (nie wraz z Ofertą) Wykazu usług wg. Wzoru, który stanowi Załącznik nr 8 SWZ. 2. W przypadku składania wspólnej oferty warunki określone w pkt 7.1.2. uznaje się za spełnione, jeżeli co najmniej spełnia go Wykonawca, który został wskazany w oświadczeniu (Załącznik nr 5) jako ten podmiot, który będzie świadczył usługi ochrony fizycznej osób i mienia. 3. W przypadku składania wspólnej oferty, warunek określony w pkt 7.1.4. uznaje się za spełniony, jeżeli spełnia go Wykonawca, który został wskazany w oświadczeniu (Załącznik nr 5) jako ten podmiot, który będzie świadczył usługi ochrony fizycznej osób i mienia wykaże się wykonaniem co najmniej dwóch Usług spełniających wymogi w pkt 7.1.4.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z postępowania/ spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. Wykaz wraz z dowodami, musi zawierać informacje potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie doświadczenia wykonawcy (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ww. wykaz w imieniu całego konsorcjum składa pełnomocnik). Dowodami, o których mowa powyżej są: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługa została wykonana, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych jest wykonywana, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów oświadczenie Wykonawcy (wypełniony i podpisany załącznik nr 4 do SWZ).
2. Oświadczenie Wykonawcy zawierające dane (imię i nazwisko) oraz okres doświadczenia Koordynatora. Oświadczenie nie jest wymagane jeżeli powyższe dane wskazane zostały w ofercie.
3. Odpis lub informacja z właściwego rejestru zawodowego lub handlowego, w którym wpisany jest Wykonawca (lub innego dokumentu wystawionego w kraju siedziby Wykonawcy, innym niż Rzeczypospolita Polska), w celu wykazania niespełnienia warunku wykluczenia określonego art. 109 ust. 1 pkt. 4 Ustawy oraz spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 7.1.1., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, z zastrzeżeniem pkt. 10.3 poniżej;
4. Aktualnie obowiązującą koncesję wydaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t. j. Dz. U. z 2025 poz. 532) w formie bezpośredniej ochrony fizycznej. Dokument powinien potwierdzać spełnienie warunku opisanego w rozdziale 7 pkt 1. 2.
5. Zamawiający ponadto może wymagać złożenia przez Wykonawcę dodatkowego oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy z art. 125 ust. 1 Ustawy w zw. z art. 273 Ustawy, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ.
2. W celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy z art. 125 ust. 1 Ustawy w zw. z art. 273 Ustawy zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ. Ponadto, w celu weryfikacji spełniania warunków dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawcy, Zamawiający wymaga przedstawienia w trybie 274 ust. 1 Ustawy (nie wraz z Ofertą) Wykazu usług wg. Wzoru, który stanowi Załącznik nr 8 SWZ.
3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – wzór zobowiązania zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ.
4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy PZP także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu/spełnienie warunków udziału w postępowaniu (zgodnie z załącznikiem 4 do SWZ).

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Nie dotyczy

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokość 10.000,00 zł (słownie

dziesięć tysięcy zł). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą. 3.Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 97 ust.7 Ustawy. 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w innej formie niż w pieniądzu Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego PKO BP SA nr 03 1020 2528 0000 0202 0446 2586. z dopiskiem „wadium - ochrona mienia wraz z obsługą szatni” (dla usprawnienia przebiegu postępowania Zamawiający zaleca załączyć potwierdzenie wpłaty należności do oferty). Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 6. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 7.1. upływu terminu związania ofertą; 7.2. zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego 7.3. unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia 8. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy: 8.1. który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 8.2. którego oferta została odrzucona; .8..3. po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 8.4. po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 9. Złożenia wniosku o zwrot wadium powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utrata przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej. 10. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie niepieniężnej, wystąpi odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 10.1. Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postepowaniu i brak podstaw wykluczenia, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty jako najkorzystniejszej; 10.2. Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 10.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Strony przewidują możliwość dokonania zmiany zawartej Umowy w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, tj. spowodowanych:
1) zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów - w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego,
2) siłą wyższą - rozumianą jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony Umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu świadczonych Usług i w związku z tym wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadkach zakończenia, ograniczenia lub czasowego wyłączenia z eksploatacji danego budynku. Powyższe dotyczy również przypadków zmniejszenia zakresu świadczenia Usług wynikającego z czasowego zawieszenia ich wykonywania w związku z wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego, stanu epidemii lub przepisów prawa ograniczających działalności muzeów. W takim wypadku nie ma zastosowania ust. 1.
3. Zmniejszenie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 nastąpi proporcjonalnie do okresu wyłączenia wykonywania Usługi oraz zmniejszenia jej zakresu. Na powyższe okoliczności Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania umowy do wartości niższej niż określona w § 12 ust. 1 Umowy, w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego uzasadnionych powyższymi okolicznościami, przy czym Zamawiający zobowiązuje się do zlecenia realizacji usługi w zakresie min. 80% przedmiotu zamówienia. Wykonawca nie może wystosować roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy nie zostanie zlecone więcej niż wskazane minimum przedmiotu zamówienia.
4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wystąpieniu okoliczności wskazanych w ust. 2 z 3 dniowym wyprzedzeniem. Powyższe nie dotyczy przypadków, w których z uwagi na wystąpienie zdarzenia zewnętrznego, czy też datę ogłoszenia i wprowadzenia w życie przepisów prawa, zachowanie tego terminu okaże się niemożliwe.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-12-03 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-zamówienia pod adresem : https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-12-03 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-01-01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.12.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wadowice.
Tak. Wadium określono na 10 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79713000-5 (Usługi strażnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.