Świadczenie usług ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w zastępstwie pracowników etatowych
Zamawiający Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Świadczenie usług ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w…”. Termin składania ofert upływa 25 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 25 września 2026, 10:0025d 5h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=546, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 sierpnia 2026
Termin ofert: 25 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 25 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 731 dni.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w zastępstwie pracowników etatowych.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu |
| Adres | ul. C.K. Norwida 25, 50-375 Wrocław |
| Region (NUTS) | PL514 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług ochrony osób i mienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w zastępstwie pracowników etatowych |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
| Dodatkowe kody CPV | 79713000-5 - Usługi strażnicze |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wymagane (szczegóły w dokumentacji) |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-25 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych | 1.1. w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, 1.2. w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, 1.3. w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zwana dalej: „Ustawą o sankcyjną”; 1.4. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) zwanym dalej: „Rozporządzeniem sankcyjnym” Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia 2. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania. 1.5. Wykluczenie Wykonawcy następuje odpowiednio zgodnie z art. 111 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 109 ust. 3 oraz 110 ust. 2 i 3 ustawy Pzp, zgodnie z art. 7 ust. 2 i 3 Ustawy sankcyjnej. 3. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Zamawiający zbada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia Zamawiający zbada, czy nie zachodzą podstawy wykluczenia wobec każdego z tych Wykonawców. 4. Szczegółowe zapisy dot. podstaw wykluczenia zawarte są w rozdziale 6 SWZ. 5. Szczegółowe zapisy dot. warunków udziału w postępowaniu zawarte są w rozdziale 7 SWZ. 7. Dokumenty i oświadczenia składane na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu zawarte są w rozdziale 8 SWZ. 8. Ofertę składa się na Formularzu ofertowym - Załącznik nr 1 do SWZ wraz następującymi oświadczeniami i dokumentami: 1) Oświadczenie (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Załącznik nr 2 do SWZ). 2) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące zakazu, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia sankcyjnego oraz braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej (Załącznik nr 2A do SWZ). 3) (Jeżeli dotyczy) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy, w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp (Załącznik nr 3 do SWZ). 4) (Jeżeli dotyczy) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące zakazu, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia sankcyjnego oraz braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej (Załącznik nr 3A do SWZ). 5) (Jeżeli dotyczy) Oświadczenie, składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 6 do SWZ), w przypadku Wykonawców wspólnie składających ofertę. 6) (Jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba lub osoby, której umocowanie nie wynika z informacji zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innym właściwym rejestrze. 7) (jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jeżeli ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia. 8) (jeżeli dotyczy) Wykazanie zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, zgodnie z rozdziałem 13 pkt 10 SWZ. 1. Dokumenty i oświadczenia składane na wezwanie Zamawiającego Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych, w tym zakresie Wykonawca składa: 1) Informację z Krajowego Rejestru Karnego. Informacja z KRK sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: ▪ art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, ▪ art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego. 2) Oświadczenia Wykonawcy. Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 4 do SWZ). 3) Odpis lub informacja. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji 4) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w: • w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp; • w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; • w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; • w art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. 5) Wykaz usług. Wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - (Załącznik nr 7 do SWZ). 6) Koncesja Aktualna koncesja na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie bezpośredniej ochrony fizycznej, wydana przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia. 7) Certyfikat Certyfikat składany na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. • Wykonawca może potwierdzić brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w SWZ w całości lub w części za pomocą ważnego certyfikatu, o którym mowa w ustawie o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych; • przedłożenie lub wskazanie w bazie danych ważnego certyfikatu zwalnia Wykonawcę z obowiązku składania podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 2 wyłącznie w zakresie, w jakim zakres przedmiotowy certyfikatu pokrywa się z wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszej SWZ; • w przypadku, gdy certyfikat nie potwierdza wszystkich wymaganych przez Zamawiającego podstaw wykluczenia lub warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z nim podmiotowe środki dowodowe w zakresie nieobjętym certyfikatem, wskazane w ust. 2 niniejszego rozdziału; • weryfikacja ważności i zakresu certyfikatu następuje poprzez ogólnodostępny, bezpłatny i elektroniczny rejestr certyfikatów prowadzony na podstawie przepisów ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych; • Zamawiający nie żąda od Wykonawcy fizycznego przedłożenia certyfikatu, o ile Wykonawca wskazał w JEDZ dane niezbędne do jego pobrania i weryfikacji w odpowiednim rejestrze (baza danych o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych). 2. Wykonawca z siedzibą lub miejscem zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej składa dokumenty, o których mowa w rozdziale 8 ust. 3 SWZ. 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 2). w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; 3) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zwana dalej: „Ustawą sankcyjną". 4. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) zwanym dalej: „Rozporządzeniem sankcyjnym” Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 5. Szczegóły dotyczące podstaw wykluczenia- szczegóły znajdują się w rozdziale 7 SWZ; 6. Podmiotowe środki dowodowe - szczegóły znajdują się w rozdziale 8 SWZ; 7. Opis sposobu przygotowania oferty w tym dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą- szczegóły znajdują się w rozdziale 13 SWZ. 8. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.