Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Kursy kwalifikacyjne i szkolenia zawodowe dla Uczestników projektu „Najlepsi na rynku pracy” – kursy dla uczniów Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim

Zamawiający Zespół Szkół Techniczno-zawodowych Im.macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim (Tomaszów Lubelski, Lubelskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Kursy kwalifikacyjne i szkolenia zawodowe dla Uczestników projektu Najlepsi na rynku…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO-ZAWODOWYCH IM.MACIEJA RATAJA W TOMASZOWIE LUBELSKIM

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000198516

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. gen. Józefa Hallera 5

1.4.2.)Miejscowość

Tomaszów Lubelski

1.4.3.)Kod pocztowy

22-600

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 84 665 05 05

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zstz-tl.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zstztomaszowlubelski.bip.lubelskie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00553805

2.2.)Data ogłoszenia

2025-11-25

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00515420

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część zamówienia nr 1) Przed zmianą

Część 1. Kursy dla uczniów z zakresu informatyki 1. Kurs 1: Tworzenie witryn internetowych. 1.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 30 osób (3 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 80 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 1.2. Cel i program: Przygotowanie do samodzielnego zaprojektowania i zaprogramowania frontendu witryny internetowej, wykorzystując technologię HTML, CSS i JavaScript. Program szkolenia: 1. Planowanie witryny, 2. Tworzenie witryny, 3. Uruchamianie witryny, 4. Utrzymywanie witryny. 1.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 1.4. Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: • ustawę z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1606) • obwieszczenie właściwego Ministra w sprawie włączenia danej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami i aktami prawnymi. 2. Kurs 2: Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D. 2.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 20 osób (2 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 50 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 2.2. Cel i program: Samodzielne stosowanie techniki druku 3D w celu wytwarzania obiektów fizycznych na podstawie dostarczonych modeli komputerowych. Program szkolenia: ZESTAW I: Przygotowanie procesu druku 3D na podstawie dokumentacji , ZESTAW II: Realizowanie procesu druku 3D. 2.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 2.4. Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: • ustawę z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1606) • obwieszczenie właściwego Ministra w sprawie włączenia danej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami i aktami prawnymi. 3. Kurs 3: Modelowanie i skanowanie 3D. 3.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 20 osób (2 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 50 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 3.2. Cel i program: Posługiwanie się wiedzą na temat modelowania 3D, w tym komputerowego wspomagania projektowania (CAD) oraz komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM). Program szkolenia: I. Planowanie metody projektowania, II. Wykonywanie modelu 3D, III. Przygotowanie modelu 3D do przekazania klientowi, IV. Wykorzystanie skanera 3D do uzyskania modelu CAD. 3.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 3.4. Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: • ustawę z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1606) • obwieszczenie właściwego Ministra w sprawie włączenia danej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami i aktami prawnymi. 4. Kurs 4: Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D. 4.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 20 osób (2 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 60 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 4.2. Cel i program: Przygotowanie uczestników do samodzielnego projektowania technicznego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komputerowego wspomagania projektowania (CAD) w środowisku 2D i 3D. Nauka obsługi programów CAD, tworzenia dokumentacji technicznej, modelowania bryłowego i przestrzennego oraz interpretacji rysunków technicznych. 4.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 4.4. Kurs zakończony egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem certyfikatu kompetencji zawodowych w standardzie VCC (Vocational Competence Certificate) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ - Część 1. 5. Przedmiot zamówienia wykonywany będzie wyłącznie przez osoby wyznaczone przez Wykonawcę do realizacji zadania. Zmiana osób wyznaczonych do realizacji zadania jest możliwa jedynie w przypadku, gdy osoby te będą posiadać wymagane przez Zamawiającego kwalifikacje oraz po wyrażeniu przez Zamawiającego pisemnej zgody na zmianę osób. O każdej planowanej zmianie osób wyznaczonych do realizacji zadania Wykonawca jest zobowiązany pisemnie powiadomić Zamawiającego wraz z wyjaśnieniem przyczyn proponowanej zmiany najpóźniej 24 godziny przed zmianą. 6. Cena ofertowa powinna obejmować wszystkie koszty ponoszone przez Wykonawcę w związku z realizacją zamówienia min. realizację zajęć (trener), koszt materiałów dydaktycznych i informacyjno-promocyjnych, sporządzenie dokumentacji z przeprowadzonych szkoleń/kursów, wydanie zaświadczeń/certyfikatów/świadectw ukończenia szkoleń/kursów, przeprowadzenie badania kompetencji oraz badania lekarskiego koszty dojazdów, wyżywienia i ewentualnego noclegu dla wykładowców/trenerów. 7. Zakres usług szkoleniowych określony w opisie przedmiotu zamówienia dla każdej części stanowi ich maksymalną liczbę w ramach zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia ilości nie mniejszej niż 80% maksymalnej wartości zamówienia, a Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. Rozliczanie z Wykonawcą nastąpi zgodnie z rzeczywistym wykonaniem przedmiotu umowy zgodnie z cenami jednostkowymi przedstawionymi w ofercie cenowej Wykonawcy. Po zmianie: Część 1. Kursy dla uczniów z zakresu informatyki 1. Kurs 1: Tworzenie witryn internetowych. 1.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 30 osób (3 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 80 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 1.2. Cel i program: Przygotowanie do samodzielnego zaprojektowania i zaprogramowania frontendu witryny internetowej, wykorzystując technologię HTML, CSS i JavaScript. Program szkolenia: 1. Planowanie witryny, 2. Tworzenie witryny, 3. Uruchamianie witryny, 4. Utrzymywanie witryny. 1.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 1.4. Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: • ustawę z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1606) • obwieszczenie właściwego Ministra w sprawie włączenia danej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami i aktami prawnymi. 2. Kurs 2: Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D. 2.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 20 osób (2 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 50 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 2.2. Cel i program: Samodzielne stosowanie techniki druku 3D w celu wytwarzania obiektów fizycznych na podstawie dostarczonych modeli komputerowych. Program szkolenia: ZESTAW I: Przygotowanie procesu druku 3D na podstawie dokumentacji , ZESTAW II: Realizowanie procesu druku 3D. 2.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 2.4. Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: • ustawę z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1606) • obwieszczenie właściwego Ministra w sprawie włączenia danej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami i aktami prawnymi. 3. Kurs 3: Modelowanie i skanowanie 3D. 3.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 20 osób (2 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 50 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 3.2. Cel i program: Posługiwanie się wiedzą na temat modelowania 3D, w tym komputerowego wspomagania projektowania (CAD) oraz komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM). Program szkolenia: I. Planowanie metody projektowania, II. Wykonywanie modelu 3D, III. Przygotowanie modelu 3D do przekazania klientowi, IV. Wykorzystanie skanera 3D do uzyskania modelu CAD. 3.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 3.4. Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: • ustawę z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1606) • obwieszczenie właściwego Ministra w sprawie włączenia danej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji – zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami i aktami prawnymi. 4. Kurs 4: Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D. 4.1. Wykonawca przeprowadzi kurs dla 20 osób (2 grup/y). Czas trwania kursu dla jednej grupy: 60 godzin zajęć (1 godzina = godzina dydaktyczna = 45 minut). 4.2. Cel i program: Przygotowanie uczestników do samodzielnego projektowania technicznego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komputerowego wspomagania projektowania (CAD) w środowisku 2D i 3D. Nauka obsługi programów CAD, tworzenia dokumentacji technicznej, modelowania bryłowego i przestrzennego oraz interpretacji rysunków technicznych. 4.3. Sale szkoleniowe zapewnione nieodpłatnie w siedzibie Zamawiającego na terenie Miasta Tomaszów Lubelski. 4.4. Kurs zakończony egzaminem zewnętrznym i certyfikatem potwierdzającym nabycie kompetencji zgodnie z zasadami i wymaganiami określonymi przez: - Listę sprawdzającą - Załącznik nr 2 Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z EFS+ oraz FEST do Wytycznych dotyczących monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021-2027 obowiązujących od 02.10.2025 r. (https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/prawo-i-dokumenty/wytyczne/wytyczne-dotyczace-monitorowania-postepu-rzeczowego-realizacji-programow-na-lata-2021-2027/) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1 do SWZ - Część 1. 5. Przedmiot zamówienia wykonywany będzie wyłącznie przez osoby wyznaczone przez Wykonawcę do realizacji zadania. Zmiana osób wyznaczonych do realizacji zadania jest możliwa jedynie w przypadku, gdy osoby te będą posiadać wymagane przez Zamawiającego kwalifikacje oraz po wyrażeniu przez Zamawiającego pisemnej zgody na zmianę osób. O każdej planowanej zmianie osób wyznaczonych do realizacji zadania Wykonawca jest zobowiązany pisemnie powiadomić Zamawiającego wraz z wyjaśnieniem przyczyn proponowanej zmiany najpóźniej 24 godziny przed zmianą. 6. Cena ofertowa powinna obejmować wszystkie koszty ponoszone przez Wykonawcę w związku z realizacją zamówienia min. realizację zajęć (trener), koszt materiałów dydaktycznych i informacyjno-promocyjnych, sporządzenie dokumentacji z przeprowadzonych szkoleń/kursów, wydanie zaświadczeń/certyfikatów/świadectw ukończenia szkoleń/kursów, przeprowadzenie badania kompetencji oraz badania lekarskiego koszty dojazdów, wyżywienia i ewentualnego noclegu dla wykładowców/trenerów. 7. Zakres usług szkoleniowych określony w opisie przedmiotu zamówienia dla każdej części stanowi ich maksymalną liczbę w ramach zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamówienia ilości nie mniejszej niż 80% maksymalnej wartości zamówienia, a Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tego tytułu. Rozliczanie z Wykonawcą nastąpi zgodnie z rzeczywistym wykonaniem przedmiotu umowy zgodnie z cenami jednostkowymi przedstawionymi w ofercie cenowej Wykonawcy.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.10.Okres realizacji - dni (Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej dla części nr 1, Część zamówienia nr 1) Przed zmianą

365 Po zmianie: 300

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.10.Okres realizacji - dni (Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej dla części nr 2, Część zamówienia nr 2) Przed zmianą

365 Po zmianie: 300

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.10.Okres realizacji - dni (Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej dla części nr 3, Część zamówienia nr 3) Przed zmianą

365 Po zmianie: 300

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.10.Okres realizacji - dni (Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej dla części nr 4, Część zamówienia nr 4) Przed zmianą

365 Po zmianie: 300

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.10.Okres realizacji - dni (Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej dla części nr 5, Część zamówienia nr 5) Przed zmianą

181 Po zmianie: 150

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-11-25 12:00 Po zmianie: 2025-12-01 12:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-11-25 13:00 Po zmianie: 2025-12-01 13:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2025-12-24 Po zmianie: 2025-12-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
87 474 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
39 734 zł288 514 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 781 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
39 734 zł
Mediana
87 474 zł
Górny kwartyl
288 514 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Techniczno-zawodowych Im.macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tomaszów Lubelski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.