Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
831 034 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    636 646 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    194 388 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż oraz dystrybucję gazu do jednostek Gminy Miasto Nowy Targ w okresie od 1 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.

Zamawiający Gmina Miasto Nowy Targ (Nowy Targ, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Unimot Energia i Gaz Sp. z o. o. ,. Łączna wartość umów: 831 034 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Miasto Nowy TargNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 21 listopada 2025
Łączna wartość umów
831 034 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 września 2025

    Termin ofert: 14 października 2025 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 listopada 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Unimot Energia i Gaz Sp. z o. o. za łącznie 831 034,04 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Nowy Targ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893256

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krzywa 1

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.5.3.)Kod pocztowy

34-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.8.)Numer faksu

umnt@um.nowytarg.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umnt@um.nowytarg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowytarg.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż oraz dystrybucję gazu do jednostek Gminy Miasto Nowy Targ w okresie od 1 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82451799-800d-4a07-a68c-67c0e53b576f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00547723

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00047321/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż oraz dystrybucję gazu do jednostek Gminy Miasto Nowy Targ w okresie od 1 stycznia 2026r. do 31 grudnia 2026r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00449084

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.35.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Część I zamówienia – dostawy objęte Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych. 2. Szczegółowe dane dotyczące dostawy i sposobu jej wykonania

1/ zakres zamówienia obejmuje sprzedaż oraz dystrybucję gazu w ilości: a) dla I części zamówienia około 1 955 972,00 kWh, 2/ szacunkowe zużycie gazu w wyżej wymienionym okresie, moce umowne, taryfy gazowe dla poszczególnych obiektów oraz ich charakterystyka gazowa zostały wskazane w zestawieniu, które będzie stanowić załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, 3/ wskazane zużycie ma charakter szacunkowy i orientacyjny, który służy jedynie wycenie, a następnie porównaniu ofert, a w konsekwencji nie stanowi zobowiązania zamawiającego do zakupu gazu w podanej ilości, która może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w okresie realizacji umowy, a rozliczenie następować będzie na podstawie faktycznego zużycia gazu w obiekcie, zgodnie ze wskazaniami liczników, 4/ ilość punktów poboru gazu może ulec zmianie w zakresie +/- 10% volumenu podstawowego określonego w SWZ , zmiany będą wprowadzane w formie aneksu do umowy, 5/ dostarczany przez wykonawcę gaz ziemny musi spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach, w szczególności ustawie Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) oraz aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie, jak i innych związanych z nimi aktach obowiązującego prawa oraz polskimi normami, 6/ zamawiający posiada obecnie zawarte umowy na sprzedaż i dystrybucję gazu ziemnego zgodnie z zestawieniem załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, 7/ po zakończeniu postępowania zamawiający przekaże wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, wszelkie dane niezbędne do przeprowadzenia przez wykonawcę zmiany sprzedawcy, 8/ zamawiający udzieli wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu zamawiającego zawartej umowy sprzedaży gazu do OSD oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD, 9/ zamawiający ma prawo w trakcie trwania umowy do złożenia wniosku o zmianę mocy umownej, 10/ termin płatności będzie 21 dni od daty wystawienia faktury, nie częściej niż raz w miesiącu faktury, ze wskazaniem punktu odbioru i ilości zużycia gazu i dostarczenia jej na adres korespondencyjny odbiorcy (wskazany w umowie), 11/ termin dostarczenia odbiorcy prawidłowo wystawionej faktury lub faktur VAT ustala się na nie mniej niż 14 dni przed terminem zapłaty określonym na fakturze. W razie niezachowania tego terminu, termin płatności wskazany w fakturze VAT zostanie automatycznie przedłużony o czas opóźnienia, 12/ rozliczenia odbywać się będą na podstawie rzeczywistego zużycia gazu (wyklucza się stosowanie rat planowych i faktur prognoz) w danym okresie rozliczeniowym wg ceny jednostkowej wynikającej z oferty wykonawcy, 13/ zamawiający dla taryfy W-2.1 dopuszcza możliwość rozliczania poprzez dwumiesięczne faktury prognozowe, 14/ cena jednostkowa netto sprzedaży gazu ziemnego jest zgodna z zatwierdzoną taryfą przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla dostaw objętych Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych. Cena jednostkowa netto sprzedaży gazu ziemnego jest stała za wyjątkiem możliwości jej zmiany w przypadku: zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowej taryfy dla dostaw objętych Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych, ustawowej zmiany podatku akcyzowego za sprzedaż gazu ziemnego oraz wysokości opłaty stałej i zmiennej wynikającej z zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowej taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego, 15/ cena jednostkowa netto sprzedaży gazu ziemnego jest stała dla dostaw nie objętych Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych przez cały okres trwania umowy, za wyjątkiem możliwości jej zmiany w przypadku ustawowej zmiany podatku akcyzowego za sprzedaż gazu ziemnego oraz wysokości opłaty stałej i zmiennej wynikającej z zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowej taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, 16/ cena jednostkowa brutto może ulec zmianie również w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT, 17/ wymagane jest posiadanie przez wykonawcę, umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. ul. Marcina Kasprzaka 25C Oddział w Tarnowie ul. Bandrowskiego 16 33-100 Tarnów) na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru gazu ziemnego – w przypadku wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej, 18/ zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na zawarcie umowy w formie elektronicznej z zastosowaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Nie wszystkie jednostki, które będą zawierały umowy mają taką możliwość. Umowy mają charakter pisemny z odręcznym podpisem stron i będą zawarte w formie korespondencyjnej, 19/ zamawiający informuje, że Operatorem Systemu Dystrybucyjnego dla wszystkich PPG objętych postępowaniem jest Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o. o., 20/ zamawiający informuje, że wszystkie punkty poboru gazu objęte postępowaniem należą do Obszar taryfowy OSD w Tarnowie ul. Bandrowskiego 16 33-100 Tarnów, 21/ zamawiający informuje, że nie ma zawartych umów w ramach akcji promocyjnych/lojalnościowych, 22/ zamawiający informuje, że do ceny jednostkowej paliwa gazowego oraz łącznej wartość zamówienia nie należy doliczać podatku akcyzowego, 23/ zamawiający informuje, że numery identyfikacyjne punktów wyjścia nadane przez OSD i wskazane przez zamawiającego w SWZ są zgodne z numerami punktów wyjścia umieszczonymi przez obecnego sprzedawcę na dokumentach stanowiących podstawę płatności. 3. Istotne postanowienia umowy: 1/ zamawiający zaakceptuje treść umowy stosowanej w swej działalności przez wykonawcę pod warunkiem, że będzie ona zgodna ze specyfikacją warunków zamówienia, wybrany wykonawca winien przedstawić zamawiającemu w terminie do 5 dni od dnia rozstrzygnięcia postępowania projekt umowy kompleksowej dostawy gazu ziemnego, 2/ Urząd Miasta Nowy Targ jako centralny zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o zamówienie publiczne, natomiast umowy zostaną podpisane oddzielnie przez każdą jednostkę Gminy Miasto Nowy Targ, 3/ dostawę należy realizować nie wcześniej niż od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku, z zastrzeżeniem, że rozpoczęcie dostaw z wybranym dostawcą nastąpi również nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dotyczących dostarczania paliwa gazowego oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy, 4/ w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W tak określonym przypadku wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy, 5/ wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności, 6/ zamawiający informuje, iż akcyza na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2022, poz. 143) będzie płacona lub odbiorca będzie zwolniony na podstawie oświadczeń złożonych przez odbiorcę gazu, 8/ w sprawach nieuregulowanych umową mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) i Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2019r. Poz. 1145)

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

65210000-8 - Przesył gazu

4.5.5.)Wartość części

521532,72 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Część II zamówienia – pozostałe dostawy. 2. Szczegółowe dane dotyczące dostawy i sposobu jej wykonania

1/ zakres zamówienia obejmuje sprzedaż oraz dystrybucję gazu w ilości: - dla II części zamówienia około 560 120,00 kWh 2/ szacunkowe zużycie gazu w wyżej wymienionym okresie, moce umowne, taryfy gazowe dla poszczególnych obiektów oraz ich charakterystyka gazowa zostały wskazane w zestawieniu, które będzie stanowić załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, 3/ wskazane zużycie ma charakter szacunkowy i orientacyjny, który służy jedynie wycenie, a następnie porównaniu ofert, a w konsekwencji nie stanowi zobowiązania zamawiającego do zakupu gazu w podanej ilości, która może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w okresie realizacji umowy, a rozliczenie następować będzie na podstawie faktycznego zużycia gazu w obiekcie, zgodnie ze wskazaniami liczników, 4/ ilość punktów poboru gazu może ulec zmianie w zakresie +/- 10% volumenu podstawowego określonego w SWZ , zmiany będą wprowadzane w formie aneksu do umowy, 5/ dostarczany przez wykonawcę gaz ziemny musi spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach, w szczególności ustawie Prawo energetyczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) oraz aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie, jak i innych związanych z nimi aktach obowiązującego prawa oraz polskimi normami, 6/ zamawiający posiada obecnie zawarte umowy na sprzedaż i dystrybucję gazu ziemnego zgodnie z zestawieniem załącznik nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, 7/ po zakończeniu postępowania zamawiający przekaże wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, wszelkie dane niezbędne do przeprowadzenia przez wykonawcę zmiany sprzedawcy, 8/ zamawiający udzieli wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu zamawiającego zawartej umowy sprzedaży gazu do OSD oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD, 9/ zamawiający ma prawo w trakcie trwania umowy do złożenia wniosku o zmianę mocy umownej, 10/ termin płatności będzie 21 dni od daty wystawienia faktury, nie częściej niż raz w miesiącu faktury, ze wskazaniem punktu odbioru i ilości zużycia gazu i dostarczenia jej na adres korespondencyjny odbiorcy (wskazany w umowie), 11/ termin dostarczenia odbiorcy prawidłowo wystawionej faktury lub faktur VAT ustala się na nie mniej niż 14 dni przed terminem zapłaty określonym na fakturze. W razie niezachowania tego terminu, termin płatności wskazany w fakturze VAT zostanie automatycznie przedłużony o czas opóźnienia, 12/ rozliczenia odbywać się będą na podstawie rzeczywistego zużycia gazu (wyklucza się stosowanie rat planowych i faktur prognoz) w danym okresie rozliczeniowym wg ceny jednostkowej wynikającej z oferty wykonawcy, 13/ zamawiający dla taryfy W-2.1 dopuszcza możliwość rozliczania poprzez dwumiesięczne faktury prognozowe, 14/ cena jednostkowa netto sprzedaży gazu ziemnego jest zgodna z zatwierdzoną taryfą przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla dostaw objętych Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych. Cena jednostkowa netto sprzedaży gazu ziemnego jest stała za wyjątkiem możliwości jej zmiany w przypadku: zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowej taryfy dla dostaw objętych Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych, ustawowej zmiany podatku akcyzowego za sprzedaż gazu ziemnego oraz wysokości opłaty stałej i zmiennej wynikającej z zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowej taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego, 15/ cena jednostkowa netto sprzedaży gazu ziemnego jest stała dla dostaw nie objętych Ustawą o ochronie odbiorców paliw gazowych przez cały okres trwania umowy, za wyjątkiem możliwości jej zmiany w przypadku ustawowej zmiany podatku akcyzowego za sprzedaż gazu ziemnego oraz wysokości opłaty stałej i zmiennej wynikającej z zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nowej taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, 16/ cena jednostkowa brutto może ulec zmianie również w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT, 17/ wymagane jest posiadanie przez wykonawcę, umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. ul. Marcina Kasprzaka 25C Oddział w Tarnowie ul. Bandrowskiego 16 33-100 Tarnów) na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru gazu ziemnego – w przypadku wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej, 18/ zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na zawarcie umowy w formie elektronicznej z zastosowaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Nie wszystkie jednostki, które będą zawierały umowy mają taką możliwość. Umowy mają charakter pisemny z odręcznym podpisem stron i będą zawarte w formie korespondencyjnej, 19/ zamawiający informuje, że Operatorem Systemu Dystrybucyjnego dla wszystkich PPG objętych postępowaniem jest Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o. o., 20/ zamawiający informuje, że wszystkie punkty poboru gazu objęte postępowaniem należą do Obszar taryfowy OSD w Tarnowie ul. Bandrowskiego 16 33-100 Tarnów, 21/ zamawiający informuje, że nie ma zawartych umów w ramach akcji promocyjnych/lojalnościowych, 22/ zamawiający informuje, że do ceny jednostkowej paliwa gazowego oraz łącznej wartość zamówienia nie należy doliczać podatku akcyzowego, 23/ zamawiający informuje, że numery identyfikacyjne punktów wyjścia nadane przez OSD i wskazane przez zamawiającego w SWZ są zgodne z numerami punktów wyjścia umieszczonymi przez obecnego sprzedawcę na dokumentach stanowiących podstawę płatności. 3. Istotne postanowienia umowy: 1/ zamawiający zaakceptuje treść umowy stosowanej w swej działalności przez wykonawcę pod warunkiem, że będzie ona zgodna ze specyfikacją warunków zamówienia, wybrany wykonawca winien przedstawić zamawiającemu w terminie do 5 dni od dnia rozstrzygnięcia postępowania projekt umowy kompleksowej dostawy gazu ziemnego, 2/ Urząd Miasta Nowy Targ jako centralny zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o zamówienie publiczne, natomiast umowy zostaną podpisane oddzielnie przez każdą jednostkę Gminy Miasto Nowy Targ, 3/ dostawę należy realizować nie wcześniej niż od dnia 01.01.2026 roku do dnia 31.12.2026 roku, z zastrzeżeniem, że rozpoczęcie dostaw z wybranym dostawcą nastąpi również nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dotyczących dostarczania paliwa gazowego oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy, 4/ w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W tak określonym przypadku wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy, 5/ wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności, 6/ zamawiający informuje, iż akcyza na podstawie ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2022, poz. 143) będzie płacona lub odbiorca będzie zwolniony na podstawie oświadczeń złożonych przez odbiorcę gazu, 8/ w sprawach nieuregulowanych umową mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) i Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2019r. Poz. 1145)

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

65210000-8 - Przesył gazu

4.5.5.)Wartość części

170400,07 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

636645,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

667644,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

636645,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Unimot Energia i Gaz Sp. z o. o. ,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9730421440

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 142b

7.3.4)Miejscowość

Warszawa,

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

636645,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

194388,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

195032,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

194388,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Unimot Energia i Gaz Sp. z o. o. ,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9730421440

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 142b

7.3.4)Miejscowość

Warszawa,

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

194388,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Nowy Targ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 831 034 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Unimot Energia i Gaz Sp. z o. o. , (Warszawa,). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.