Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
386 541 zł
Umowa zawarta
13 listopada 2025
Okres realizacji
od 13 listopada 2025 do 31 grudnia 2035
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 386 541 zł – 407 644 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin uruchomienia transzy dotacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego przeznaczonego na pokrycie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów

Zamawiający Gmina Rzewnie (Rzewnie, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego przeznaczonego na pokrycie deficytu…”, wybierając ofertę wykonawcy BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE. Wartość umowy: 386 541 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina RzewnieRzewnie, Mazowieckie (powiat Makowski →)opublikowano 21 listopada 2025
Wartość umowy
386 541 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 października 2025

    Termin ofert: 17 października 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 listopada 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE (Różan), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 386 541,21 zł (umowę zawarto 13 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 386 541,21 zł do 407 643,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 13 listopada 2025 r. do 31 grudnia 2035 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rzewnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668350

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

19

1.5.2.)Miejscowość

Rzewnie

1.5.3.)Kod pocztowy

06-225

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

297613409

1.5.8.)Numer faksu

2097613445

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugrzewnie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminarzewnie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminarzewnie.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/238325

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego przeznaczonego na pokrycie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-160ca65f-ad96-42f2-989e-c05ca3bd6991

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546877

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035858/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego przeznaczonego na pokrycie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00465566

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIROŚ.271.17.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 1 500 000,00 zł (jeden milion pięćset tysięcy złotych) przeznaczonego na pokrycie deficytu budżetowego oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

386541,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

407643,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

386541,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL 7570002005

7.3.3)Ulica

Lwowska

7.3.4)Miejscowość

Różan

7.3.5)Kod pocztowy

06-230

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

386541,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-11-13 do 2035-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 435 350 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
980 799 zł3 687 702 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 706 903 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
980 799 zł
Mediana
2 435 350 zł
Górny kwartyl
3 687 702 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rzewnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzewnie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 386 541 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BANK SPÓŁDZIELCZY W RÓŻANIE (Różan). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.