Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
254 670 zł
Umowa zawarta
14 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów stałych powstających na obiektach Spółki w wyniku prowadzonej działalności Infrastruktury Niepołomice Sp. z o.o.

Zamawiający Infrastruktura Niepołomice Spółka z o.o. (Niepołomice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów stałych powstających na obiektach Spółki w…”, wybierając ofertę wykonawcy Prezero Małopolska Sp. z o .o. Wartość umowy: 254 670 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
254 670 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 października 2025

    Termin ofert: 16 października 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Prezero Małopolska Sp. z o .o. (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 254 670,48 zł (umowę zawarto 14 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Infrastruktura Niepołomice Spółka z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 121018294

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Droga Królewska 27

1.5.2.)Miejscowość

Niepołomice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-005

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

28 12 423

1.5.8.)Numer faksu

28 12 423

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@infrastruktura.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.infrastruktura.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=a7087825-6c8b-430e-9fa6-b89cd1f32c7f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów stałych powstających na obiektach Spółki w wyniku prowadzonej działalności Infrastruktury Niepołomice Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5de36a61-af6b-4e86-bdaa-2947ef3c9dac

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546624

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00464799

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.IN.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

271804,8 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia

Nazwa zamówienia: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów stałych powstających na obiektach Spółki w wyniku prowadzonej działalności Infrastruktury Niepołomice Sp. z o.o. w okresie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów stałych powstających na obiektach Spółki w wyniku prowadzonej działalności Infrastruktury Niepołomice sp. z o.o. w okresie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w SWZ. 1. Zamawiający zleca Wykonawcy odbiór, transport, zagospodarowanie następujących rodzajów odpadów: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - odpady o kodzie 20 03 01; 2) opakowania z papieru i tektury - odpady o kodzie 15 01 01; 3) opakowania z tworzyw sztucznych - odpady o kodzie 15 01 02; 4) opakowania z metali - odpady o kodzie 15 01 04; 5) opakowania ze szkła - odpady o kodzie 15 01 07; 6) odpady ulegające biodegradacji - odpady o kodzie 20 02 01; 7) odpady z czyszczenia ulic i placów - odpady o kodzie 20 03 03; 8) odpady wielkogabarytowe - odpady o kodzie 20 03 07. 2. Przez odpady objęte wykonywaną usługą rozumie się odpady wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 10). 3. Zamówienie nie obejmuje odpadów niebezpiecznych wyszczególnionych w w/w rozporządzeniu. 4. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu we własnym zakresie najpóźniej w następnym dniu od podpisania umowy, do wskazanych w ust. 5 lokalizacji, szczegółowo określonych w załączniku nr 1 do SWZ (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia): 1) odpowiednio oznaczone pojemniki, kontenery dla niżej wymienionych odpadów: a) na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - kontener o pojemności 1,1 m3 w ilości 11 szt.; b) na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - pojemnik o pojemności 0,24 m3 w ilości 7 szt.; c) na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - pojemnik o pojemności 0,12 m3 w ilości 2 szt.; d) na odpady ulegające biodegradacji - kontener o pojemności 8 m3 w ilości 1 szt.; e) na odpady z czyszczenia ulic i placów - kontener o pojemności 6 m3 w ilości 1 szt.; f) na odpady segregowane pojemnik w kolorze niebieskim oznaczony napisem "Papier" z przeznaczeniem do zbierania papieru - pojemnik o pojemności 0,12 m3 w ilości 1 szt.; g) na odpady segregowane pojemnik w kolorze żółtym oznaczony napisem "Metale i tworzywa sztuczne" z przeznaczeniem do zbierania metali i tworzyw sztucznych - pojemnik o pojemności 0,12 m3 w ilości 1 szt.; h) na odpady segregowane pojemnik w kolorze zielonym oznaczony napisem "Szkło" z przeznaczeniem do zbierania szkła - pojemnik o pojemności 0,12 m3 w ilości 1 szt. 2) odpowiednio oznaczone worki foliowe do selektywnej zbiórki odpadów poszczególnych frakcji i każdorazowo na wymianę: a) niebieski o pojemności 120 l oznaczony napisem "Papier" z przeznaczeniem do zbierania papieru; b) żółty o pojemności 120 l oznaczony napisem "Metale i tworzywa sztuczne" z przeznaczeniem do zbierania metali i tworzyw sztucznych; c) zielony o pojemności 90 l oznaczony napisem ,,Szkło" z przeznaczeniem do zbierania szkła; d) brązowy o pojemności 90 l oznaczony napisem "Bio" z przeznaczeniem do zbierania bioodpadów. 5. Odbiory z lokalizacji z terenu Gminy Niepołomice: Wskazane Szczegółowo w SWZ 6. Wykonawca zobowiązuje się, aby dostarczone pojemniki i kontenery były szczelne, przejezdne, zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi oraz o prawidłowym stanie technicznym. 7. Ilości odpadów wskazane w załączniku nr 1 do umowy podane są orientacyjnie i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia. 8. Odbiór odpadów o kodach 20 03 03 (odpady z zamiatarki), 20 02 01 (odpady biodegradowalne) i 20 03 07 (odpady wielkogabarytowe) odbywać się będzie w okresie obowiązywania umowy, zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu i ustaleniu terminu odbioru. 9. Wykonawca dostarczy harmonogram odbioru odpadów w terminie do 5 dni przed rozpoczęciem realizacji usługi, po jego uzgodnieniu z Zamawiającym. Harmonogram przedstawiony przez Wykonawcę musi być zgodny z załącznikiem nr 1 do umowy tj. musi przewidywać odbiór odpadów w częstotliwościach zgodnych z ww. załącznikiem. Miejsce wykonywania zamówienia: gmina Niepołomice Zamawiający przed złożeniem oferty zaleca przeprowadzenie wizji w terenie (przy czym wizja nie jest obowiązkowa). Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pozostałe dane okreslone szczegółowo w Specyfikacji Warunków Zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

254670,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

254670,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

254670,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Prezero Małopolska Sp. z o .o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7341066587

7.3.3)Ulica

Kosiarzy

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-731

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

20 % warości zamówienia w zakresie : Odbiór i zagospodarowanie odpadów z części lokalizacji

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

254670,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Odbiór i zagospodarowanie odpadów z części lokalizacji - część zgłoszona do realizacji przez Podwykonawcę

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 153 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Infrastruktura Niepołomice Spółka z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niepołomice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 254 670 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Prezero Małopolska Sp. z o .o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.