Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
80 000 zł
Umowa zawarta
13 listopada 2025
Okres realizacji
do 23 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu myślenickiego – roboty uzupełniające

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach (Myślenice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu…”, wybierając ofertę wykonawcy BART-DRÓG Andrzej Maślerz. Wartość umowy: 80 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
80 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BART-DRÓG Andrzej Maślerz (Droginia 15), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 80 000,00 zł (umowę zawarto 13 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 23 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351571742

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słowackiego 36

1.5.2.)Miejscowość

Myślenice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@zdp-myslenice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdp-myslenice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5540c15f-b465-4220-8e53-298720e23d0e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarząd dróg powiatowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu myślenickiego – roboty uzupełniające

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5540c15f-b465-4220-8e53-298720e23d0e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546263

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040232/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.24 Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu myślenickiego - roboty uzupełniające

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00524141

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający udziela zamówienia z wolnej ręki dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych. Zamówienie udzielono w okresie ostatnich 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. Możliwość udzielenia zamówienia przewidziana była w ogłoszeniu o zamówieniu i umowie dla zamówienia podstawowego. Przedmiot zamówienia jest zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego, a łączna wartość stanowi nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego, co było warunkiem w tym zamówieniu.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ZDP.ZP.26.7.2025

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.ZP.26.7.2025.1.U

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

65040,65 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty związane z miejscowymi remontami nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie powiatu myślenickiego.
Roboty będą realizowane na podstawie uzgodnień z Zamawiającym.
Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie minimum 80% wartości zamówienia do wartości umowy, pod warunkiem odpowiedniego zaangażowania Wykonawcy i sprzyjających warunków atmosferycznych. Do rozliczenia zadania stosowane będą pozycje kosztorysu, który był załącznikiem do umowy podstawowej.
Specyfikacje techniczne, są specyfikacjami ogólnie stosowanymi, jednak z uwagi na utrzymaniowy (bieżące naprawy) charakter robót o sposobie wykonania będzie decydował Zamawiający.
Wykonanie robót odbywać się będzie wyłącznie na podstawie zleceń Zamawiającego. Zamawiający będzie zlecać wykonanie poszczególnych robót określając ich przedmiot, zakres, lokalizację oraz termin wykonania. Poszczególne roboty Zamawiający będzie przekazywał na bieżąco.
Poszczególne roboty zlecone przez ZDP należy wykonać i zgłosić do odbioru przez Zamawiającego w terminie, zgodnie ze zleceniem lub uzgodnieniem z inspektorem nadzoru.
Rodzaje robót wchodzące w zakres zamówienia:
- remont cząstkowy nawierzchni z betonu asfaltowego przy użyciu remontera – zakup, transport, wbudowanie;
- skropienie nawierzchni asfaltem – skropienie pobocza tłuczniowego emulsją asfaltową;
- uszczelnienie spękań i złączy technologicznych w nawierzchni z betonu asfaltowego masą zalewową;
- remont cząstkowy nawierzchni z betonu asfaltowego – cięcie nawierzchni piłą, rozbiórka i utylizacja istniejącej nawierzchni, wyrównanie podłoża, skropienie emulsją asfaltową, wykonanie warstwy ścieralnej AC11S grubości 5 cm – zakup, transport, wbudowanie, zagęszczenie, uszczelnienie złączy masą zalewową lub taśmą bitumiczną;
- remont cząstkowy nawierzchni z betonu asfaltowego – cięcie nawierzchni piłą, rozbiórka i utylizacja istniejącej nawierzchni, wyrównanie podłoża, skropienie emulsją asfaltową, wykonanie warstwy ścieralnej AC11S grubości 8 cm w dwóch warstwach po 4 cm każda – zakup, transport, wbudowanie, zagęszczenie, uszczelnienie złączy masą zalewową lub taśmą bitumiczną;
- mechaniczne wykonanie nakładki asfaltobetonowej gr. 5 cm warstwa ścieralna AC11S z uprzednim wyfrezowaniem powierzchni przeznaczonej do remontu wraz z oczyszczeniem i skropieniem emulsją asfaltową oraz uszczelnieniem złączy masą zalewową lub taśmą bitumiczną – do 100 m2;
- naprawa przełomów, polegająca na wycięciu krawędzi przełomu, wymianie i uzupełnieniu podbudowy gr. 50 cm, wykonaniu nawierzchni w dwóch warstwach po 4 cm każda wraz ze skropieniem międzywarstwowym emulsją asfaltową oraz zagęszczeniem i uszczelnieniem złączy.
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) i kosztorysie dla zamówienia podstawowego, SST oraz wzorze umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

80000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

80000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BART-DRÓG Andrzej Maślerz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350959869

7.3.4)Miejscowość

Droginia 15

7.3.5)Kod pocztowy

32-400

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

80000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-23

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Myślenice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 80 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BART-DRÓG Andrzej Maślerz (Droginia 15). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.