Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Telatyn w okresie od 01.01.2026r do 31.12.2026r.

Zamawiający Gmina Telatyn ul. Fryderyka Chopina 10 22-652 Telatyn (Telatyn, Lubelskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA TELATYN UL. FRYDERYKA CHOPINA 10 22-652 TELATYN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368990

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

UL. FRYDERYKA CHOPINA 10

1.4.2.)Miejscowość

Telatyn

1.4.3.)Kod pocztowy

22-652

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@telatyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.ugtelatyn.bip.lubelskie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00543044

2.2.)Data ogłoszenia

2025-11-19

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00529373

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

4. 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Telatyn w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. a w szczególności : a) odbieranie transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Telatyn, b) wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości w worki na koszt Wykonawcy, c) odbieranie transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Telatynie (PSZOK), d. Wykonawca zobowiązany jest, aby odbiór i transport odpadów komunalnych odbywały się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującymi w czasie trwania umowy aktami prawnymi oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Telatyn, e) sprawowanie kontroli nad prawidłowym działaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w trakcie ich odbioru ód właścicieli nieruchomości. Przewidywana ilość do odbioru odpadów wyniesie 468,06Mg, a objęta prawem opcji: dodatkowo 20% (na zasadach określonych w § 1 ust 2 pkt. f zał. nr 1 do SWZ). Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać ze zwiększonego poziomu odpadów wytworzonych w gospodarstwach domowych– po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji możliwe jest w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia – w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia - jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy zakres podstawowy. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku Nr 1 do SWZ . Po zmianie: 4. 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Telatyn w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. a w szczególności : a) odbieranie transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Telatyn, b) wyposażenie wszystkich właścicieli nieruchomości w worki na koszt Wykonawcy, c) odbieranie transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Telatynie (PSZOK), d. Wykonawca zobowiązany jest, aby odbiór i transport odpadów komunalnych odbywały się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującymi w czasie trwania umowy aktami prawnymi oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Telatyn, e) sprawowanie kontroli nad prawidłowym działaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w trakcie ich odbioru ód właścicieli nieruchomości. Przewidywana ilość do odbioru odpadów wyniesie 501,10Mg, a objęta prawem opcji: dodatkowo 20% (na zasadach określonych w § 1 ust 2 pkt. f zał. nr 1 do SWZ). Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie w Zamawiającego i wynikać ze zwiększonego poziomu odpadów wytworzonych w gospodarstwach domowych– po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji możliwe jest w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia – w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia - jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy zakres podstawowy. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w: Załączniku Nr 1 do SWZ .

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.9.Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Przed zmianą

Przewidywana ilość do odbioru odpadów wyniesie 468,06Mg, a objęta prawem opcji: dodatkowo 20% (na zasadach określonych w § 1 ust 2 pkt. f zał. nr 1 do SWZ). Po zmianie: Przewidywana ilość do odbioru odpadów wyniesie 501,10Mg, a objęta prawem opcji: dodatkowo 20% (na zasadach określonych w § 1 ust 2 pkt. f zał. nr 1 do SWZ).

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-11-21 10:00 Po zmianie: 2025-11-25 10:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-11-21 11:00 Po zmianie: 2025-11-25 11:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2025-12-20 Po zmianie: 2025-12-24

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Telatyn ul. Fryderyka Chopina 10 22-652 Telatyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Telatyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.