Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Zarzecze

Zamawiający Gmina Zarzecze (Zarzecze, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZarzeczeZarzecze, Podkarpackieopublikowano 19 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ZARZECZE

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900542

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Długa 7

1.4.2.)Miejscowość

Zarzecze

1.4.3.)Kod pocztowy

37-205

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 166401529

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje.zarzecze@post.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminazarzecze.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00541701

2.2.)Data ogłoszenia

2025-11-19

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00524687

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.7.Dodatkowy kod CPV Przed zmianą

Usługi transportu odpadów Po zmianie:

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

Nazwa warunku: Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Opis warunku: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że posiadają wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Zarzecze w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nazwa warunku: Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej Opis warunku: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że: 1) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), wykonał (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje) należycie co najmniej dwie usługi świadczone w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy polegające na odbiorze odpadów komunalnych w ilości nie mniejszej niż 1200 Mg/rok. Uwaga: Wykonawca powinien w wykazie usług wyraźnie określić zakres usług, w tym ilość odpadów, aby można było ustalić, czy spełnia warunek udziału w postępowaniu. 2) do wykonania zamówienia dysponuje następującym potencjałem technicznym w ilości niezbędnej do prawidłowej realizacji umowy, przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów, co najmniej 8 pojazdów, w sposób wykluczający mieszanie się odpadów, w tym: a) co najmniej 2 pojazdami specjalistycznymi, przystosowanymi do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych wyposażonych w GPS (w tym jeden wyposażony w urządzenia z funkcją mycia pojemników w obiegu zamkniętym, b) co najmniej 2 pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, c) co najmniej 1 pojazdem do odbioru odpadów bez funkcji kompaktującej; d) co najmniej 1 pojazdem wyposażonym w urządzenie typu HDS – do opróżniania pojemników typu Igloo. e) co najmniej 1 pojazdem typu „hakowiec" do opróżniania kontenerów KP-33/KP-35, f) jednym pojazdem dostawczym zeroemisyjnym do 3,5 Mg w celu prowadzenia akcji edukacyjnych, 3) Wykonawca posiada usytuowaną na terenie Gminy Zarzecze lub nie dalej niż 60 km od granic gminy Zarzecze bazę magazynowo - transportową. Baza magazynowo - transportowa musi spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122). Baza powinna być usytuowana na terenie, do którego Wykonawca posiada tytuł prawny. 4) posiada wdrożony aktualnie: a) system zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015 lub równoważny lub b) system zarządzania środowiskowego EMAS (Eco-Management and Audit Scheme), o którym mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS), uchylające rozporządzenie (WE) nr 761/2001 oraz decyzje Komisji 2001/681/WE i 2006/193/WE. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców, Zamawiający uzna warunki za spełnione jeżeli przynajmniej jeden z Wykonawców spełni wymagany warunek. Niedopuszczane jest łączenie potencjałów Wykonawców występujących wspólnie. Wykonawca jest zobowiązany w ofercie wskazać regionalną instalację do przetwarzania odpadów komunalnych, do której będzie obowiązany przekazywać odebrane odpady. Po zmianie: Nazwa warunku: Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Opis warunku: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że posiadają wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Zarzecze w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nazwa warunku: Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej Opis warunku: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że: 1) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), wykonał (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje) należycie co najmniej jedną usługę świadczoną w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy polegającą na odbiorze odpadów komunalnych w ilości nie mniejszej niż 1200 Mg/rok. Uwaga: Wykonawca powinien w wykazie usług wyraźnie określić zakres usług, w tym ilość odpadów, aby można było ustalić, czy spełnia warunek udziału w postępowaniu. 2) do wykonania zamówienia dysponuje następującym potencjałem technicznym w ilości niezbędnej do prawidłowej realizacji umowy, przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów, co najmniej 8 pojazdów, w sposób wykluczający mieszanie się odpadów, w tym: a) co najmniej 2 pojazdami specjalistycznymi, przystosowanymi do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych wyposażonych w GPS (w tym jeden wyposażony w urządzenia z funkcją mycia pojemników w obiegu zamkniętym, b) co najmniej 2 pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, c) co najmniej 1 pojazdem do odbioru odpadów bez funkcji kompaktującej; d) co najmniej 1 pojazdem wyposażonym w urządzenie typu HDS – do opróżniania pojemników typu Igloo. e) co najmniej 1 pojazdem typu „hakowiec" do opróżniania kontenerów KP-33/KP-35, 3) Wykonawca posiada usytuowaną na terenie Gminy Zarzecze lub nie dalej niż 60 km od granic gminy Zarzecze bazę magazynowo - transportową. Baza magazynowo - transportowa musi spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122). Baza powinna być usytuowana na terenie, do którego Wykonawca posiada tytuł prawny.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-11-26 12:00 Po zmianie: 2025-11-27 12:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-11-26 12:00 Po zmianie: 2025-11-27 12:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2025-12-25 Po zmianie: 2025-12-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zarzecze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zarzecze.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90512000-9 (Usługi transportu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.