Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa urządzeń komputerowych w ramach realizacji projektu – Cyberbezpieczna Gmina Sławno

Zamawiający Gmina Sławno (Sławno, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa urządzeń komputerowych w ramach realizacji projektu – Cyberbezpieczna Gmina Sławno”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SławnoSławno, Zachodniopomorskie (powiat Sławieński →)opublikowano 19 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 400 118 zł
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sławno

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979909

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

I Pułku Ułanów 11

1.4.2.)Miejscowość

Sławno

1.4.3.)Kod pocztowy

76-100

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.4.7.)Numer telefonu

+48 59 810 75 26

1.4.8.)Numer faksu

+48 59 810 75 26

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaslawno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://ug.slawno.ibip.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f7835df-355f-4af2-99c9-1e152342f933

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00540833

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00292706

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Niniejsze zamówienie współfinansowane jest w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2 – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa urządzeń komputerowych w ramach realizacji projektu – Cyberbezpieczna Gmina Sławno

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń komputerowych w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Sławno”. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na dwie części

1) Część nr 1 – „Dostawa serwerów, macierzy pamięci masowej, systemów operacyjnych wraz z usługami oraz zasilaczy awaryjnych”; 2) Część nr 2 – „Rozszerzenie obecnego UTM o funkcję HA wraz z wdrożeniem, dostawa systemu bezpiecznego zdalnego dostępu wraz z wdrożeniem, systemu do kontroli poczty elektronicznej wraz z wdrożeniem. Dostawa przełączników sieciowych. Dostawa, wdrożenie i konfiguracja NAC”. 3. Przedmiot dostawy powinien zostać dostarczony do siedziby Zamawiającego. 4. Wymagania ogólne: 1) O ile inaczej nie zaznaczono, wszelkie zapisy SWZ zawierające parametry techniczne należy odczytywać jako parametry minimalne. 2) Dostarczany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, wyprodukowany nie wcześniej niż w styczniu 2024 r., wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie, pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć sprzęt opakowany oryginalnie (opakowanie musi być nienaruszone i posiadać zabezpieczenie zastosowane przez producenta). Przez „wadę fizyczną” należy rozumieć również jakąkolwiek niezgodność ze opisem przedmiotu zamówienia. 3) Sprzęt musi być wyposażony we wszystkie niezbędne do jego działania i zapewnienia wymaganych funkcjonalności Sprzętu standardowe rozwiązania software’owe wraz z prawem do bezterminowego korzystania przez Zamawiającego z tych rozwiązań w takiej funkcji, jednakże w każdym przypadku nie krócej, niż przez czas, w jakim będzie technicznie możliwe używanie Sprzętu. 4) Dokumenty gwarancyjne wystawiane i przekazywane przez Wykonawcę powinny być zgodne z zapisami SWZ. 5) Oprogramowanie pochodzić będzie z legalnego, tj. akceptowanego przez producenta Oprogramowania kanału dystrybucji oraz zostanie udostępnione Zamawiającemu do korzystania na warunkach stosowanych lub akceptowanych przez takiego producenta. 5. Kryteria równoważności: 1) W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 2) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm polskich lub europejskich, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, a wskazane powyżej odniesienia należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 3) Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie taki sprzęt, który posiada parametry techniczne i/lub funkcjonalne co najmniej równe do określonych w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Część nr 1 – Dostawa serwerów, macierzy pamięci masowej, systemów operacyjnych wraz z usługami oraz zasilaczy awaryjnych: 1) Urządzenia muszą być fabrycznie nowe, pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży producenta i reprezentować model bieżącej linii produkcyjnej. Nie dopuszcza się urządzeń: odnawianych, demonstracyjnych lub powystawowych. 2) Nie dopuszcza się urządzeń posiadających wadę prawną w zakresie pochodzenia sprzętu, wsparcia technicznego i gwarancji producenta. 3) Elementy, z których zbudowane są urządzenia muszą być produktami producenta urządzeń lub być przez niego certyfikowane oraz całe muszą być objęte gwarancją producenta. 4) Urządzenia muszą być dostarczone Zamawiającemu w oryginalnych opakowaniach producenta. 5) Do każdego urządzenia musi być dostarczony komplet standardowej dokumentacji dla użytkownika w języku polskim lub angielskim w formie papierowej lub elektronicznej. 6) Urządzenia na etapie dostawy pomiędzy producentem, a zamawiającym nie mogą podlegać modyfikacjom. 7) Cały zaoferowany sprzęt (dwa serwery i macierz) musi posiadać jeden punkt świadczenia napraw gwarancyjnych. 8) Serwer – 2 szt. – wymagania minimalne: a) Obudowa – obudowa Rack o wysokości max 1U z możliwością instalacji min. 8 dysków 2.5”; wyposażona w panel LCD umieszczony na froncie obudowy, umożliwiający wyświetlenie informacji o stanie procesora, pamięci, dysków, BIOS’u, zasilaniu oraz temperaturze; obudowa z możliwością wyposażenia w kartę umożliwiającą dostęp bezpośredni poprzez urządzenia mobilne. b) Płyta główna – płyta główna z możliwością zainstalowania do dwóch procesorów; obsługa procesorów 32 rdzeniowych; musi być zaprojektowana przez producenta serwera i oznaczona jego znakiem firmowym; na płycie głównej powinno znajdować się minimum 16 slotów przeznaczonych do instalacji pamięci; powinna obsługiwać do 1TB pamięci RAM. c) Chipset – dedykowany przez producenta procesora do pracy w serwerach dwuprocesorowych. d) Procesor – zainstalowane dwa procesory 12-rdzeniowe, min. 2.4 GHz (częstotliwość bazowa), klasy x86, dedykowane do pracy z zaoferowanym serwerem, umożliwiające osiągnięcie wyniku min. 239 w teście SPECrate2017_int_base, dostępnym na stronie www.spec.org dla konfiguracji dwuprocesorowej. e) RAM – min. 256 GB DDR5 RDIMM 5600MT/s w kościach 64GB. f) Gniazda PCI – min. dwa sloty PCIe generacji 5. g) Kontroler RAID – sprzętowy kontroler dyskowy, posiadający możliwość konfiguracji poziomów RAID: 0, 1, 10. h) Dyski twarde – zainstalowane 2 x dysk SSD SATA o pojemności min. 480 GB, 6Gb, 2,5“ Hot-Plug; możliwość zainstalowania dwóch dysków M.2 NVMe SSD o pojemności min. 960GB z możliwością konfiguracji RAID 1. i) Interfejsy sieciowe/FC/SAS – wbudowane min. 2 interfejsy sieciowe 1Gb Ethernet w standardzie BaseT; 2 interfejsy sieciowe 25Gb Ethernet w standardzie SFP28 (porty nie mogą być osiągnięte poprzez karty w slotach PCIe); 2 interfejsy sieciowe 25Gb Ethernet w standardzie SFP28; w zestawie z serwerem muszą znajdować się 2 kable DAC 10GbE SFP+/SFP+ min. 3 m, dostarczone przez producenta serwera; w zestawie z serwerem wykonawca dostarczy 3 patchcordy RJ-45 cat 6 o długości minimum 3 m. j) Elementy montażowe – komplet wysuwanych szyn umożliwiających montaż w szafie Rack i wysuwanie serwera do celów serwisowych; ramię (organizer) do kabli ułatwiające wysuwanie serwera do celów serwisowych. k) Wbudowane porty – 4 porty USB w tym min:  1 port USB 3.0 z tyłu obudowy,  1 port micro USB z przodu obudowy,  2 x port VGA z czego jeden z przodu obudowy,  możliwość rozbudowy o port RS232m. l) Video – zintegrowana karta graficzna umożliwiająca wyświetlenie rozdzielczości min. 1920x1200. m) Zasilacze – Redundantne, Hot-Plug min. 1100 W klasy Titanium. n) System operacyjny/dodatkowe oprogramowanie – fabrycznie zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows Serwer 2025 Standard:  licencja serwerowego systemu operacyjnego musi uwzględniać wszystkie rdzenie procesorów zainstalowanych w serwerze,  dostarczona z serwem licencja musi uprawniać do uruchomienia w środowisku wirtualnym co najmniej sześciu systemów Windows Server 2025,  licencje serwerowego systemu operacyjnego nie mogą być ograniczone czasowo,  dodatkowe licencje – serwery muszą zostać dostarczone z licencjami CAL dostarczonymi przez producenta oferowanych serwerów – łącznie 50 licencji na użytkownika Windows Server 2025 (Windows Server 2025 User CAL). o) Bezpieczeństwo – zatrzask górnej pokrywy oraz blokada na ramce panela zamykana na klucz służąca do ochrony nieautoryzowanego dostępu do dysków twardych; możliwość wyłączenia w BIOS funkcji przycisku zasilania; BIOS ma możliwość przejścia do bezpiecznego trybu rozruchowego z możliwością zarządzania blokadą zasilania, panelem sterowania oraz zmianą hasła; wbudowany czujnik otwarcia obudowy współpracujący z BIOS i kartą zarządzającą; moduł TPM 2.0; możliwość dynamicznego włączania i wyłączania portów USB na obudowie – bez potrzeby restartu serwera; możliwość wymazania danych ze znajdujących się dysków wewnątrz serwera – niezależne od zainstalowanego systemu operacyjnego, uruchamiane z poziomu zarządzania serwerem; serwer musi być wyposażony w rozwiązanie zapewniające ochronę oprogramowania układowego przed manipulacją złośliwego oprogramowania; ochrona taka musi być zgodna z zaleceniami NIST SP 800-147B i NIST SP 800-155; jednocześnie Zamawiający wymaga, aby dostarczony serwer posiadał zaimplementowane sprzętowo mechanizmy kryptograficzne poświadczające integralność oprogramowania BIOS (Root of Trust); wbudowany w serwer mechanizm pozwalający na weryfikację niezmienności konfiguracji sprzętowej serwera od momentu produkcji do dostawy do docelowej lokalizacji; mechanizm ma również pozwalać na kontrolę otwarcia urządzenia w trakcie transportu, niezależnie od stanu zasilania. c. d. w SWZ

3.9.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

48820000-2 - Serwery

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

AT Computers S.C. Jakub Mroczkowski, Bartłomiej Mroczkowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7773250961

4.3.3.)Ulica

ul. Kostrzewskiego 16

4.3.4.)Miejscowość

Pobiedziska

4.3.5.)Kod pocztowy

62-010

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

314878,48 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00378982/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-10-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

314878,48 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
400 118 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 152 zł1 049 070 zł
Rozstęp międzykwartylowy
907 918 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 152 zł
Mediana
400 118 zł
Górny kwartyl
1 049 070 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sławno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.