Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych, gmina Jeleniewo”

Zamawiający Gmina Jeleniewo (Jeleniewo, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych, gmina Jeleniewo”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina JeleniewoJeleniewo, Podlaskie (powiat Suwalski →)opublikowano 18 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jeleniewo

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790670898

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Słoneczna 3

1.4.2.)Miejscowość

Jeleniewo

1.4.3.)Kod pocztowy

16-404

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.4.7.)Numer telefonu

875638551

1.4.8.)Numer faksu

875638563

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug_jeleniewo@pro.onet.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jeleniewo.com.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8d101950-1555-4afe-8bbc-9ebdc8dbcac1

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00539209

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00275091

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych, gmina Jeleniewo”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: „Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Bachanowo”
Realizacja inwestycji dotyczy budynku remizy strażackiej OSP Bachanowo zlokalizowanej pod adresem Błaskowizna 13, 16-404 Jeleniewo, działki nr geod. 214/13, 214/19 – obręb Błaskowizna
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Prace dociepleniowe ścian zewnętrznych: docieplenie ścian zewnętrznych 15 cm warstwą styropianu o pow. 175,32 m2 i docieplenie ściany w garażu (pomieszczenie o niższej temperaturze) warstwa wełny mineralnej grub. 12 cm o pow. 27,12 m2 wraz z robotami przygotowawczymi i towarzyszącymi;
2) Prace dociepleniowe związane z dociepleniem stropodachów: ocieplenie stropodachu styropapą o gr. warstwy 20 cm o pow. 164,30 m2 wraz z pokryciem dachu papą termozgrzewalną oraz wymianą rynien dachowych, rur spustowych i obróbek blacharskich;
3) Wymiana stolarki drzwiowej i bram garażowych: montaż drzwi zewnętrznych - 1 szt, drzwi wewnętrznych pomiędzy pomieszczeniami o zmiennej temperaturze - 1 szt, oraz 1 szt bramy garażowej segmentowej stalowej;
4) Modernizacja/wymiana/montaż głównego źródła ciepła: wymiana źródła ciepła (kocioł na paliwa kopalne) na źródło ciepła opalane biomasą (kocioł na pellet klasy V o mocy nie mniejszej niż 16 kW) wraz z dostosowaniem kotłowni do odpowiednich standardów;
5) Modernizacja instalacji co: montaż grzejników - 9 szt wraz z rozprowadzeniem instalacji c.o. (rurociągi z tworzyw sztucznych), montaż głowic termostatycznych i zaworów odpowietrzających - po 9 kpl;
6) Modernizacja instalacji oświetlenia: wymiana opraw świetlówkowych - 15 szt i opraw żarowych - 5 szt na oprawy LED - 26 szt oraz wymiana tablicy rozdzielczej i instalacji oświetleniowej i gniazd wtykowych 220 V.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261410-1 - Izolowanie dachu

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-10-01

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DARDOM spółka z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8461672701

4.3.3.)Ulica

Rynek Zygmunta Augusta 30

4.3.4.)Miejscowość

Augustów

4.3.5.)Kod pocztowy

16-300

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

317032,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00351197/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-10-20

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie wykonywania robót budowlanych w celu poprawy technicznej (ze względu na zły stan techniczny) i estetycznej elementów budynku stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych polegających na wykonaniu: podwyższenie ogniomuru – ściany z bloków silikatowych, powiększenie otworów drzwiowych pod drzwi zewnętrzne i bramę garażową - wykucie strzępi w przekrojach ścian z cegieł na długości łącznej – 11 m, remont i ocieplenie cokołu budynku styrodurem grub. 8 cm na pow. 10 m2, przedłużenie dachu ze względu na docieplenie budynku – wsporniki proste ze stali teowej – dodatkowe kątowniki podtrzymujące deskę okapową, zastosowanie obramowania kanału wewnątrz garażu z kątownika 40x40x4 mm na długości łącznej 16 m. Ze względów funkcjonalnych polegających konieczności podgrzewania c.w.u. poprzez dodatkowy zbiornik na c.w.u zamiast mało funkcyjnych podgrzewaczy do ciepłej wody zdecydowano o montażu bufora c.w.u. z wężownicą higieniczną o poj. 200 l wraz z osprzętem sanitarnym.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis zamówienia nie uległ zmianie.

5.4.6.)Wartość zmiany

21808,78

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

338841,28 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jeleniewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jeleniewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.