Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
586 218 zł
Umowa zawarta
29 października 2025
Okres realizacji
do 23 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa samochodu ciężarowego 4x4 samowyładowczego dla potrzeb działań przeciwpowodziowych dla GZUP w Baranowie Sandomierskim

Zamawiający Gmina Baranów Sandomierski (Baranów Sandomierski, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa samochodu ciężarowego 4x4 samowyładowczego dla potrzeb działań…”, wybierając ofertę wykonawcy SCANIA POLSKA S.A. Wartość umowy: 586 218 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
586 218 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SCANIA POLSKA S.A. (NADARZYN).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 586 218,00 zł (umowę zawarto 29 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 23 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Baranów Sandomierski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409152

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gen. Leopolda Okulickiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Baranów Sandomierski

1.5.3.)Kod pocztowy

39-450

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

15 811 85 81

1.5.8.)Numer faksu

15 8 11 85 82

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@baranowsandomierski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.baranowsandomierski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e202606-4237-42d2-8186-5a6b765af5f0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa samochodu ciężarowego 4x4 samowyładowczego dla potrzeb działań przeciwpowodziowych dla GZUP w Baranowie Sandomierskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1e202606-4237-42d2-8186-5a6b765af5f0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00539012

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00457809

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SG.271.1.15.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

507048,78 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

„Dostawa samochodu ciężarowego 4x4 samowyładowczego dla potrzeb działań przeciwpowodziowych dla GZUP w Baranowie Sandomierskim”. 2. Wymagane parametry i wyposażenie pojazdu: 1) Podwozie o DMC 18 t; 2) Układ napędowy pojazdu 4x4; 3) Rozstaw osi pojazdu max 4400 mm; 4) Zawieszenie pojazdu przód i tył - resor paraboliczny; 5) Blokada mechanizmu różnicowego osi napędowej; 6) Pojazd wyposażony w hamulce bębnowe; 7) System kontroli trakcji ESP z możliwością wyłączenia; 8) Nośność osi przedniej min. 9 000 kg; 9) Nośność osi tylnej min.11 500 kg; 10) Pojazd wyposażony w zwolnice; 11) Silnik o zapłonie samoczynnym o pojemności min. 11 000 cm3; 12) Norma emisji spalin Euro 6 w technologii SCR; 13) Moc silnika min. 316 kW (430 KM) i momencie obrotowym min. 2200Nm; 14) Przystawka odbioru mocy dostosowana do zabudowy; 15) Zbiorniki paliwa o pojemności min 315 litrów; 16) Skrzynia biegów min.12 biegowa zautomatyzowana, wyposażona w system umożliwiający zmianę biegów przez kierowcę, bez pedału sprzęgła; 17) Hamulec antyzjazdowy zapobiegający staczaniu się pojazdu na wzniesieniach; 18) Zderzak stalowy z osłoną chłodnicy; 19) Kabina dzienna przedłużana 2 osobowa; 20) Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna; 21) Elektrycznie sterowane szyby; 22) Klimatyzacja automatyczna; 23) Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka wsteczne; 24) Światła mijania oraz dzienne LED; 25) Światła mijania włączane automatycznie; 26) Osłony przednich reflektorów; 27) Radio min.10,1” zintegrowane z kamerą cofania; 28) Immobilizer fabryczny; 29) Centralny zamek sterowany z pilota; 30) Tachograf cyfrowy; 31) Gniazdo elektryczne 24V; 32) Koła o rozmiarze 315/80R22.5”; 33) Pojazd wyposażony w nadkola; 34) Pojazd przygotowany do ciągnięcia przyczepy; 35) Wyświetlacz z komputerem pokładowym w jęz. Polskim; 36) Dwa kliny, podnośnik hydrauliczny, narzędzia do obsługi pojazdu; 37) Zabudowa z wywrotem 3-stronna; 38) Długość zabudowy ok. 4 500 mm; 39) Szerokość zabudowy ok. 2 500 mm; 40) Wysokość burt 800 mm; 41) Objętość ok. 6,0 m3; 42) Podłoga 4 mm stal trudnościeralna; 43) Burta przednia prosta podwyższona; 44) Lewa burta otwierana hydraulicznie; 45) Prawa burta otwierana w osi dolnej i górnej ze wspomaganiem sprężynowym; 46) Burta tylna z górnymi zawiasami zamki dolne otwierane automatycznie przy podnoszeniu skrzyni; 47) Siłownik hydrauliczny podpodłogowy; 48) Bariery boczne aluminiowe; 49) Zderzak składany Kh-kipper zgodny z normą; 50) Plandeka zwijana na przód nie wchodząca w światło skrzyni; 51) Uchwyty do mocowania ładunku w obrzeżu podłogi po 4szt./str.; 52) Wszystkie zawiasu kulowe 100mm; 53) Wywrotka śrutowana, gruntowana i malowana; 54) Wymagania minimalne warunków gwarancji: na cały samochód min. 2 lata.

4.5.3.)Główny kod CPV

34000000-7 - Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

1

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

586218,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

586218,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

586218,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SCANIA POLSKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5211014579

7.3.3)Ulica

ALEJA KATOWICKA

7.3.4)Miejscowość

NADARZYN

7.3.5)Kod pocztowy

05-830

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

586218,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-23

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: duży przedsiębiorca

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34000000-7Sprzęt transportowy i produkty pomo…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Baranów Sandomierski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Baranów Sandomierski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 586 218 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34000000-7 (Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SCANIA POLSKA S.A. (NADARZYN). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.