Przebudowa placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Płużnicy
Zamawiający Gmina Płużnica (Płużnica, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Płużnicy”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 294 918 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
16 czerwca 2025
Termin ofert: 1 lipca 2025 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 września 2025
10 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
18 listopada 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Płużnica |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 871118810 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Płużnica, 60 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Płużnica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 87-214 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL616 - Grudziądzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 566875200 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | n/d |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@pluznica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.pluznica.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7ea5e71a-ced2-44a0-9a29-78e7488479a9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00538128 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-11-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00281141 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Płużnicy |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pod nazwą | „Przebudowa placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Płużnicy”. 2. W skład zadania wchodzą w szczególności: 1) zjeżdżalnie rurowe, terenowe, 2) zestaw zabawowy dla dzieci starszych, 3) zestaw zabawowy dla dzieci młodszych, 4) huśtawka podwójna i bocianie gniazdo, 5) piaskownica zasuwana, 6) ogrodzenie i zabezpieczenie placu budowy, 7) tablice informacyjne oraz ostrzegawcze o prowadzonych robotach, 8) sklepik potrójny, 9) domek laboratorium, 10) regulamin, 11) zabezpieczenie skarpy – ogrodzenie panelowe, 12) schody zewnętrzne, 13) nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki zgodnie z Normą PN-EN 1177, 14) roboty przygotowawcze i ziemne, 15) uzyskanie certyfikacji placu zabaw. 2. Poza zadaniami bezpośrednio wynikającymi z Załącznika nr 1a oraz Załącznika nr 1b i Załącznika nr 10 do SWZ, przedmiot umowy obejmuje również wszystko to, co z technicznego punktu widzenia jest i okaże się niezbędne do zrealizowania przedsięwzięcia. Szczegółowy opis zakresu robót oraz technologie ich wykonania określają następujące dokumenty stanowiące Załącznik nr 1a oraz Załącznik 1b do SWZ: 1) przedmiar, 2) plan sytuacyjny żłobka Płużnicy, 3) opis przedmiotu zamówienia. Zamawiający załącza do SWZ przedmiar robót, który należy traktować jako materiał pomocniczy i uzupełniający w stosunku do dokumentacji budowlanej. Realizacja zadania „Przebudowa placu zabaw przy Żłobku Gminnym w Płużnicy”, realizowana jest w ramach programu „Aktywne Place Zabaw” 2025 finansowanego ze środków Funduszu Pracy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń 37450000-7 - Sprzęt do sportów uprawianych na boiskach lub na kortach 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu |
Sekcja 4Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Happy s.c. R. Kołacki, Ł. Cyran, A. Czyran |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9462649691 |
| 4.3.3.) | Ulica | Ogrodowa |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ciecierzyn |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 21-003 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 299320,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00403071/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-10-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu wykonania zadania. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony solidarnie uzgodniły wydłużenie terminu wykonania kompletnego przedmiotu zamówienia do dnia 31.10.2025r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 299320,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.