Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
571 025 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2025
Okres realizacji
od 1 sierpnia 2025 do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 560 381 zł – 571 025 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 1,9% od najtańszej złożonej
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Tychowo

Zamawiający Gmina Tychowo (Tychowo, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Tychowo”, wybierając ofertę wykonawcy PGNIG OBRÓT DETALICZNY Sp. z o.o. Wartość umowy: 571 025 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina TychowoTychowo, Zachodniopomorskie (powiat Białogardzki →)opublikowano 17 listopada 2025
Wartość umowy
571 025 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PGNIG OBRÓT DETALICZNY Sp. z o.o (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 571 025,31 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 560 380,64 zł do 571 025,31 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 sierpnia 2025 r. do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tychowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920506

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bobolicka 17

1.5.2.)Miejscowość

Tychowo

1.5.3.)Kod pocztowy

78-220

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

452491137

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

b.krawczyk@tychowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://tychowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminatychowo.ezamawiajacy.pl/pn/GMTYCHOWO/demand/221085/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Tychowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c20ae129-91fc-4c3f-a806-dc883f7a1f6c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00536787

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00010138/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Tychowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00322004

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIN.I.271.11.2025.BK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Tychowo
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego na potrzeby Gminy Tychowo

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65210000-8 - Przesył gazu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

560380,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

571025,31 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

571025,31 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PGNIG OBRÓT DETALICZNY Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272706082

7.3.3)Ulica

ul. Jana Kazimierza 3

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-248

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

571025,31 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-08-01 do 2027-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca z najniższą ceną odstąpił od podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tychowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 571 025 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PGNIG OBRÓT DETALICZNY Sp. z o.o (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.