Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w sezonie zimowym 2025 roku

Zamawiający Gmina Jodłownik (Jodłownik, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w sezonie zimowym 2025 roku”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina JodłownikJodłownik, Małopolskie (powiat Limanowski →)opublikowano 17 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 706 822 zł
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

20 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jodłownik

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892239

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

-

1.4.2.)Miejscowość

Jodłownik

1.4.3.)Kod pocztowy

34-620

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.4.7.)Numer telefonu

18 3347050

1.4.8.)Numer faksu

18 3347051

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@jodlownik.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jodlownik.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-45107bc7-8a3b-4a67-9f6f-67e42fa0a3a1

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00536484

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-11-17

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00674264

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg w sezonie zimowym 2025 roku

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg w sezonie zimowym 2025 roku (tj. odśnieżaniu dróg za pomocą pojazdu mechanicznego z pługiem wirnikowym i czołowym, likwidowaniu śliskości nawierzchni dróg poprzez posypywanie ich żużlem oraz solą - stanowiącymi własność Wykonawcy - przy użyciu rozrzutnika) - Rejon 2 –Część 2. Odcinki do odśnieżania o łącznej długości 23,600 km.

3.8.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-01-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

4,5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Gminna Spółka Komunalna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Jodłowniku

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

388719153

4.3.4.)Miejscowość

Jodłownik 198

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

65962,94 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00048582/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-11-13

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Korzystne warunki atmosferyczne

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmienia się treść §3 pkt 2 umowy poprzez zmniejszenie wartości umowy o kwotę brutto 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych zero groszy) i w związku z tym powołany zapis umowy otrzymuje nowe brzmienie: "Ogółem wartość umowy nie przekroczy w 2025 roku kwoty brutto : 75 000,00 zł (słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych zero groszy)."

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

20000,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00507490/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 822 zł
Próbka: 81 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 140 zł1 768 745 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 524 605 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 140 zł
Mediana
706 822 zł
Górny kwartyl
1 768 745 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jodłownik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jodłownik.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.