Zakup ciągnika rolniczego realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach zadania: „Zakup ciągnika do transportu cysterny z wodą pitną”.
Zamawiający Gmina Poręba (Poręba, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zakup ciągnika rolniczego realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=107, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
14 listopada 2025
Termin ofert: 27 listopada 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
14 listopada 2025
- Zmiana ogłoszenia
21 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
17 grudnia 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
23 stycznia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Poręba |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276258894 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Dworcowa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poręba |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-480 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22B - Sosnowiecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sod@umporeba.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.umporeba.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00533652 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-11-14 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00532522 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup ciągnika rolniczego realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach zadania: „Zakup ciągnika do transportu cysterny z wodą pitną”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę we wskazane przez Zamawiającego miejsce na terenie gminy Poręba oraz serwis fabrycznie nowego ciągnika rolniczego z zamontowanym ładowaczem czołowym. Ciągnik przeznaczony jest głownie do transportu cystern na wodę oraz innych prac związanych z zapewnieniem ochrony ludności, jak np. transport i rozładunek materiałów w magazynach OLiOC, zimowe utrzymanie dróg. Ciągnik nie jest przeznaczony do użytkowania komercyjnego i prac rolniczych. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, określa opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 4 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. WYMAGANE MINIMALNE PARAMETRY TECHNICZNE ORAZ WYPOSAŻENIE 1. Ciągnik rolniczy, fabrycznie nowy, nieużywany, rok produkcji nie starszy niż 2023 2. Homologacja końcowa europejska lub dokument równoważny 3. Wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej 4. Instrukcja obsługi w języku polskim 5. Szkolenie operatorów z obsługi ciągnika i ładowacza w miejscu dostawy (do 3 pracowników) SILNIK 1. Wysokoprężny o mocy min. 75 KM 2. Wentylator silnika 3. Silnik spełniający normy emisji spalin: STAGE 5 lub równoważną 4. Akumulator z elektrycznym odłączaniem napięcia min. 176 Ah 5. Podgrzewacz powietrza dolotowego NAPĘD 1. Ilość biegów min. 12P/12T 2. Rewers sterowany elektrohydraulicznie 3. Napęd na 4 koła załączany elektrohydraulicznie 4. Oś przednia z elektro-hydraulicznym załączaniem blokady 5. Na osiach pojazdu zamontowane ogumienie dobrane przez Producenta 6. Blokada mechanizmu różnicowego tylnego załączana elektryczno-hydraulicznie UKŁAD HAMULCOWY 1. Mechaniczny hamulec roboczy sterowany ręcznie 2. Hamulce – standardowe tarcze hamulcowe 3. Hamulec przyczepy- pneumatyczny UKŁAD HYDRAULICZNY 1. Mechaniczny hamulec roboczy sterowany ręcznie 2. Pompa hydrauliczna 3. Tylne zawory hydrauliczne 4. Przód ciągnika- min. jedna para wyjść hydraulicznych 5. Tylny TUZ o udźwigu w przedziale min. 4100-5600 kg 6. TUZ kategorii II z automatycznymi zabezpieczeniami 7. Przedni oraz tylny TUZ z wyjściami hydraulicznymi 8. Sterowanie tylnego TUZ-A i wałka na tylnych błotnikach KABINA 1. Homologacja na dwie osoby w kabinie 2. Klimatyzacja i ogrzewanie 3. Kabina dwudrzwiowa zamykana na klucz 4. Fotel kierowcy amortyzowany pneumatycznie 5. Fotel pasażera musi spełniać minimum wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.) 6. Wszystkie miejsca siedzące skierowane w kierunku jazdy 7. Radio 8. Joystick wmontowany po prawej stronie podłokietnika fotela kierowcy 9. Wycieraczki i spryskiwacze przedniej i tylnej szyby 10. Reflektory robocze przednie i tylne montowane w dachu 11. Światła błyskowe koloru żółtego, przód-tył na kabinie 12. Joystick do zmiany biegów popychany lub ciągniony 13. Lusterka wsteczne- teleskopowe i sferyczne 14. Układ kierowniczy standardowy z regulacją kolumny kierowniczej POZOSTAŁE PARAMETRY 1. Zaczep główny transportowy automatyczny o przesuwnej zmianie wysokości 2. Zaczep dolny rolniczy i stały zaczep do przyczep jedno osiowych 3. Haki CBM 4. Stabilizatory mechaniczne 5. Górny łącznik mechaniczny 6. Dynamiczne błotniki przednie 7. WOM WYPOSAŻENIE 1. Gaśnica 2. Trójkątna tablica wyróżniająca 3. Trójkąt ostrzegawczy 4. Pług przedni umożliwiający pracę w czterech trybach roboczych, tj. odgarnianie w prawo, w lewo, w strzałkę (rozgarnianie śniegu) oraz w Y (zgarnianie śniegu na pryzmę). Wyposażony w uchylne, zawieszone na sprężynach listwy gumowe, które minimalizują skutki uderzenia w przeszkody ukryte pod śniegiem. Pływające zawieszenie pługa na nośniku zapewniające kopiowanie odśnieżanej powierzchni i stały nacisk pługu na podłoże. Regulowane ślizgi talerzowe. Szerokość robocza: Lewa pozycja robocza = Prawa pozycja robocza = Strzałka = Strzałka odwrotna – min. 2490 mm; Wysokość robocza: min. 830 mm; Sposób mocowania: TUZ kat. II wg ISO 730-1 lub równoważnej Sterowanie hydrauliczne za pomocą elektrozaworu umożliwiające sterowanie pługiem z kabiny kierowcy; Zasilanie: układ hydrauliki zewnętrznej oraz instalacja elektryczna 12V ciągnika (nośnika) Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup ciągnika rolniczego realizowany w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w ramach zadania: „Zakup ciągnika do transportu cysterny z wodą pitną”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę we wskazane przez Zamawiającego miejsce na terenie gminy Poręba oraz serwis fabrycznie nowego ciągnika rolniczego. Ciągnik przeznaczony jest głownie do transportu cystern na wodę oraz innych prac związanych z zapewnieniem ochrony ludności, jak np. transport i rozładunek materiałów w magazynach OLiOC, zimowe utrzymanie dróg. Ciągnik nie jest przeznaczony do użytkowania komercyjnego i prac rolniczych. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, określa opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 4 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. WYMAGANE MINIMALNE PARAMETRY TECHNICZNE ORAZ WYPOSAŻENIE 1. Ciągnik rolniczy, fabrycznie nowy, nieużywany, rok produkcji nie starszy niż 2023 2. Homologacja końcowa europejska lub dokument równoważny 3. Wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej 4. Instrukcja obsługi w języku polskim 5. Szkolenie operatorów z obsługi ciągnika i ładowacza w miejscu dostawy (do 3 pracowników) SILNIK 1. Wysokoprężny o mocy min. 75 KM 2. Wentylator silnika 3. Silnik spełniający normy emisji spalin: STAGE 5 lub równoważną 4. Akumulator z elektrycznym odłączaniem napięcia min. 176 Ah 5. Podgrzewacz powietrza dolotowego NAPĘD 1. Ilość biegów min. 12P/12T 2. Rewers sterowany elektrohydraulicznie 3. Napęd na 4 koła załączany elektrohydraulicznie 4. Oś przednia z elektro-hydraulicznym załączaniem blokady 5. Na osiach pojazdu zamontowane ogumienie dobrane przez Producenta 6. Blokada mechanizmu różnicowego tylnego załączana elektryczno-hydraulicznie UKŁAD HAMULCOWY 1. Mechaniczny hamulec roboczy sterowany ręcznie 2. Hamulce – standardowe tarcze hamulcowe 3. Hamulec przyczepy- pneumatyczny UKŁAD HYDRAULICZNY 1. Mechaniczny hamulec roboczy sterowany ręcznie 2. Pompa hydrauliczna 3. Tylne zawory hydrauliczne 4. Przód ciągnika- min. jedna para wyjść hydraulicznych 5. Tylny TUZ o udźwigu w przedziale min. 4100-5600 kg 6. TUZ kategorii II z automatycznymi zabezpieczeniami 7. Przedni oraz tylny TUZ z wyjściami hydraulicznymi 8. Sterowanie tylnego TUZ-A i wałka na tylnych błotnikach KABINA 1. Homologacja na dwie osoby w kabinie 2. Klimatyzacja i ogrzewanie 3. Kabina dwudrzwiowa zamykana na klucz 4. Fotel kierowcy amortyzowany pneumatycznie 5. Fotel pasażera musi spełniać minimum wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.) 6. Wszystkie miejsca siedzące skierowane w kierunku jazdy 7. Radio 8. Joystick wmontowany po prawej stronie podłokietnika fotela kierowcy 9. Wycieraczki i spryskiwacze przedniej i tylnej szyby 10. Reflektory robocze przednie i tylne montowane w dachu 11. Światła błyskowe koloru żółtego, przód-tył na kabinie 12. Joystick do zmiany biegów popychany lub ciągniony 13. Lusterka wsteczne- teleskopowe i sferyczne 14. Układ kierowniczy standardowy z regulacją kolumny kierowniczej POZOSTAŁE PARAMETRY 1. Zaczep główny transportowy automatyczny o przesuwnej zmianie wysokości 2. Zaczep dolny rolniczy i stały zaczep do przyczep jedno osiowych 3. Haki CBM 4. Stabilizatory mechaniczne 5. Górny łącznik mechaniczny 6. Dynamiczne błotniki przednie 7. WOM WYPOSAŻENIE 1. Gaśnica 2. Trójkątna tablica wyróżniająca 3. Trójkąt ostrzegawczy 4. Pług przedni umożliwiający pracę w czterech trybach roboczych, tj. odgarnianie w prawo, w lewo, w strzałkę (rozgarnianie śniegu) oraz w Y (zgarnianie śniegu na pryzmę). Wyposażony w uchylne, zawieszone na sprężynach listwy gumowe, które minimalizują skutki uderzenia w przeszkody ukryte pod śniegiem. Pływające zawieszenie pługa na nośniku zapewniające kopiowanie odśnieżanej powierzchni i stały nacisk pługu na podłoże. Regulowane ślizgi talerzowe. Szerokość robocza: Lewa pozycja robocza = Prawa pozycja robocza = Strzałka = Strzałka odwrotna – min. 2490 mm; Wysokość robocza: min. 830 mm; Sposób mocowania: TUZ kat. II wg ISO 730-1 lub równoważnej Sterowanie hydrauliczne za pomocą elektrozaworu umożliwiające sterowanie pługiem z kabiny kierowcy; Zasilanie: układ hydrauliki zewnętrznej oraz instalacja elektryczna 12V ciągnika (nośnika) |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.