Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Sukcesywne dostawy węgla-groszku workowanego dla Domu Pomocy Społecznej "Borówek"

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej "borówek" im. Krystyny Bochenek (Bielawy, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sukcesywne dostawy węgla-groszku workowanego dla Domu Pomocy Społecznej "Borówek"”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Dom Pomocy Społecznej "borówek" im. Krystyny BochenekBielawy, Łódzkieopublikowano 13 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 256 940 zł
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ "BORÓWEK" IM. KRYSTYNY BOCHENEK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000310433

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Borówek 56

1.4.2.)Miejscowość

Bielawy

1.4.3.)Kod pocztowy

99-423

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.4.7.)Numer telefonu

468392114

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

dpsborowek@dpsborowek.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dpsborowek.pl/bip

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-62ea2045-5e85-4d2b-be96-79cae5d865ad

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00529735

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Sukcesywne dostawy węgla-groszku workowanego dla Domu Pomocy Społecznej "Borówek"

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są powtarzające się okresowo dostawy węgla - groszku workowanego w ilości szacunkowej 30 ton dla Domu Pomocy Społecznej „Borówek”.
2. Dostarczany węgiel - groszek powinien zostać zapakowany w worki po 25 kg oraz spełnić poniższe kryteria:
1) Wartość opałowa w stanie roboczym min. 24.000 kJ/kg
2) Zawartość popiołu w stanie roboczym max. 10%
3) Zawartość wilgoci całkowitej w stanie roboczym < 15%
4) Granulacja na poziomie 5-25 mm.
5) Udział ziarna 0-5mm poniżej 10%
6) Spiekalność RI < 10

3. Dostawy realizowane przez Wykonawcę będą dostarczane do obiektów Zamawiającego znajdujących się w miejscowości Borówek 56, 99-423 Bielawy.
4. Zamawiający wraz ze składanym każdorazowo zleceniem określi ilości węgla - groszku, z tym, że szacunkowa wielkość pojedynczej dostawy będzie wynosiła ok. 5 ton.
5. Dostarczanie zamówionego towaru następuje na podstawie dowodu dostawy, na koszt Wykonawcy jego własnym transportem, włącznie z wliczonym w cenę rozładunkiem węgla - groszku w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, w siedzibie Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia suchego węgla - groszku, a w sytuacji wystąpienia opadów podczas transportu Wykonawca zapewni odpowiednie zabezpieczenie przed zmoknięciem.
7. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do każdej dostawy certyfikat/świadectwo jakości dostarczanego opału oraz certyfikat/świadectwo pochodzenia węgla lub dokument identyfikujący węgla lub oświadczenie o pochodzeniu węgla. Brak dokumentów będzie stanowić dla Zamawiającego podstawę do odmowy przyjęcia dostawy.
8. Zamawiający ma prawo przy każdorazowym odbiorze dostawy do komisyjnego pobrania prób dostarczonego węgla - groszku w celu przeprowadzenia analiz laboratoryjnych. W składzie komisji dokonującej pobrania prób dostarczanego węgla - groszku będą przedstawiciele Zamawiającego oraz osoba lub osoby działające w imieniu Wykonawcy, które realizowały transport do Zamawiającego. W przypadku uzyskania wyników analiz laboratoryjnych niezgodnych z SWZ i ofertą Wykonawcy, Wykonawca poniesie koszty analiz laboratoryjnych oraz wymieni węgiel - groszek na towar zgodny z SWZ i ofertą Wykonawcy na swój koszt w terminie określonym w pkt. V.3.
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia ilości węgla - groszku każdej dostawy w miejscu przez niego wskazanym. W przypadku zgodności (wagi) dostawy ze złożonym zamówieniem koszt ważenia pokrywa Zamawiający, natomiast w przeciwnym wypadku koszt ważenia ponosi Wykonawca.
10. W przypadku stwierdzenia braków jakościowych jak i ilościowych Zamawiający zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia dostawy.
11. Wartość opałowa każdej dostawy nie może być niższa niż wskazana wartość opałowa w ofercie Wykonawcy.

3.9.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-05-01 do 2025-10-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Barteks" Bartosiewicz Sławomir

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8330000987

4.3.4.)Miejscowość

Teresin

4.3.5.)Kod pocztowy

95-061

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

28782,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00208517/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-10-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

31027,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 926 zł443 963 zł
Rozstęp międzykwartylowy
284 037 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
159 926 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
443 963 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej "borówek" im. Krystyny Bochenek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielawy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.