ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie prac projektowych i montażowych kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,60 kWp wraz z kompensatorem mocy biernej zlokalizowanej w Nadleśnictwie Kalisz z siedzibą w Szałe [...]

Zamawiający Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej (Bystrzyca Kłodzka, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Wykonanie prac projektowych i montażowych kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy…”. Termin składania ofert minął 26 listopada 2025, 11:00. Wadium: 2200 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
2200 zł
Termin składania ofert
26 listopada 2025, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji zamówienia10%Termin zapłaty30%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i montażowych instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,60 kWp wraz z kompensatorem mocy biernej w Nadleśnictwie Kalisz.

  • 2

    KryteriaZamawiający prowadzi postępowanie w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy), co implikuje określone procedury i kryteria oceny ofert.

  • 3

    ZakresKonieczne jest zapoznanie się z dokumentacją przetargową dostępną na platformie e-Zamówienia, gdzie znajdują się szczegółowe wymagania techniczne i projektowe.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890197772

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nadbrzeżna 11

1.5.2.)Miejscowość

Bystrzyca Kłodzka

1.5.3.)Kod pocztowy

57-500

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zulbystrzyca@roclaw.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zulbystrzyca.wroclaw.lasy.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

budownictwo drogowe, handel

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie prac projektowych i montażowych kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,60 kWp wraz z kompensatorem mocy biernej zlokalizowanej w Nadleśnictwie Kalisz z siedzibą w Szałe [...]

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-730a5c9f-5e26-4a66-9d38-7673c96fda82

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00527902

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00236766/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Wykonanie prac projektowych i montażowych kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,60 kWp wraz z kompensatorem mocy biernej zlokalizowanej w Nadleśnictwie Kalisz z siedzibą w Szałe [...]

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-730a5c9f-5e26-4a66-9d38-7673c96fda82

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-730a5c9f-5e26-4a66-9d38-7673c96fda82

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja między Zamawiającym, a
Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia („Platforma”), która jest dostępna pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej zulbystrzyca@wroclaw.lasy.gov.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty
następuje wyłącznie przy użyciu Platformy (pojemność skrzynki mail Zamawiającego wynosi do 30 MB)

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119, str. 1 ze zm. – dalej „RODO”) Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej, e-mail: zulbystrzyca@wroclaw.lasy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

A.270.47.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i montażowych kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,60 kWp wraz z kompensatorem mocy biernej zlokalizowanej w Nadleśnictwie Kalisz z siedzibą w Szałe, ul. Kaliska 195, 62-860 Opatówek”. Roboty projektowe oraz montażowe obejmują: a) Wykonanie projektu elektrycznego zawierającego schematy, rysunki niezbędne do prawidłowego wykonania instalacji elektrycznej i układu automatyki instalacji paneli PV. b) Wykonanie projektów konstrukcji montażowej pod panele PV. c) Budowa systemu paneli fotowoltaicznych wraz z dostawą oprzyrządowania i okablowania. d) Przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci wewnętrznej budynków w miejscu przed agregatem prądotwórczym. e) Konfiguracja aplikacji systemu nadzoru. f) Wykonanie odpowiednich badań i pomiarów oraz sporządzenie protokołów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w dokumentacji będącej zał. Nr 2 SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

09332000-5 - Instalacje słoneczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin zapłaty

4.3.6.)Waga

30,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1) warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej - warunek w odniesieniu do sytuacji finansowej, zostanie spełniony, jeśli Wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) na kwotę co najmniej 60 000 zł
2) warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) wykonał (roboty zakończone) w okresie ostatnich 3 lat przed, upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 1 robotą polegającą na wykonaniu kompletnej instalacji fotowoltaicznej wolnostojących na gruncie lub na dachach o mocy co najmniej 30 kWp, przy czym: (a) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, co najmniej jeden z takich Wykonawców powinien wykazać roboty polegające na wykonaniu kompletnych instalacji fotowoltaicznych wolnostojących na gruncie lub na dachach o wartości stanowiącej co najmniej 50% łącznej wartości robót wymaganej w treści niniejszego warunku, (b) w przypadku polegania na doświadczeniu podmiotów udostępniających zasoby, co najmniej jeden z takich podmiotów lub Wykonawca (a w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - co najmniej jeden z takich Wykonawców) powinien wykazać roboty polegające na wykonaniu kompletnych instalacji fotowoltaicznych wolnostojących na gruncie lub na dachach o wartości stanowiącej co najmniej 50% łącznej wartości robót
wymaganej w treści niniejszego warunku; b) dysponuje na dzień składania ofert lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą odpowiedzialną za wykonanie projektu wykonawczego, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w zakresie projektowania – bez ograniczeń – o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń
elektrycznych i elektroenergetycznych; b) dysponuje, na dzień składania ofert, osobą posiadającą Certyfikat wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego potwierdzający posiadanie kwalifikacji do instalowania systemów fotowoltaicznych lub ważne świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci w zakresie eksploatacji i dozoru wydane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP)

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, złożone na formularzu określonego w zał. nr 3 do SWZ,
b) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo
oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie składają wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, dotyczy także spółki cywilnej, gdzie oświadczenie składa każdy ze wspólników odrębnie, zgodnie z zał. nr 8 do SWZ;
d) oświadczenie potwierdzające aktualność niepodlegania wykluczeniu oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w SWZ (zał. nr 9 do SWZ)
e) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: (a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP, (b) art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
f) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,
g) zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłaceniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) wykaz wykonanych (zakończonych) dostaw w okresie ostatnich 3 lat przed, upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zgodnie z zał. Nr 6 do SWZ; b) dokumenty potwierdzające, że wykazane w wykazie sporządzonym na załączniku nr 6 do SWZ roboty wykonane zostały w sposób należyty; c) wykaz osób wymaganych na podstawie 18.1. SWZ sporządzonym wg wzoru określonego w zał. Nr 7 do SWZ; d) kopie zaświadczeń i uprawnień osób wykazanych wykaz osób wymaganych na podstawie 18.1. SWZ; e) polisa ubezpieczeniowa OC na kwotę nie niższą niż 60 000 zł

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wykonawca wraz z ofertą w terminie składania ofert złoży w formie elektronicznej karty katalogowe falowników i paneli PV potwierdzające spełnienie wymagań SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

karty katalogowe falowników i paneli PV potwierdzające spełnienie wymagań SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 2 200,00 zł
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego BGŻ 58 1600 1462 1024 9130 7000 0004 z dopiskiem: „wadium w postępowaniu A.270.47.2025”. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1.W przypadku oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum)

1) w Formularzu Oferty należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 2) oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty – treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania; 3) Oświadczenie sporządzane na zał. nr 3, zał. nr 8; zał. nr 9 do SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te pod rygorem nieważności powinny zostać złożone, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym lub zaufanym lub osobistym podpisem elektronicznym). 4) wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy; 5) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wyznaczą spośród siebie Wykonawcę kierującego (lidera), upoważnionego do zaciągania zobowiązań, otrzymywania poleceń oraz instrukcji dla i w imieniu każdego, jak też dla wszystkich partnerów; 6) Zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez lidera lub od wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia łącznie lub każdego z osobna. 2. W przypadku Wykonawców wykonujących działalność w formie spółki cywilnej postanowienia dot. oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) stosuje się odpowiednio.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zgodnie z art. 455 ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zmian zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
2. Dopuszczalne są zmiany zawartej umowy:
1) Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy: a) wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających dochowanie wymogów technicznych i technologicznych a mianowicie: wystąpienia opadów deszczu nawalnego, potwierdzonego pisemnie przez inżyniera nadzoru, powodującego całkowite zalanie robót ziemnych, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o tyle dni, przez ile występowały opisane warunki atmosferyczne powodujące ich wstrzymanie z tym, że każda okoliczność wymaga pisemnego potwierdzenia przez Inżyniera nadzoru; b) wystąpienie okoliczności siły wyższej – jako siłę wyższą należy rozumieć nadzwyczajne wydarzenia i okoliczności, nieprzewidywalne, niezależne od dobrej woli i intencji którejkolwiek ze stron umowy, zewnętrzne, niemożliwe do zapobieżenia, które nastąpiły po dniu wejścia w życie umowy, w szczególności: wojny, akty terroryzmu, klęski żywiołowe, epidemie, strajki oraz akty władzy i administracji publicznej; c) żądanie wstrzymania robót skierowane do Wykonawcy przez Zamawiającego lub Inwestora lub wydania zakazu prowadzenia prac przez organ administracji publicznej o ile żądanie lub wydanie zakazów nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność; d) udzielenie w trakcie realizacji umowy zamówień dodatkowych, związanych z realizacją zamówienia podstawowego, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy (powodujących konieczność jego wydłużenia),
2) Zmiana sposobu i zakresu wykonywania robót: a) wykonanie rozwiązań zamiennych w stosunku do projektowanych w dokumentacji projektowej np: wykonanie robót zamiennych, konieczność zastosowania innych rozwiązań materiałowych lub technicznych, niewykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia jeżeli będzie to niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy i uzyskania założonego efektu rzeczowego, b) zmiana podyktowana koniecznością wykonania robót wynikających z zaleceń organów uprawnionych np. nadzoru budowlanego,
3) Pozostałe zmiany: a) zmiana obowiązującej stawki VAT powodująca zmianę wynagrodzenia Wykonawcy Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia lub zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę równa różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez Wykonawcę,
3. Warunki wprowadzenia zmian: 1) inicjowanie zmian – na pisemny wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego, 2) wniosek o dokonanie zmian zawiera: opis propozycji zmiany, uzasadnienie zmiany umowy, obliczenie kosztów zmiany, opis wpływu zmiany na harmonogram robót i termin wykonania umowy; 3) pisemna zgoda obu stron umowy, 4) forma zmian: aneks do umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-11-21 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

portal e-Zamówienia; https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-11-21 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-12-22

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający na podstawie przepisu art. 131 ust. 2 pkt. 1 uPzp wymaga od Wykonawcy, aby przed złożeniem oferty odbył wizję lokalną terenu objętego zamówieniem.
  2. 2.
    Dokonanie wizji lokalnej jest obowiązkowe.
  3. 3.
    Wizja z udziałem przedstawiciela Zamawiającego, odbędzie się w dniach 14.11.2025 r. o godz. 11.00 oraz 18.11.2025 r. o godz. 11.00 Miejsce spotkania uczestników wizji - Nadleśnictwo Kalisz z siedzibą w Szałe, ul. Kaliska 195, 62-860 Opatówek
  4. 4.
    Z wykonania wizji lokalnej Zamawiający sporządza protokół, którego wzór określony został w zał. nr 11 do SWZ
  5. 5.
    Oferta złożona bez odbycia takiej wizji podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 uPzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.11.2025, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zakład Usług Leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bystrzyca Kłodzka.
Tak. Wadium określono na 2200 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09332000-5 (Instalacje słoneczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.