„Odbiór i transport odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów typu przeterminowane leki i tekstylia na terenie Gminy Szydłów w 2026 roku”
Zamawiający Gmina Szydłów (Szydłów, Świętokrzyskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbiór i transport odpadów komunalnych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=380, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
05 listopada 2025
Termin ofert: 14 listopada 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
12 listopada 2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
28 listopada 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Szydłów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 291010814 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szydłów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 28-225 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@szydlow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.szydlow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00526742 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-11-12 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00516859 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. nie podlegają wykluczeniu; 2. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym − Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie. 3. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej tj.: Zamawiający w tym zakresie nie stawia żadnych wymagań co do złożenia dokumentów, wystarczającym jest złożenie wraz z ofertą oświadczenia (załącznik nr 3 do SWZ) na podstawie którego Zamawiający uzna że Wykonawca posiada zezwolenie na odbiór i transport odpadów oznaczonych kodami wskazanymi w opisie przedmiotu zamówienia; − wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Szydłów, o którym mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1469); − wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (tzw. BDO) zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach, w zakresie transportu odpadów w zakresie obejmującym minimum przedmiot niniejszego zamówienia oraz zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; Uwaga: Na odbiór odpadów gdzie nie określono kodów odpadów Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dokument uprawniający do wykonania usługi w terminie 7 dni przed rozpoczęciem świadczenia lub w tym terminie zgłosi podwykonawcę, który będzie posiadał stosowne uprawnienia 4. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie 5. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: 1) Wykonanych usług. Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w tym okresie wykonał: • minimum jedną usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów komunalnych (zbieranych w sposób selektywny i zmieszany) na rzecz właścicieli nieruchomości, a każda z tych usług realizowana była minimum 12 miesięcy w granicach administracyjnych jednego miasta (dzielnicy, posesji należących do Spółdzielni Mieszkaniowej) lub jednej gminy, obejmujące swym zakresem, co najmniej 800 gospodarstw domowych lub nie mniej niż 2 000 mieszkańców, wartość brutto zrealizowanej usługi wynosiła minimum 200 000,00 zł, Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty. Wykonawca może wykazać się usługą o szerszym zakresie przedmiotowym w skład której wchodziło również zagospodarowanie odpadów. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wyżej opisany warunek doświadczenie musi spełnić samodzielnie co najmniej jedne z wykonawców. 2) Dysponuje narzędziami, wyposażeniem zakładu lub urządzeniami technicznymi w celu wykonania zamówienia publicznego lub przedstawi pisemne zobowiązania innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji nw. potencjału technicznego do wykonania zamówienia na okres korzystania z niego przy wykonaniu zamówienia. Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje samochodami specjalistycznymi na poziomie odpowiadającym liczbą i rodzajem pojazdów, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U z 2013r., poz.122): - co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, - co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, - co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej - co najmniej jednym samochodem dostawczym lub terenowym przystosowanym do odbioru odpadów komunalnych z możliwością wjazdu na drogi o nawierzchni gruntowej i szerokości do 3,0 m o ładowności do 5 Mg. - bazą magazynowo-transportową, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U 2013 r.,poz.122) Pojazdy winny być wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdów i miejscach ich postoju. Pojazdy winne być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników. Zamawiający w zakresie warunku posiadania odpowiednich narzędzi nie żąda złożenia odrębnego wykazu. Ocena spełnienia warunku w tym zakresie nastąpi w oparciu o złożone oświadczenie o spełnieniu warunku udziału zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1. nie podlegają wykluczeniu; 2. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym − Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie. 3. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej tj.: Zamawiający w tym zakresie nie stawia żadnych wymagań co do złożenia dokumentów, wystarczającym jest złożenie wraz z ofertą oświadczenia (załącznik nr 3 do SWZ) na podstawie którego Zamawiający uzna że Wykonawca posiada zezwolenie na odbiór i transport odpadów oznaczonych kodami wskazanymi w opisie przedmiotu zamówienia; − wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Szydłów, o którym mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1469); − wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (tzw. BDO) zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach, w zakresie transportu odpadów w zakresie obejmującym minimum przedmiot niniejszego zamówienia Uwaga: Na odbiór odpadów gdzie nie określono kodów odpadów Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dokument uprawniający do wykonania usługi w terminie 7 dni przed rozpoczęciem świadczenia lub w tym terminie zgłosi podwykonawcę, który będzie posiadał stosowne uprawnienia 4. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej; Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie 5. spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: 1) Wykonanych usług. Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w tym okresie wykonał: • minimum jedną usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów komunalnych (zbieranych w sposób selektywny i zmieszany) na rzecz właścicieli nieruchomości, a każda z tych usług realizowana była minimum 12 miesięcy w granicach administracyjnych jednego miasta (dzielnicy, posesji należących do Spółdzielni Mieszkaniowej) lub jednej gminy, obejmujące swym zakresem, co najmniej 800 gospodarstw domowych lub nie mniej niż 2 000 mieszkańców, wartość brutto zrealizowanej usługi wynosiła minimum 200 000,00 zł, Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty. Wykonawca może wykazać się usługą o szerszym zakresie przedmiotowym w skład której wchodziło również zagospodarowanie odpadów. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wyżej opisany warunek doświadczenie musi spełnić samodzielnie co najmniej jedne z wykonawców. 2) Dysponuje narzędziami, wyposażeniem zakładu lub urządzeniami technicznymi w celu wykonania zamówienia publicznego lub przedstawi pisemne zobowiązania innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji nw. potencjału technicznego do wykonania zamówienia na okres korzystania z niego przy wykonaniu zamówienia. Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje samochodami specjalistycznymi na poziomie odpowiadającym liczbą i rodzajem pojazdów, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U z 2013r., poz.122): - co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, - co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, - co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej - co najmniej jednym samochodem dostawczym lub terenowym przystosowanym do odbioru odpadów komunalnych z możliwością wjazdu na drogi o nawierzchni gruntowej i szerokości do 3,0 m o ładowności do 5 Mg. - bazą magazynowo-transportową, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U 2013 r.,poz.122) Pojazdy winny być wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdów i miejscach ich postoju. Pojazdy winne być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników. Zamawiający w zakresie warunku posiadania odpowiednich narzędzi nie żąda złożenia odrębnego wykazu. Ocena spełnienia warunku w tym zakresie nastąpi w oparciu o złożone oświadczenie o spełnieniu warunku udziału zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.