Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
208 000 zł
Umowa zawarta
4 listopada 2025
Okres realizacji
75 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji mechanicznej bez limitu kilometrów40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Bus dla Gminy Czerniejewo”. Zadanie dofinansowane ze środków PFRON w ramach obszaru D „Program wyrównywania różnic między regionami III”

Zamawiający Gmina Czerniejewo (Czerniejewo, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Bus dla Gminy Czerniejewo”. Zadanie dofinansowane ze środków PFRON w ramach obszaru D…”, wybierając ofertę wykonawcy JASZPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 208 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina CzerniejewoCzerniejewo, Wielkopolskie (powiat Gnieźnieński →)opublikowano 12 listopada 2025
Wartość umowy
208 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERNIEJEWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631259525

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Poznańska 8

1.5.2.)Miejscowość

Czerniejewo

1.5.3.)Kod pocztowy

62-250

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 61 429 13 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@czerniejewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerniejewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2cf0d7a7-6d17-4e0e-bcc1-78843514b697

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Bus dla Gminy Czerniejewo”. Zadanie dofinansowane ze środków PFRON w ramach obszaru D „Program wyrównywania różnic między regionami III”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2cf0d7a7-6d17-4e0e-bcc1-78843514b697

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00525263

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00061430/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup samochodu typu bus na wyposażenie zaplecza komunalnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00454983

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.15.2025.SP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

205000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup samochodu typu bus dla Gminy Czerniejewo.
2. Zakup przedmiotu zamówienia realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
w ramach obszaru D „Program wyrównywania różnic między regionami III”.
3. Dostarczony pojazd musi być fabrycznie nowy, w pełni sprawny i gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem, musi
spełniać warunki techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach prawnych dla samochodów poruszających
się po drogach publicznych oraz warunki określone w przepisach prawnych dla Unii Europejskiej. Dostarczony samochód
musi posiadać świadectwo homologacji i wymagane dokumenty ( instrukcję obsługi w języku polskim, książkę gwarancyjną,
zaświadczenie o przeprowadzeniu badań technicznych) umożliwiające rejestracje pojazdu.
4. Pojazd musi mieć wykonany przez Wykonawcę i na jego koszt przegląd zerowy, co musi być potwierdzone w książce
gwarancyjnej pojazdu.
5. Pojazd musi spełniać wszystkie warunki pozwalające na rejestrację samochodu jako osobowy, specjalnego
przeznaczenia- do przewozu osób niepełnosprawnych
6. Cena musi uwzględniać wszystkie wymagania niniejszego postępowania oraz obejmować wszystkie koszty jakie poniesie
Wykonawca z tytułu realizacji przedmiotu zamówienia
w sposób należyty oraz zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.
7. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich oraz
pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych.
Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje załącznik nr 5 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)

4.5.3.)Główny kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34114400-3 - Minibusy

34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej

34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

208000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

208000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

208000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JASZPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7321988154

7.3.3)Ulica

ŁÓDZKA 28

7.3.4)Miejscowość

ZGIERZ

7.3.5)Kod pocztowy

95-100

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

208000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

75 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34110000-1Samochody osobowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
208 943 zł
Próbka: 129 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 253 zł311 392 zł
Rozstęp międzykwartylowy
138 139 zł
Źródło próbki
CPV 34110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 253 zł
Mediana
208 943 zł
Górny kwartyl
311 392 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerniejewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerniejewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 208 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34110000-1 (Samochody osobowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JASZPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ZGIERZ). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.