Modernizacja dróg na terenie gminy Czerniejewo
Zamawiający Gmina Czerniejewo (Czerniejewo, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja dróg na terenie gminy Czerniejewo”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
04 lipca 2025
Termin ofert: 14 sierpnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
13 października 2025
9 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA CZERNIEJEWO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 631259525 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Poznańska 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Czerniejewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 62-250 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL414 - Koniński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 61 429 13 10 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@czerniejewo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.czerniejewo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-b65ed8d8-3a02-49bc-aa1a-7123a98d129b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410922 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00310156 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja dróg na terenie gminy Czerniejewo |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Planowana Inwestycja obejmuje zakres robót budowlanych | Ulica Sienkiewicza w Czerniejewie: Posiada skrzyżowanie zwykłe z ul. Armii Poznań. Na skrzyżowaniu zaprojektowano łuki wyokrąglające o promieniach R=8,0m. Na skrzyżowaniu zaprojektowano połączenia z istniejącym ciągiem chodnika oraz sugerowane przejście dla pieszych. Chodnik posiada szerokość 2,0m i projektowaną nawierzchnię z kostki betonowej. Projektowana ulica posiada szerokość podstawową jezdni 5,0m z poszerzeniem na łuku o wartości obliczeniowej 6,3m. Jezdnia ograniczona jest obustronnie opornikiem betonowym zatopionym 12x25x100. W km 0+093,73 zaprojektowano łuk poziomy o promieniu R=32,0m. W km 0+113,51 znajduje się dwustronne skrzyżowanie zwykłe z projektowanym odcinkiem ul. Kochanowskiego. Na skrzyżowaniu zaprojektowano łuki wyokrąglające o promieniach R=10,0m. Koniec odcinka znajduje się w km 0+174,89. W ciągu ulicy zaprojektowano zjazdy zwykłe klasy D na przyległe posesje o szerokościach dostosowanych do istniejącej zabudowy (3,60-6,50 m). Zjazdy zaprojektowano podobnie jak nawierzchnię jezdni z kostki betonowej. Zjazdy wydzielono opornikiem betonowym 12x25x100. Do istniejących furtek zaprojektowano dojścia utwardzone o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 1,5m wydzielone obrzeżem betonowym 8x30x100. Ulica Kochanowskiego w Czerniejewie: Posiada skrzyżowanie zwykłe z ul. Armii Poznań. Na skrzyżowaniu zaprojektowano łuki wyokrąglające o promieniach R=8,0m. Na skrzyżowaniu zaprojektowano połączenia z istniejącym ciągiem chodnika oraz sugerowane przejście dla pieszych. Chodnik posiada szerokość 2,0m i projektowaną nawierzchnię z kostki betonowej. Projektowana ulica posiada stałą szerokość jezdni 5,0m bez poszerzenia na łukach. Jezdnia ograniczona jest obustronnie opornikiem betonowym zatopionym 12x25x100. W km 0+082,29 zaprojektowano łuk poziomy o promieniu R=110,0m. W km 0+113,51 znajduje się dwustronne skrzyżowanie zwykłe z projektowanym odcinkiem ul. Sienkiewicza. Na skrzyżowaniu zaprojektowano łuki wyokrąglające o promieniach R=10,0m. Koniec odcinka znajduje się w km 0+173,42. W ciągu ulicy zaprojektowano zjazdy zwykłe klasy D na przyległe posesje o szerokościach dostosowanych do istniejącej zabudowy (4,0-5,0 m). Zjazdy zaprojektowano podobnie jak nawierzchnię jezdni z kostki betonowej. Zjazdy wydzielono opornikiem betonowym 12x25x100. Do istniejących furtek zaprojektowano dojścia utwardzone o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 1,5m wydzielone obrzeżem betonowym 8x30x100. Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza oraz Kochanowskiego zaprojektowano elementy odwodnienia pasa drogowego – studnia zbiorcza betonowa DN2000 oraz studzienki wpustowe uliczne DN500 (3 szt.) wraz z odcinkiem sieci drenarskiej PP SN8 DN200 o długości 102m wraz z wylotem do istniejącego rowu melioracyjnego. Zestawienie powierzchni zagospodarowania terenu: - jezdnia o nawierzchni z kostki betonowej – pow. ok. 1936,0m2 - zjazdy zwykłe o nawierzchni z kostki betonowej – pow. ok. 345,0m2 - chodniki oraz dojścia o nawierzchni z kostki betonowej – pow. ok. 135,0m2 - studnie drenarskie zbiorcze – DN2000 – 1 szt. - studzienki wpustowe uliczne betonowe DN500 – 3 szt. - drenaż rurowy DN200 PP – 102m Ulica Ogrodowa w Żydowie: Całość drogi gminnej projektowana jest jako jezdnia o nawierzchni z kostki drenażowej. Jezdnia ze względu na ograniczoną szerokość pasa drogowego posiada zmienną szerokość podstawową 3,0m (do km 0+123,0) oraz 3,2m (km 0+136,0-0+238,0) oraz obustronne pobocze utwardzone z kruszywa łamanego o szerokości dostosowanej do istniejącego zagospodarowania terenu i szerokości pasa drogowego (0,2-0,5m). Projektowana droga posiadać będzie jeden kierunek ruchu. Jezdnia jest obustronnie ograniczona opornikiem betonowym zatopionym 12x25x100 i posiada ściek śróduliczny z kostki betonowej. Projektowana ulica to odcinek prosty o całkowitej długości 238,0m. Odcinek nie posiada łuków kołowych. Ze względu na niewielką zmianę kąta zwrotu trasy w km 0+123,16 oraz 0+136,35 zastosowano załamania o kątach odpowiednio 1,55 oraz 1,45g. Na połączeniu z drogą powiatową zastosowano łuki wyokrąglające o promieniach R=5,0m ( jak dla zjazdu klasy D). W oznaczonych na PZT lokalizacjach zaprojektowano zjazdy zwykłe klasy D o nawierzchni z kostki betonowej drenażowej i szerokościach dostosowanych do istniejących. Zestawienie powierzchni zagospodarowania terenu - jezdnia o nawierzchni z kostki betonowej – pow. ok. 695,0m2. Ulica Wodna w Żydowie: W ramach zamówienia przewidziana została budowa nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 4,0-5,0m. Całkowita długość projektowanego odcinka pierwszego etapu to 116,08m. Jezdnia ograniczona będzie obustronnym krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22x100. Ze względu na ograniczoną szerokość pasa drogowego przez istniejące budynki mieszkalne od km 0+005,0 do km 0+030,0 jezdnia posiadać będzie szerokość 4,0m. W km 0+030,0 do km 0+052,0 zrealizowane jest poszerzenie jezdni do docelowej szerokości 5,0m. Szerokość ta zachowana jest do końca projektowanego odcinka. Od połączenia z pasem drogowym drogi krajowej po stronie lewej projektowane jest utwardzenie z kostki betonowej o zmiennej szerokości 1,0-2,0m. Po stronie prawej na długości przylegających do pasa drogowego budynków wykonana zostanie utwardzona opaska z kostki betonowej szerokości 0,5-0,8m. W ciągu drogi gminnej zaprojektowano również zjazdy indywidualne z kostki betonowej ( kolor grafit ) o zmiennej szerokości, dostosowanej do istniejących bram wjazdowych na posesje lub do budynków garażowych. W km 0+032,0 do km 0+067,0 zrealizowany został bezpośrednio z jezdni zjazd do wykonywanych na działce o nr ewid.128/7 miejsc postojowych. W celu zapewnienia miejsc postojowych dla mieszkańców w ciągu drogi zaprojektowano dwie zatoki postojowe o szerokości 2,5m i długościach 21,5m oraz 12,5m. Na długości większej zatoki aż do połączenia z działką nr ewid. 167/2 ( Plac Obrońców Żydowa ) zaprojektowano chodnik o szerokości podstawowej 1,5m, który łączy się z istniejącym chodnikiem od strony ww Placu. Chodniki oraz utwardzenia i opaski ograniczone są obrzeżem chodnikowym 8x30x100. Zjazdy wydzielono opornikiem betonowym 12x25x100. Zestawienie powierzchni zagospodarowania terenu: - jezdnia o nawierzchni z kostki bet. ( nawierzchnia przepuszczalna ) – pow. ok. 525,0m2 - zjazdy indywidualne o nawierzchni z kostki betonowej – ok. 120,0 m2 - zatoki postojowe z kostki betonowej ( nawierzchnia przepuszczalna ) – pow. ok. 97,0m2 - chodniki, utwardzenia, opaski z kostki betonowej - pow. ok. 150,0m2 - tereny zielone – pow. ok. 225,0m2. 2. Szczegóły dotyczące poszczególnych zakresów robót zawarte są w dokumentacji projektowej (Załącznik nr 6 do SWZ) obejmującej: Projekt techniczny, Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, Przedmiar robót, uzgodnienia. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg 45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-09-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 10 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Transport Publiczny Handel Wynajem Paweł Macioszek |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7841657179 |
| 4.3.3.) | Ulica | Leśna 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Cielimowo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 62-220 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1385589,80 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00470313/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-10 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zwiększenie zakresu podstawowego umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | dodatkowe wykonanie kanalizacji deszczowej |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 111000,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zwiększenie zakresu podstawowego umowy i wydłużenie terminu realizacji |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zwiększenie ilości robót drogowych do wykonania |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 67765,80 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1564355,60 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.