Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
445 611 zł
Umowa zawarta
15 października 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 445 611 zł – 676 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kortu tenisowego w Bystrzycy

Zamawiający Gmina Oława (Oława, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kortu tenisowego w Bystrzycy”, wybierając ofertę wykonawcy AS-BUD Adrian Szawara. Wartość umowy: 445 611 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina OławaOława, Dolnośląskie (powiat Oławski →)opublikowano 5 listopada 2025
Wartość umowy
445 611 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AS-BUD Adrian Szawara (Wawrzęcice 22, Wiązów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 445 610,92 zł (umowę zawarto 15 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 445 610,92 zł do 676 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Oława

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934868

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. M. J. Piłsudskiego 28

1.5.2.)Miejscowość

Oława

1.5.3.)Kod pocztowy

55-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@gminaolawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gminaolawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1172155

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kortu tenisowego w Bystrzycy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-69a35421-cd02-421d-9269-25c80519f5e1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00518237

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034877/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.26 Budowa kortu tenisowego w Bystrzycy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00412362

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.28.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

293665,90 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie kortu tenisowego w Bystrzycy z nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 720 m2, na dz. nr 1424, gmina Oława (dalej również jako inwestycja), zgodnie z przedstawioną dokumentacją projektową, w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa kortu tenisowego w Bystrzycy”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

445610,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

676500 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

445610,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AS-BUD Adrian Szawara

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9141514817

7.3.4)Miejscowość

Wawrzęcice 22, Wiązów

7.3.5)Kod pocztowy

57-120

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

445610,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212221-1Roboty budowlane związane z obiekta…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
809 826 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 210 zł2 435 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 085 862 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
349 210 zł
Mediana
809 826 zł
Górny kwartyl
2 435 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 445 611 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212221-1 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AS-BUD Adrian Szawara (Wawrzęcice 22, Wiązów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.