Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wykonanie instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych – O/Koszalin

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych – O/Koszalin”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń SpołecznychKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 3 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 424 152 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

1.2.)Oddział zamawiającego

Oddział w Koszalinie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00001775600435

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Juliana Fałata 30

1.4.2.)Miejscowość

Koszalin

1.4.3.)Kod pocztowy

75-434

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.4.7.)Numer telefonu

94 348 55 14

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zap_koszalin@zus.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zus.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4dfb57ad-fd52-4753-a1e9-0c5d0d2fdf8b

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00511896

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00511686

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wykonanie instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych – O/Koszalin

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są:
1) roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji klimatyzacji w systemie VRF w pomieszczeniach biurowych Oddziału ZUS w Koszalinie, zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania
i odbioru robót budowlanych,
2) usługi konserwacji i przeglądów gwarancyjnych zainstalowanych urządzeń instalacji klimatyzacji.

3.9.)Główny kod CPV

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

165 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Airko sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387925867

4.3.3.)Ulica

Oficerska 4

4.3.4.)Miejscowość

Lędziny

4.3.5.)Kod pocztowy

43-143

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2382766,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00068540/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-09-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania części robót inną technologią niż założona w dokumentacji projektowej.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zamontowano dwie dodatkowe jednostki wewnętrzne. Zoptymalizowany został podział systemu. Zmieniono długości rurociągów poszczególnych średnic rur miedzianych. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy do dnia 31.08.2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

10110,46

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania części robót inną technologią niż założona w dokumentacji projektowej.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zamieniono skrzynki rozdzielcze zlokalizowane na poszczególnych piętrach z okablowaniem na jedną rozdzielnicę główną z okablowaniem oraz zmieniono 8 szt. konstrukcji wsporczych na stropie betonowym na jedną konstrukcję wsporczą wspólną dla wszystkich jednostek zew. Montaż dodatkowych 4 urządzeń klimatyzacyjnych w przestrzeni korytarzy parteru wraz z instalacjami towarzyszącymi. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy do dnia 15.09.2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

35670,01

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2250652,07 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Nie zaistniały okoliczności do sporządzenia „Raportu z realizacji zamówienia”.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331220-4Instalowanie urządzeń klimatyzacyjn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
424 152 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 254 zł993 356 zł
Rozstęp międzykwartylowy
782 101 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
211 254 zł
Mediana
424 152 zł
Górny kwartyl
993 356 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331220-4 (Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.