Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami w miejscowości Blachownia - Ostrowy III część odcinek grawitacyjny.

Zamawiający Gmina Blachownia (Blachownia, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami w miejscowości Blachownia - Ostrowy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BlachowniaBlachownia, Śląskie (powiat Częstochowski →)opublikowano 3 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 219 512 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA BLACHOWNIA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398037

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Henryka Sienkiewicza 22

1.4.2.)Miejscowość

Blachownia

1.4.3.)Kod pocztowy

42-290

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@blachownia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://blachownia.bip.net.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a2a8a35-4b17-41ad-b53d-9ff589ece695

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00511167

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00556908

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w oparciu o dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.11 „Infrastruktura wodno-kanalizacyjna.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami w miejscowości Blachownia - Ostrowy III część odcinek grawitacyjny.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, sięgaczy do granic posesji, budowie studni, odtworzenie ulic i uporządkowaniu terenu. Planowana jest zabudowa kanałów grawitacyjnych, sięgaczy zgodnie z dokumentacja projektową.
Z uwagi na specyfikę terenów (znaczna część terenów Gminy objęta postępowaniem znajduje się w zlewni rzeki Stradomka, wyjątkowo zwarta zabudowa w wąskich ulicach utrudniająca komunikację) zaleca się aby przed złożeniem ofert, oferenci dokonali oceny miejsca realizowanych prac
w terenie. Głównym celem projektu jest wzrost stopnia skanalizowania aglomeracji Blachownia poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w Blachownia, w dzielnicy Ostrowy. Założenia projektu są zgodne z celem Działania FESL.02.11 Infrastruktura wodno-kanalizacyjna. Dzięki inwestycji, zgodnie
z celem szczegółowym zapewnione zostanie wsparcie w zakresie zrównoważonej gospodarki wodnej. Głównym celem projektu jest wzrost stopnia skanalizowania aglomeracji Blachownia poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Blachownia w obrębie Ostrowy. Założenia projektu są zgodne z celem Działania FESL.02.11 Infrastruktura wodno-kanalizacyjna. Dzięki inwestycji, zgodnie z celem szczegółowym zapewnione zostanie wsparcie w zakresie zrównoważonej gospodarki wodnej. Planowane przedsięwzięcie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz
z sięgaczami. Długość kolektora i sięgaczy wynosi blisko 0,80 km. W wyniku realizacji projektu zwiększy się odsetek ludności podłączonej do wybudowanej zbiorczej kanalizacji sanitarnej o 63 osoby (RLM). Inwestycja przebiegała będzie wzdłuż czterech ulic zlokalizowanych na terenie Blachowni: Bystrej, Ogrodowej, Brzozowej, Pogodnej. Projekt jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy tj. brak zgodności z przepisami krajowymi i unijnymi w zakresie stopnia skanalizowania aglomeracji Blachownia. Realizacja projektu pozwoli uporządkować gospodarkę ściekową na terenie aglomeracji oraz przybliży Gminę Blachownia do osiągnięcia zgodności z dyrektywą 91/271/EWG . Zrealizowanie inwestycji przyczyni się do realizacji celów szczegółowych projektu tj. nastąpi poprawa stanu środowiska naturalnego w tym stanu i czystości wód i gleb, poprawa jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie dostępu do sieci kanalizacji sanitarnej oraz poprawa niezawodności odbioru oraz utylizacji nieczystości poprzez wyeliminowanie zbiorników bezodpływowych, które stanowią zagrożenie dla elementów środowiska przyrodniczego i zdrowia mieszkańców.

3.9.)Główny kod CPV

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ZTHU Stanisław Krupiński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

573-100-90-01

4.3.3.)Ulica

Wesoła 13

4.3.4.)Miejscowość

Wrzosowa

4.3.5.)Kod pocztowy

42-263

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1082344,61 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00630996/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-08-01

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1082344,61 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232440-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 219 512 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
300 715 zł3 775 712 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 474 998 zł
Źródło próbki
CPV 45232440· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
300 715 zł
Mediana
1 219 512 zł
Górny kwartyl
3 775 712 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Blachownia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Blachownia.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232440-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.