Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Werlas - etap I

Zamawiający Gmina Solina (Polańczyk, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Werlas - etap I”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SolinaPolańczyk, Podkarpackie (powiat Leski →)opublikowano 29 października 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA SOLINA

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440063

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Wiejska 2

1.4.2.)Miejscowość

Polańczyk

1.4.3.)Kod pocztowy

38-610

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@esolina.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

esolina.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-edf081ce-422a-465a-9d29-d652f5ae4bb6

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00502538

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-10-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00649505

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach projektu pn.: „Poprawa transgranicznego systemu ochrony środowiska Karpat poprzez rozwój infrastruktury kanalizacyjnej – integracja uzdrowiskowych gmin Solina i Schodnica w walce o czyste środowisko” współfinansowanego z Programu Interreg Next Polska-Ukraina 2021-2027

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Werlas - etap I

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla miejscowości Werlas w Gminie Solina, obejmującej zlewnie przepompowni PW1 i PW2.
Zakres planowanej inwestycji obejmuje budowę m.in.:
- budowa kolektorów kanalizacji grawitacyjnej z rur przewodowych PVC na długości 3 684,50mb (przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie robót ziemnych, wykonanie robót montażowych),
- budowa kolektorów kanalizacji ciśnieniowej z rur przewodowych PE na długości 2 543,00mb (przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie robót ziemnych, wykonanie robót montażowych),
- budowa studzienek kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych do inspekcji z poziomu terenu,
- budowa studzienek kanalizacyjnych rewizyjnych betonowych do inspekcji z dna studzienki,
- budowa przepompowni ścieków PW1 i PW2 wraz z wyposażeniem w zbiornikach z polimerobetonu wraz z ogrodzeniem i utwardzeniem terenu przepompowni i budową zjazdów,
- budowa zasilania energetycznego do przepompowni PW1 i PW2,
- wykonanie przejść kanalizacji przez przeszkody, kolizje,
- odtworzenie nawierzchni min.: dróg, chodników, placów.
Z uwagi na ukształtowanie terenu zaprojektowano 2 sieciowe przepompownie ścieków, oznaczone jako PW1 i PW2. Zaprojektowana przepompownia PW2 będzie umożliwiać transport doprowadzonych do niej kanałami grawitacyjnymi ścieków do przepompowni PW1, która z kolei umożliwiać będzie transport ścieków przekazanych z przepompowni PW2 oraz dopływających kanałami grawitacyjnymi do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zawóz i dalej na oczyszczalnię ścieków również w miejscowości Zawóz. Zaprojektowano kanalizację sanitarną grawitacyjną z rur przewodowych PVC oraz ciśnieniową z rur przewodowych PE. Studzienki rewizyjne projektuje się z tworzyw sztucznych jako niewłazowe do inspekcji z poziomu terenu: - PCV/PP Ø 400 - kineta PP Ø 400, SN8, rury wznoszące PCV/PP Ø 400 korugowane dwuwarstwowe SN8, zwieńczone teleskopem Ø 315 z pokrywą żeliwną kl. B125, D400 (w drogach), połączenie rury wznoszącej z teleskopem za pomocą manszety PP Ø 400/315, połączenie szczelne na uszczelkach.
Dla umożliwienia kontroli z poziomu dna studzienki zastosowane zostaną studzienki rewizyjne betonowe. Przykrycie studzienek betonowych płytą żelbetową lub zwężką redukcyjną i płytą żelbetową. W płycie zamontowany będzie właz żeliwny o klasie obciążenia dostosowanej do rodzaju terenu. W zależności od terenu, na którym zlokalizowana będzie studzienka, projektuje się włazy typu ciężkiego (drogi, wjazdy, parkingi) oraz włazy dla studni zlokalizowanych w pozostałych terenach.
Przybliżone długości projektowanej sieci kanalizacyjnej wynoszą odpowiednio:
− kanalizacja grawitacyjna ok. 3 684,50m
− kanalizacja tłoczna ok. 2 543,00m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załączniku nr 3 do SWZ - Dokumentacja projektowa i Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – w zakresie przewidzianym do realizacji w etapie I.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-01-31

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

15 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie Spółka Akcyjna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370314080

4.3.3.)Ulica

Grodzka 26

4.3.4.)Miejscowość

Krosno

4.3.5.)Kod pocztowy

38-400

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4547000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00084965/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-10-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Protokół konieczności na roboty zamienne z dnia 09.10.2025 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

1. Zaniechanie budowy kolektora od S1.81 do S1.94 o długości 108mb wraz z przewiertem pod drogą.
2. Wykonanie kolektorów niezbędnych do funkcjonowania sieci w nowym układzie grawitacyjnym o długości 658,1m ( w tym połączenie kolektorów od S3.16 do S3.94) oraz kolektor tłoczny o długości 219m. Wykonanie dodatkowej przepompowni ścieków oznaczonej w projekcie jako P3.
3. Zmiana sposobu wykonania sieci kanalizacyjnej na odcinku od kolektora S1.81 do S1.87 z wykonania metodą kopaną na przewiert sterowany.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

1418825,75

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Solina prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Polańczyk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.