Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm
Zamawiający Gmina Chełm (Pokrówka, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie
19 marca 2025
Termin ofert: 14 kwietnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
28 marca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
14 maja 2025
11 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
29 października 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Chełm |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 110198103 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Gminna 18 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Pokrówka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (082) 563-65-53 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@gminachelm.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gminachelm.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c268d220-8cc5-49a3-b80a-cb7fd9212e64 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00501821 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-29 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00152605 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności | 1) budowę kablowych linii nN oświetlenia ulicznego w miejscowościach: a) Okszów ul. Makowa – linia kablowa YAKXs 5x16mm2, o długości 741 m, liczba opraw LED 24,5W – 18 szt. na słupach oświetleniowych cylindrycznych H=8m. Wysięgniki jednoramienne - 14 kpl., wysięgniki dwuramienne - 2 kpl; b) Okszów ul. Storczykowa – linia kablowa YAKXs 5x16mm2, o długości 139 m, liczba opraw LED 21,5W – 3 szt. na słupach oświetleniowych cylindrycznych H=6m z 1m wysięgnikiem; c) Janów ul. Zagłoby - linia kablowa YAKXs 5x16mm2, o długości 209 m, liczba opraw LED 21,5W – 5 szt. na słupach oświetleniowych cylindrycznych H=6m z 1m wysięgnikiem; d) Janów ul. Konopnickiej linia kablowa YAKXs 5x16mm2, o długości 159 m, liczba opraw LED 21,5W – 4 szt. na słupach oświetleniowych cylindrycznych H=6m z 1m wysięgnikiem; e) Żółtańce – Kolonia ul. Wrzosowa linia kablowa YAKXs 5x16mm2, o długości 185 m, liczba opraw LED 21,5W – 5 szt. na słupach oświetleniowych cylindrycznych H=6m z 1m wysięgnikiem; f) Pokrówka linia kablowa YAKXs 5x16mm2, o długości 228 m, liczba opraw LED 24,5W – 5 szt. na słupach oświetleniowych cylindrycznych H=6m z 1m wysięgnikiem. 2) uzupełnienie opraw oświetlenia ulicznego na istniejących słupach w miejscowościach: a) Srebrzyszcze – ul. Sportowa i ul. Wspólna – 4 szt. b) Żółtańce – Kolonia – droga gminna 115567 L na działce nr ewid. 62 – 2 szt. c) Strupin Mały (dz. nr ewid. 285 obr. Strupin Mały) na wysokości działek 148 – 142 – 2 szt. Oprawy LED – strumień świetlny min. 4500 lm, oprawy 4 generacji, z wbudowanym modułem regulacji strumienia świetlnego sterowanym przez sygnał zewnętrzny, klasa bezpieczeństwa min. II, klasa szczelności IP min. 66, odporne na strumień wody, wymagany okres gwarantowanej eksploatacji min. 100.000 h, pokrywa optyczna ze szkła hartowanego przeciwwandalowego. 3) wykonanie obsługi geodezyjnej; 4) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Azart sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5632409275 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kolejowa |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Chełm |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 22-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 187267,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00230772/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-10-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 187267,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).