Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
382 050 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    131 800 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    250 250 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Standard transportu20%Program wyjazdów20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach projektów pt. „Edukacja Przedszkolna priorytetem Gminy Smętowo Graniczne” oraz „Akademia Smętowska 2”

Zamawiający Gmina Smętowo Graniczne (Smętowo Graniczne, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach projektów pt. Edukacja Przedszkolna…”, wybierając ofertę wykonawcy EXPE Sp.zo.o. Łączna wartość umów: 382 050 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Smętowo GraniczneSmętowo Graniczne, Pomorskieopublikowano 28 października 2025
Łączna wartość umów
382 050 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 sierpnia 2025

    Termin ofert: 22 sierpnia 2025 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 października 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: EXPE Sp.zo.o. (część 1); EXPE Sp.zo.o (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 382 050,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Smętowo Graniczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675669

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 10

1.5.2.)Miejscowość

Smętowo Graniczne

1.5.3.)Kod pocztowy

83-230

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sylwia.gajewska@smetowograniczne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.smetowograniczne.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5fa4dcc5-b725-436f-a657-7be9fe728596

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach projektów pt. „Edukacja Przedszkolna priorytetem Gminy Smętowo Graniczne” oraz „Akademia Smętowska 2”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5fa4dcc5-b725-436f-a657-7be9fe728596

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00500292

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026549/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 „Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach projektów pt. „Edukacja Przedszkolna priorytetem Gminy Smętowo Graniczne” oraz „Akademia Smętowska 2”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Społeczny PLUS w ramach Fundusze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00356871

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-271/12/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja wyjazdów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do Szkół Podstawowych dla których Gmina Smętowo Graniczne jest organem prowadzącym z podziałem na następujące części:

Część I: 8 wyjazdów edukacyjnych dla 181 przedszkolaków uczęszczających do przedszkoli z Gminy Smętowo Graniczne dla których organem prowadzącym jest Gmina Smętowo Graniczne, w ramach projektu pt. „Edukacja Przedszkolna priorytetem Gminy Smętowo Graniczne”:
1) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Godziszewo – Zagroda Kociewska;
2) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Owidz – Grodzisko Owidz;
3) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Gdynia – Centrum Nauki Experyment;
4) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Gdynia – Akwarium;
5) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Toruń – Obserwatorium Astronomiczne
6) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Gdańsk – Gdański Ogród Zoologiczny
7) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Kwidzyn – Zamek;
8) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Rumia – Lemur Park
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakres usług objętych zamówieniem oraz wymagania Zamawiającego określają: Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 5 do niniejszej SWZ - OPZ oraz projektowane istotne postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, wykonawca może złożyć ofertę na dowolną część/części zamówienia – zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp.

4.5.3.)Główny kod CPV

63511000-4 - Organizacja wycieczek

4.5.5.)Wartość części

249345,6 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja wyjazdów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci uczęszczających do Szkół Podstawowych dla których Gmina Smętowo Graniczne jest organem prowadzącym z podziałem na następujące części: Część II: 8 wyjazdów edukacyjnych dla 323 uczniów Szkół Podstawowych z Gminy Smętowo Graniczne dla których organem prowadzącym jest Gmina Smętowo Graniczne w ramach projektu pt. „Akademia Smętowska 2”:
1) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Gdańsk – Hevelianum;
2) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Gdynia – Akwarium;
3) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Gdynia – Centrum Nauki Experyment;
4) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Kwidzyn - Zamek
5) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Toruń – Obserwatorium Astronomiczne;
6) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Toruń – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy;
7) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Malbork – Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska;
8) Wycieczka edukacyjna dla uczniów – Bydgoszcz – Politechnika Bydgoska Wydział Chemii
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym zakres usług objętych zamówieniem oraz wymagania Zamawiającego określają: Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 5 do niniejszej SWZ - OPZ oraz projektowane istotne postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, wykonawca może złożyć ofertę na dowolną część/części zamówienia – zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp.

4.5.3.)Główny kod CPV

63511000-4 - Organizacja wycieczek

4.5.5.)Wartość części

241893,92 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

131800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

321484,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

131800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EXPE Sp.zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9552577707

7.3.3)Ulica

Dunikowskiego 38/39

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-123

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

131800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

250250,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

560028,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

250250,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EXPE Sp.zo.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9552577707

7.3.3)Ulica

Dunikowskiego 38/39

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-123

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

250250,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Smętowo Graniczne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Smętowo Graniczne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 382 050 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 63511000-4 (Organizacja wycieczek). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EXPE Sp.zo.o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.