ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach realizacji projektu Mechaniak na 5 + część 5

Zamawiający Zespół Szkół Ponadpodsatwowych nr 1 im Kresowiaków w Bartoszycach (Bartoszyce, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Zakup wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach realizacji projektu Mechaniak na 5 +…”. Termin składania ofert minął 4 listopada 2025, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 listopada 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, gwarancja 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach realizacji projektu Mechaniak na 5 + część 5.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Ponadpodsatwowych nr 1 im Kresowiaków w Bartoszycach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000191282

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Limanowskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Bartoszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

11-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

533327910

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mechaniak.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mechaniak.edu.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach realizacji projektu
Mechaniak na 5 + część 5

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f7f7ab0b-c38d-4a6e-975b-e4057dcacba3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00497078

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00048326/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup maszyn i urzadzeń w ramach realizacji projektu Mechaniak na 5+

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu 6: Edukacja i kompetencje EFS.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7f7ab0b-c38d-4a6e-975b-e4057dcacba3

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7f7ab0b-c38d-4a6e-975b-e4057dcacba3

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków szczegółowe informacje na temat wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarte zostały w Rozdziale 12 SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szczegóły dotyczące RODO zawarte zostały w Rozdziale 2 SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia pracowni dydaktycznych w ramach realizacji projektu Mechaniak na 5 +. Część 5 - Frezarka (ploter) CNC szt. 1

4.2.6.)Główny kod CPV

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-03-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 5 do SWZ;
2. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

1. Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz specyfikacji technicznej zawierający nazwę producenta i model dla zaoferowanego sprzętu. Opis, o którym mowa, powinien odnosić się do każdego z wymagań określonych w OPZ w celu umożliwienia Zamawiającemu weryfikacji spełniania przez oferowany sprzęt wymagań minimalnych określonych w OPZ;
2. Celem weryfikacji spełnienia wymogów technicznych określonych OPZ wraz ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ Wykonawca składa wybrane dokumenty takie jak: karty katalogowe producenta, instrukcje użytkownika, instrukcje obsługi, karty charakterystyki, dokumentację techniczo-ruchową, rysunki techniczne, rysunki złożeniowe, inne dokumenty techniczne/technologiczne potwierdzające spełnienie parametrów określonych w OPZ (np. WPS spawalniczy, odbiory spawalnicze, odbiory technologiczne). Obowiązkowo składa zdjęcie urządzenia plotera CNC oraz zdjęcie / rysunek techniczny szafy sterowniczej na którym wyraźnie zostanie przedstawione rozmieszczenie przycisków załączających podzespoły plotera CNC wymienionych w OPZ tj. przycisk bezpieczeństwa, przyciski załączania pompy stołu podciśnieniowego w podziale na sekcje, załączanie bramek optycznych, załączanie systemu pozycjonującego.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1. Załącznik nr 2 do SWZ - Formularz specyfikacji technicznej zawierający nazwę producenta i model dla zaoferowanego sprzętu. Opis, o którym mowa, powinien odnosić się do każdego z wymagań określonych w OPZ w celu umożliwienia Zamawiającemu weryfikacji spełniania przez oferowany sprzęt wymagań minimalnych określonych w OPZ;
2. Celem weryfikacji spełnienia wymogów technicznych określonych OPZ wraz ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ Wykonawca składa wybrane dokumenty takie jak: karty katalogowe producenta, instrukcje użytkownika, instrukcje obsługi, karty charakterystyki, dokumentację techniczo-ruchową, rysunki techniczne, rysunki złożeniowe, inne dokumenty techniczne/technologiczne potwierdzające spełnienie parametrów określonych w OPZ (np. WPS spawalniczy, odbiory spawalnicze, odbiory technologiczne). Obowiązkowo składa zdjęcie urządzenia plotera CNC oraz zdjęcie / rysunek techniczny szafy sterowniczej na którym wyraźnie zostanie przedstawione rozmieszczenie przycisków załączających podzespoły plotera CNC wymienionych w OPZ tj. przycisk bezpieczeństwa, przyciski załączania pompy stołu podciśnieniowego w podziale na sekcje, załączanie bramek optycznych, załączanie systemu pozycjonującego.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały szczegółowo określone w Rozdziale 22 SWZ oraz Załączniku nr 4 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-11-04 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

za pośrednictwem strony internetowej https://ezamowienia.gov.pl 8.3.)

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-11-04 12:10

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.11.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Szkół Ponadpodsatwowych nr 1 im Kresowiaków w Bartoszycach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bartoszyce.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31700000-3 (Urządzenia elektroniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.