Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

"Remont łazienek wraz z wykonaniem wentylacji mechanicznej w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych zlokalizowanym w Bielsku-Białej, ul. Kaszyska 40 a"

Zamawiający Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-białej (Bielsko-Biała, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Remont łazienek wraz z wykonaniem wentylacji mechanicznej w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-białejBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 27 października 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

BIELSKIE CENTRUM PSYCHIATRII - OLSZÓWKA W BIELSKU-BIAŁEJ

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001270180

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Olszówka

1.4.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.4.3.)Kod pocztowy

43-309

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.7.)Numer telefonu

338123041

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bcp@psychiatria.bielsko.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psychiatria.bielsko.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-181c12a9-7725-4749-b3e8-bfee5e227da3

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00496658

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-10-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00391252

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Remont łazienek wraz z wykonaniem wentylacji mechanicznej w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych zlokalizowanym w Bielsku-Białej, ul. Kaszyska 40 a"

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji wentylacyjnej w dwóch łazienkach zlokalizowanych w jednym pionie na piętrze i parterze oraz w toalecie znajdującej się na parterze

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-09-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-10-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Instalatorstwo sanitarne Wod-Kan co gaz Jan Papierz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9371437227

4.3.3.)Ulica

Św. Jana 6

4.3.4.)Miejscowość

Hecznarowice

4.3.5.)Kod pocztowy

43-330

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

19293,44 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00427671/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-10-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Rozszerzenie zakresu prac o roboty dodatkowe, niezbędne do realizacji przedmiotu umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Dobudowa wentylacji w pomieszczeniu WC wraz koniecznością wykonania robót dodatkowych wyniknęła dopiero na etapie realizacji prac. Przy wykonywaniu wewnętrznej instalacji wentylacyjnej wykonane zachodzi konieczność remontu ścian, posadzek i sufitów pomieszczeń.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

16181,04

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-białej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.