Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Aran Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa· Wyszkówśrednia firma
Wartość umowy
571 473 zł
Umowa zawarta
17 października 2025
Okres realizacji
od 1 listopada 2025 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 571 473 zł – 592 920 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Gołymin-Ośrodek

Zamawiający Gmina Gołymin-Ośrodek (Gołymin-Ośrodek, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Gołymin-Ośrodek”, wybierając ofertę wykonawcy Aran Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa. Wartość umowy: 571 473 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Gołymin-OśrodekGołymin-Ośrodek, Mazowieckieopublikowano 22 października 2025
Wartość umowy
571 473 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 września 2025

    Termin ofert: 9 września 2025 14:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 października 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Aran Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa (Wyszków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 571 472,99 zł (umowę zawarto 17 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 571 472,99 zł do 592 920,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 listopada 2025 r. do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gołymin-Ośrodek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szosa Ciechanowska 8

1.5.2.)Miejscowość

Gołymin-Ośrodek

1.5.3.)Kod pocztowy

06-420

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

23 671 60 20

1.5.8.)Numer faksu

23 671 60 93

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@golymin-osrodek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.golymin-osrodek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_golyminosrodek

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Gołymin-Ośrodek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ba5be2f-7cfc-4261-82df-fb944447fcb3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490007

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00069352/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Gołymin-Ośrodek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00400674

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OP.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

540169 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego zgodnie z normą PN-C-96024:2020-12 – w okresie od 01.11.2025 do 30.06.2027 r. dla szacunkowej ilości 163 638 l l do następujących punktów:
1) Urząd Gminy, ul. Szosa Ciechanowska 8, 06-420 Gołymin-Ośrodek
2) Zespół Placówek Oświatowych ul Ks. Michalaka 10 c, 06-420 Gołymin-Ośrodek
3) Szkoła Filialna w Gostkowie, 06-420 Gołymin-Ośrodek
4) Budynek ul. Nowa 7 w Gołyminie-Ośrodku
2. Dostawy oleju odbywać się będą sukcesywnie przez okres do dnia 30 czerwca 2027 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia wielkości dostaw w stosunku do zapotrzebowania szacunkowego określonego w SWZ w przypadku zaistnienia okoliczności, na które Zamawiający nie ma wpływu np. niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przypadku zakupu oleju w ilości mniejszej lub większej niż wyżej określona szacunkowa ilość Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Zakłada się, że dostawy oleju opałowego realizowane będą w dni robocze. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, że olej trzeba będzie dostarczyć w dzień ustawowo wolny od pracy. Realizacja zamówienia odbywać się będzie w ciągu 48 godzin od momentu zgłoszenia zapotrzebowania przez zamawiającego. Dostawa oleju następować będzie środkami transportu wykonawcy, zaopatrzonymi w urządzenia pomiarowe posiadające ważne cechy legalizacyjne zapewniające dokładny pomiar ilości wydanego oleju opałowego. Ze względu na sposób rozładunku paliwa do pojemników na olej - autocysterny winny być wyposażone w pompy. Jednostkowa ilość zamawianego oleju opałowego do poszczególnych jednostek oświatowych będzie wynosiła od 5 000 litrów (minimalna wielkość świadczenia zgodnie z art. 433 ust. 4 ustawy Pzp) do 15 tys. litrów. Ilość zamawianego oleju opałowego będzie zależna od aktualnych potrzeb poszczególnych jednostek. Zamawiający będzie się starał próbować łączyć i zminimalizować ilości dostaw. Ponadto Wykonawca winien wykazać, jaka ilość oleju opałowego w temperaturze referencyjnej +15°C odpowiada ilości faktycznie wydanego oleju. Dostarczone ilości oleju opałowego fakturowane będą w temperaturze referencyjnej 15°C.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

571472,99 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

592920,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

571472,99 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Aran Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7821981819

7.3.3)Ulica

Serocka 39

7.3.4)Miejscowość

Wyszków

7.3.5)Kod pocztowy

07-200

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

571472,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-11-01 do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gołymin-Ośrodek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gołymin-Ośrodek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 571 473 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Aran Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa (Wyszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.