Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
254 540 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Offset20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie dowożenia uczniów do szkół z terenu gminy

Zamawiający Gmina Gołymin-Ośrodek (Gołymin-Ośrodek, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie dowożenia uczniów do szkół z terenu gminy”, wybierając ofertę wykonawcy Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób Czapliccy spółka komandytowa. Wartość umowy: 254 540 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Gołymin-OśrodekGołymin-Ośrodek, Mazowieckieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
254 540 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 czerwca 2026

    Termin ofert: 12 czerwca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób Czapliccy spółka komandytowa (Przasnysz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 254 540,00 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gołymin-Ośrodek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szosa Ciechanowska 8

1.5.2.)Miejscowość

Gołymin-Ośrodek

1.5.3.)Kod pocztowy

06-420

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

23 671 60 20

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@golymin-osrodek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.golymin-osrodek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_golyminosrodek

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie dowożenia uczniów do szkół z terenu gminy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8e866a55-47e2-4fa6-a4e6-5b669fa90468

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395696

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065545/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług w zakresie dowożenia uczniów do szkół z terenu Gminy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270213

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OP.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na dowożeniu
i odwożeniu uczniów do/z Zespołu Placówek Oświatowych w Gołyminie-Ośrodku oraz Szkoły Filialnej w Gostkowie w okresie od 01.09.2026 r. do 30.06.2027 r. z pominięciem ustawowych okresów ferii i wakacji szkolnych
• Na dzień 27.05.2026 r., dowożeniem objętych jest ogółem 286 uczniów. Liczba ta może ulec zmianie w okresie realizacji zamówienia.
• Wykonawca będzie realizował zamówienie w ramach regularnego przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym na podstawie ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz.U. 2011 r. poz.5 z późn. zm.).
• Wykonawca, w dniu podpisania umowy przekaże Zamawiającemu kopię zezwolenia (potwierdzoną za zgodność z oryginałem) na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym.
• Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot umowy z wykorzystaniem środków transportowych odpowiadających wymogom określonym w ustawie o transporcie drogowym zapewniających, stosownie do poszczególnych tras dowożenia, odpowiednią liczbę miejsc siedzących.
• Usługi objęte zamówieniem mają być świadczone środkami transportu przystosowanymi do przewozu młodzieży szkolnej spełniającymi wszystkie wymogi bezpieczeństwa i kodeksu drogowego, obsługiwane przez osoby mające odpowiednie uprawnienia do świadczenia tych usług.
Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania w/w środków transportowych na dodatkowe badania techniczne przeprowadzone we wskazanej przez Zamawiającego stacji diagnostycznej, pod nadzorem upoważnionych pracowników Urzędu Gminy.
• Wykonawca musi zapewnić przewożonym uczniom odpowiednie warunki bezpieczeństwa
i higieny oraz ubezpieczyć pojazdy i dzieci na czas przewozu z tytułu szkody, które mogą wyniknąć w związku z wykonaniem zamówienia.
• Dowożenie dzieci do szkół oraz odwożenie będzie się odbywać zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych
• Opiekę nad uczniami w czasie przewozu organizuje i zapewnia Zamawiający.
Wykaz tras stanowi Załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

254540 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

254540 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

254540 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób Czapliccy spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7611002262

7.3.3)Ulica

ul. Makowska

7.3.4)Miejscowość

Przasnysz

7.3.5)Kod pocztowy

06-300

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

254540 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gołymin-Ośrodek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gołymin-Ośrodek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 254 540 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób Czapliccy spółka komandytowa (Przasnysz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.