Odbudowa Skweru Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z alejką Moniuszki w Głuchołazach
Zamawiający Gmina Głuchołazy (Głuchołazy, Opolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbudowa Skweru Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z alejką Moniuszki w Głuchołazach”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
29 września 2025
Termin ofert: 27 października 2025 15:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
06 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
15 października 2025
- Zmiana ogłoszenia
22 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
23 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
23 grudnia 2025
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Głuchołazy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531412792 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Głuchołazy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 48-340 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL523 - Nyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@glucholazy.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00477060 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-10-15 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00446653 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest odbudowa Skweru Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z alejką Moniuszki w Głuchołazach, zlokalizowanych na działkach o numerach ewidencyjnych: 1290/2, 1248/2, 1246/3, 1247/2, 1228/1, 1282/3. Zakres robót obejmuje m.in. odbudowę chodników i dróg pieszych, placu oraz elementów małej architektury. 2. Zakres realizacji obejmuje m.in. wykonanie: 1) Rozbiórki nawierzchni z kostki betonowej, rozbiórkę obrzeży, murków, elementów małej architektury (ławki, śmietniki), 2) Zagęszczenia podłoża gruntowego, 3) Odtworzenia nasypu zgodnie z dokumentacją projektową, 4) Odtworzenia warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni z kostki betonowej chodników, dróg pieszych, 5) Odbudowy murku okalającego skwer Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz schodów terenowych, 6) Odbudowy ogrodzenia na Skwerze Kawalerów Orderu Uśmiechu, 7) Odbudowy oświetlenia chodników i ścieżek pieszych, 8) Wymiany elementów małej architektury tj. ławki i kosze na śmieci, 9) Zahumusowania i obsianie trawą terenów zielonych wraz z nasadzeniami, 10) Odbudowy fontanny wraz z podziemnym urządzeniem technologicznym m.in.: a) Demontaż wewnętrznej instalacji technologicznej, b) Demontaż istniejącej ceramiki w zbiorniku wyrównawczym, c) Wykonanie uszczelnienia dna i wewnętrznych ścian zbiornika wyrównawczego izolacją, d) Wykonanie nowej instalacji wewnętrznej, e) Zamontowanie nowego układu atrakcji z wykorzystaniem istniejących rurociągów, f) Zamontowania układu filtracji mechanicznej oraz chemicznej, g) Modernizacji instalacji wentylacji pomieszczenia technicznego. 3. Szczegółowy zakres robót budowlanych przewidzianych do realizacji został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna, na którą składają się dokumentacja projektowa dot. Odbudowy Skweru Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z alejką Moniuszki, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary. 4. Zamawiający przewiduje przy realizacji niniejszego zadania wynagrodzenie kosztorysowe, w związku z tym wraz z ofertą Wykonawca musi złożyć Kosztorys ofertowy- uproszczony bądź szczegółowy. W przypadku kiedy wykonawca załączy kosztorys uproszczony Zamawiający zgodnie z rozdziałem XXII SWZ wymaga się załączenia wykazu materiałów i sprzętu (wszystkich występujących w kosztorysie). Po zmianie: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest odbudowa Skweru Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z alejką Moniuszki w Głuchołazach, zlokalizowanych na działkach o numerach ewidencyjnych: 1290/2, 1248/2, 1246/3, 1247/2, 1228/1, 1282/3. Zakres robót obejmuje m.in. odbudowę chodników i dróg pieszych, placu oraz elementów małej architektury. 2. Zakres realizacji obejmuje m.in. wykonanie: 1) Rozbiórki nawierzchni z kostki betonowej, rozbiórkę obrzeży, murków, elementów małej architektury (ławki, śmietniki), 2) Zagęszczenia podłoża gruntowego, 3) Odtworzenia nasypu zgodnie z dokumentacją projektową, 4) Odtworzenia warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni z kostki betonowej chodników, dróg pieszych, 5) Odbudowy murku okalającego skwer Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz schodów terenowych, 6) Odbudowy ogrodzenia na Skwerze Kawalerów Orderu Uśmiechu, 7) Wymiany elementów małej architektury tj. ławki i kosze na śmieci, 8) Zahumusowania i obsianie trawą terenów zielonych wraz z nasadzeniami, 9) Odbudowy fontanny wraz z podziemnym urządzeniem technologicznym m.in.: a) Demontaż wewnętrznej instalacji technologicznej, b) Demontaż istniejącej ceramiki w zbiorniku wyrównawczym, c) Wykonanie uszczelnienia dna i wewnętrznych ścian zbiornika wyrównawczego izolacją, d) Wykonanie nowej instalacji wewnętrznej, e) Zamontowanie nowego układu atrakcji z wykorzystaniem istniejących rurociągów, f) Zamontowania układu filtracji mechanicznej oraz chemicznej, g) Modernizacji instalacji wentylacji pomieszczenia technicznego. 3. Szczegółowy zakres robót budowlanych przewidzianych do realizacji został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna, na którą składają się dokumentacja projektowa dot. Odbudowy Skweru Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z alejką Moniuszki, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiary. 4. Zamawiający przewiduje przy realizacji niniejszego zadania wynagrodzenie kosztorysowe, w związku z tym wraz z ofertą Wykonawca musi złożyć Kosztorys ofertowy- uproszczony bądź szczegółowy. W przypadku kiedy wykonawca załączy kosztorys uproszczony Zamawiający zgodnie z rozdziałem XXII SWZ wymaga się załączenia wykazu materiałów i sprzętu (wszystkich występujących w kosztorysie). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-10-16 09:00 Po zmianie: 2025-10-23 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-10-16 09:05 Po zmianie: 2025-10-23 09:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2025-11-14 Po zmianie: 2025-11-21 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.