Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
553 536 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    445 536 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    108 000 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego5%Dzierżawa35%Cena85%Czas podstawienia pojazdu zastępczego15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przewóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej oraz uczniów niepełnosprawnych do Mielca i Sandomierza w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Gmina Padew Narodowa (Padew Narodowa, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Przewóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej oraz uczniów niepełnosprawnych do…”, wybierając ofertę wykonawcy PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o. Łączna wartość ofert: 553 536 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Padew NarodowaPadew Narodowa, Podkarpackie (powiat Mielecki →)opublikowano 15 października 2025
Łączna wartość ofert
553 536 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 sierpnia 2025

    Termin ofert: 27 sierpnia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 października 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o. za łącznie 553 536,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PADEW NARODOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409360

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Grunwaldzka 2

1.5.2.)Miejscowość

Padew Narodowa

1.5.3.)Kod pocztowy

39-340

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

158514460

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@padewnarodowa.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.padewnarodowa.biuletyn.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d5bab25-cc35-4c38-9d46-b246ce9e6597

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przewóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej oraz uczniów niepełnosprawnych do Mielca i Sandomierza w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d5bab25-cc35-4c38-9d46-b246ce9e6597

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00475918

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00094964/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Przewóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej oraz uczniów niepełnosprawnych do Mielca i Tarnobrzega w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00384078

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I:
Nazwa zadania:
Przewóz uczniów do Szkoły podstawowej w Padwi Narodowej w roku szkolnym 2025/2026
Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej
w roku szkolnym 2025/2026 z niżej wymienionych miejscowości:

■ Zielona Szkoła Zielona Szkoła Nowa Szkoła Razem Razem Nowa Szkoła Ogółem dowożonych
KIERUNKI Odległość w km Kl.
0 Kl.
I Kl.
II-III Kl.
0-III Kl.
IV-VIII Kl.
0-VIII
1 2 3 4 5 6=3+4+5 7 8=6+7
Padew
Przybyły 2 km 2 0 4 6 6 12
Pierzchne I 2 km 1 0 2 3 4 7
Pierzchne II 2 km 0 1 4 5 3 8
Kębłów 4 km 6 0 0 6 5 11
Kębłów
Kolonia 4 km 2 2 3 7 1 8
Kębłów Tarnówek 5 km 2 0 2 4 5 9
Rożniaty 7 km 7 1 4 12 13 25
Rożniaty
Krzemienica 9 km 1 1 0 2 0 2
Padew-Bór 3 km 6 3 12 21 26 47
Padew
ul. Złota 2 km 1 3 1 5 10 15
Padew Wygwizdów 2 km 0 0 1 1 7 8
Babule 6 km 0 2 3 5 11 16
Babule
Leśniczówka 7 km 0 0 0 0 3 3
Piechoty 6 km 3 2 2 7 6 13
Zarównie 3 km 7 2 8 17 10 27
Zachwiejów
Most 5 km 1 2 2 5 7 12
Zachwiejów
Tory 6 km 1 0 0 1 5 6
Wojków 3 km 3 2 4 9 16 25
Domacyny 4 km 4 3 4 11 16 27
Przykop 5 km 0 2 2 4 9 13
Zaduszniki 6 km 2 4 4 10 8 18
RAZEM 49 30 62 141 171 312





Lp. Miejsce zamieszkania ucznia Liczba uczniów
Rok szkolny
2025/2026
1 Babule 19
2 Piechoty 13
3 Zachwiejów 18
4 Zarównie 27
5 Kębłów 28
6 Rożniaty 27
7 Zaduszniki 18
8 Przykop 13
9 Domacyny 27
10 Wojków 25
11 Pierzchne I, II 15
12 Padew (łącznie) 82
Łącznie 312

Zamawiający wymaga aby uczniowie zostali dowiezieni do szkoły o godzinie
w nawiasach podano ilość dzieci
- 7.40 - szkoła podstawowa klasy IV-VIII, łącznie 171 uczniów
L1 - Rożniaty (Remiza, Most)(13); Kębłów/Tarnówek (5), Przybyły (6); Pierzchne I (4); Pierzchne II (3); Padew, ul. Złota (10) = 41
L2 - Domacyny (16); Przykop (9); Zaduszniki (8); Kębłów (6); Padew Wygwizdów (7) = 46
L3 - Wojków (16) Padew Bór (Babulówka, Wiadukt) (26) = 42
L4 - Babule Leśniczówka (3), Babule (11) Piechoty (6), Zachwiejów Tory (5), Zachwiejów (7), Zarównie (10) = 42
- 8.20 - szkoła podstawowa klasy 0-III, łącznie 141 uczniów
L5 - Rożniaty/Krzemienica (2); Rożniaty (Remiza, Most) (5); Kębłów/Tarnówek (4); Przybyły (6); Pierzchne I (3), Pierzchne II (5); Padew, ul. Złota (5) = 30
L6 - Rożniaty (Sklep, Stadion) (7); Zaduszniki (10); Kębłów (13); Padew, Wygwizdów (1)= 31
L7 - Przykop (4); Domacyny (11); Wojków (9), Padew Bór (Babulówka, Stadion, Sklep GS, Wiadukt) (21) = 45
L8 - Babule (5), Piechoty (7), Zachwiejów (5), Zachwiejów Tory (1), Zarównie (17) = 35
Zamawiający wymaga aby autobusy dla odwiezienia uczniów ze szkół zostały podstawione
o następujących godzinach:
12.00 spod zielonej szkoły, ul. Jana Pawła II 2
12.10 spod nowej szkoły, ul. Szkolna 1 (dalsza cześć kursu z godz. 12.00 z zielonej szkoły)
13.00 spod zielonej szkoły, ul. Jana Pawła II 2
13.10 spod nowej szkoły, ul. Szkolna 1 (dalsza cześć kursu z godz. 13.00 z zielonej szkoły)
13.55 spod nowej szkoły, ul. Szkolna 1
Trasy odwozów:
1. Padew, Wygwizdów – Kębłów – Zaduszniki – Rożniaty – Kębłów/Tarnówek - Pierzchne II - Pierzchne I – Przybyły – Padew, ul. Złota
2. Padew, ul. Złota – Przybyły - Pierzchne I - Pierzchne II – Kębłów/Tarnówek –Rożniaty – Zaduszniki – Kębłów – Padew, Wygwizdów
3. Padew Bór – Wojków – Domacyny – Zaduszniki - Przykop
4. Zarównie – Zachwiejów Tory – Zachwiejów Most – Piechoty - Babule – Babule Las

Dodatkowe kursy o godzinie 14.50, 2 razy w tygodniu
1. Szkoła - Kębłów - Rożniaty - Zaduszniki - Przykop - Domacyny - Wojków – Padew – Bór, długość trasy – około 25 km, 45 dzieci
2. Szkoła - Zarównie – Zachwiejów – Piechoty – Babule
długość trasy – około 30 km, 40 dzieci

maksymalny czas oczekiwania dzieci na autobus - 1 godzina
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakupu biletów w jedną stronę (tzw. połówki) w cenie 50% kosztu normalnego biletu na danej trasie.
Wykaz miejscowości z obowiązkowymi do zatrzymania przystankami - załącznik nr 10-I,A-D;
10-II, 10-III do SWZ
Uwaga:
1. Wykonawca może zmienić zaproponowane trasy dowozu uczniów dopasowując je do posiadanego taboru pod warunkiem, że wszyscy uczniowie dowiezieni zostaną na wskazane w SWZ godziny. Nie można pominąć żadnego z wykazanych przystanków.
2. Wykonawca może zmienić zaproponowane trasy odwozu uczniów dopasowując je do posiadanego taboru pod warunkiem, że wszyscy uczniowie będą czekać nie dłużej niż 1 godzinę na autobus. Nie można pominąć żadnego z wykazanych przystanków.
Wykonawca może do oferty dołączy opracowane szczegółowe rozkład jazdy uwzględniający powyższe wymagania oraz zawarte w załącznikach nr 10 - I 10 - II, 10 - III do SWZ. Przedłożenie ich wymagane jest przed podpisaniem umowy
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany części tras dowożonych uczniów
w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można przewidzieć w chwili zawarcia umowy, jak również zmiany ilości dowożonych dzieci.
Usługa powinna być wykonywana autobusami, zapewniającymi miejsca siedzące dowożonym uczniom i osobom sprawującym opiekę podczas dowozu, odpowiednio oznakowanymi.
Przewoźnik jest zobowiązany zapewnić płyn do dezynfekcji rąk (o ile będzie wymagany)
Przewozy inne (dowóz uczniów na basen, przewozy sportowców, itp.) realizowane na zlecenie Zamawiającego wg bieżących potrzeb.
Do świadczenia usług w zakresie transportu dzieci do szkół gmina oddaje do dyspozycji Wykonawcy autobus szkolny. Warunki dzierżawy autobusu szkolnego określa projekt umowy dzierżawy, stanowiący integralną część umowy o świadczenie usług w zakresie przewozu dzieci do gimnazjum i szkoły podstawowej.
Ustala się minimalną stawkę czynszu dzierżawy w wysokości - 6 000,00 zł brutto za
1 pojazd.
Uczniowie placówek oświatowych będą korzystać z przewozu na podstawie imiennych biletów miesięcznych szkolnych

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

396171,34 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II:
Nazwa zadania:
Przewóz uczniów niepełnosprawnych do Mielca w roku szkolnym 2025/2026
Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów niepełnosprawnych do szkół w Mielcu w roku szkolnym 2025/2026. Dzieci i młodzież niepełnosprawna nie ograniczona ruchowo lub o niewielkim stopniu ograniczenia ruchowego, nie ma dzieci i młodzieży na wózkach inwalidzkich.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany części tras dowożonych uczniów w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można przewidzieć w chwili zawarcia umowy, jak również zmiany ilości dowożonych dzieci.
Uczniowie przewidywani do przewozu
Lp. Adres zamieszkania Ilość dzieci Miejsce
dowozu
1 Padew Narodowa, ul. Kościuszki (koło sklepu GS) 1 Mielec
Królowej Jadwigi 1
2 Rożniaty 2 Mielec
Królowej Jadwigi 1
3 Kębłów 1 Mielec
Słowackiego 8
4 Padew Narodowa, ul. Świerkowa 1 Mielec
Wolności 164/2
5 Padew Narodowa, ul. Ks. J. Kica (parking obok OPS) 1 Mielec
Królowej Jadwigi 1
6 Piechoty 2 Mielec
Królowej Jadwigi 1
Przewoźnik zapewnia opiekę przewożonym uczniom na swój koszt.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

252017,64 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III:
Nazwa zadania:
Przewóz uczniów niepełnosprawnych do Sandomierza w roku szkolnym 2025/2026
Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów niepełnosprawnych do szkoły w Sandomierzu
w roku szkolnym 2025/2026. Dzieci i młodzież niepełnosprawna nie ograniczona ruchowo lub
o niewielkim stopniu ograniczenia ruchowego, nie ma dzieci i młodzieży na wózkach inwalidzkich.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany części tras dowożonych uczniów w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można przewidzieć w chwili zawarcia umowy, jak również zmiany ilości dowożonych dzieci.
Uczniowie przewidywani do przewozu
Lp. Adres zamieszkania Ilość dzieci Miejsce
dowozu
1 Padew Narodowa,
ul. Ludwiki Uzar Krysiakowej,
(skrzyżowanie z ul. Łukasiewicza) 1 Sandomierz
ul. Opatowska 10
2 Padew Narodowa,
ul. Złota 1 Sandomierz
ul. Opatowska 10
Przewoźnik zapewnia opiekę przewożonym uczniom na swój koszt.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

74747,50 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

445536,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

445536,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

445536,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

831370127

7.3.4)Miejscowość

Tarnobrzeg

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

400982,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-10-01 do 2026-06-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

108000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

108000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

108000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

831370127

7.3.4)Miejscowość

Tarnobrzeg

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

97000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-10-01 do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Padew Narodowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Padew Narodowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 553 536 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o. (Tarnobrzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.