Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta Piły w sezonie zimowym 2025/2026

Zamawiający Zarząd Dróg i Zieleni w Pile (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta…”, wybierając 2 wykonawców. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg i Zieleni w PilePiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 14 października 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 706 822 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Zakład Usługowy Komunalnik Jan Radtke (część 1); Grower Solutions Sp. z o. o. (część 2).

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570766568

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

gen. Władysława Andersa 10

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@zdiz.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdiz.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdizpila.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta Piły w sezonie zimowym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a6fd037-e72e-4445-8cda-36dccebefebd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00472983

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00030895/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Zimowe utrzymanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta Piły w sezonie zimowym 2025/2026 (zadanie 1-2)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00424995

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.322.38.2025.AR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Zadanie I - Zimowe utrzymanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta Piły w sezonie zimowym 2025/2026- STREFA I

Zwięzły opis przedmiotu zamówienia, załączniki opisujące przedmiot zamówienia:
- posypywanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w ilości 0,2kg/m2 piaskiem
- mechaniczne i ręczne odśnieżanie dróg rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych
- zlecenie dodatkowe - mechaniczne i ręczne odśnieżanie dróg rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych
- zlecenie dodatkowe - posypywanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w ilości 0,2kg/m2 piaskiem
- usługi różne – wywóz śniegu, lodu na składowisko odpadów lub inne miejsce wskazane przez Zamawiającego.
- gotowość do wykonania usługi zimowego utrzymania
- pozimowe oczyszczanie chodników, dróg rowerowych ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta Piły.
2. Wykonawca w trakcie realizacji zadania musi dysponować magazynem do przechowywania min. 25 ton piasku (dotyczy osobno zadania 1 oraz
zadania 2).
3. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie dysponował sprzętem w ilości 1 zamiatarki mechanicznej do oczyszczania poziomowego. Sprzęt musi być wyposażony w urządzenia monitorujące jego pracę oraz system zraszania zamiatanej powierzchni (dotyczy osobno zadania I oraz zadania II). W związku z powyższym Zamawiający w terminie do 31.01.2026 r. wymaga złożenia dokumentu potwierdzającego dysponowaniem ww. sprzętem W przypadku niedysponowania sprzętem na Wykonawcę zostanie nałożona kara umowa określona w projekcie umowy. (załącznik nr 3.1 oraz 3.2 do SWZ).
4. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2020 poz. 1320 z późn. zm.).
5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3.1 oraz 3.2 do SWZ).
6. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach (Dz.U. 2021 r., poz. 779).
7. Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do projektu umów (załącznik nr 3.1 oraz 3.2 do SWZ).
8. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

46546620 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Zadanie II - Zimowe utrzymanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta Piły w sezonie zimowym 2025/2026 – STREFA II

Zwięzły opis przedmiotu zamówienia, załączniki opisujące przedmiot zamówienia:
- posypywanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w ilości 0,2kg/m2 piaskiem
- mechaniczne i ręczne odśnieżanie dróg rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych
- zlecenie dodatkowe - mechaniczne i ręczne odśnieżanie dróg rowerowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych
- zlecenie dodatkowe - posypywanie chodników, dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w ilości 0,2kg/m2 piaskiem
- usługi różne – wywóz śniegu, lodu na składowisko odpadów lub inne miejsce wskazane przez Zamawiającego.
- gotowość do wykonania usługi zimowego utrzymania
- pozimowe oczyszczanie chodników, dróg rowerowych ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta
Piły.

2. Wykonawca w trakcie realizacji zadania musi dysponować magazynem do przechowywania min. 25 ton piasku (dotyczy osobno zadania 1 oraz zadania 2).
3. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie dysponował sprzętem w ilości 1 zamiatarki mechanicznej do oczyszczania poziomowego. Sprzęt musi być wyposażony w urządzenia monitorujące jego pracę oraz system zraszania zamiatanej powierzchni (dotyczy osobno zadania I oraz zadania II). W związku z powyższym Zamawiający w terminie do 31.01.2026 r. wymaga złożenia dokumentu potwierdzającego dysponowaniem ww. sprzętem W przypadku niedysponowania sprzętem na Wykonawcę zostanie nałożona kara umowa określona w projekcie umowy. (załącznik nr 3.1 oraz 3.2 do SWZ).
4. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2020 poz. 1320 z późn. zm.).
5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3.1 oraz 3.2 do SWZ).
6. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach (Dz.U. 2021 r., poz. 779).
7. Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do projektu umów (załącznik nr 3.1 oraz 3.2 do SWZ).
8. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

227524,49 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

400396,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

430054,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

371275,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowy Komunalnik Jan Radtke

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7640102138

7.3.3)Ulica

Składowa 8

7.3.4)Miejscowość

Piła

7.3.5)Kod pocztowy

64-920

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

371275,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-11-17 do 2026-03-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

184824,82 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

214908,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

184824,82 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Grower Solutions Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642667382

7.3.3)Ulica

Kołobrzeska 15

7.3.4)Miejscowość

Piła

7.3.5)Kod pocztowy

64-920

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

184824,82 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-11-17 do 2026-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 822 zł
Próbka: 81 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 140 zł1 768 745 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 524 605 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 140 zł
Mediana
706 822 zł
Górny kwartyl
1 768 745 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowy Komunalnik Jan Radtke (Piła). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.