Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Zbigniew PYZIK Usługi Remontowo - Budowlane "PYZIK"· Moszczenicamikrofirma
Wartość umowy
269 000 zł
Umowa zawarta
10 października 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 269 000 zł – 435 669 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostosowanie budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Ropie dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w ramach zadania „Akademia Maluszka”, działka nr 689/2 w Ropie, Gmina Ropa.

Zamawiający Gmina Ropa (Ropa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostosowanie budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Ropie dla potrzeb osób z…”, wybierając ofertę wykonawcy Zbigniew PYZIK Usługi Remontowo - Budowlane "PYZIK". Wartość umowy: 269 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina RopaRopa, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 14 października 2025
Wartość umowy
269 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zbigniew PYZIK Usługi Remontowo - Budowlane "PYZIK" (Moszczenica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 269 000,00 zł (umowę zawarto 10 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 269 000,00 zł do 435 669,18 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ROPA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

733

1.5.2.)Miejscowość

Ropa

1.5.3.)Kod pocztowy

38-312

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

18 3434014

1.5.8.)Numer faksu

18 3434017

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@eu-ropa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eu-ropa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e386bd41-f87c-43d8-9328-472f1ed0aea6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostosowanie budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Ropie dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w ramach zadania „Akademia Maluszka”, działka nr 689/2 w Ropie, Gmina Ropa.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e386bd41-f87c-43d8-9328-472f1ed0aea6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00472617

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i wyłączenia społecznego, Działanie 6.10 Wsparcie kształcenia ogólnego, Typ projektu A. Edukacja włączająca w szkołach i placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418817

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RLIŚ.271.22.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane pn

Dostosowanie budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Ropie dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w ramach zadania „Akademia Maluszka”, działka nr 689/2 w Ropie, Gmina Ropa. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest wykonanie robót modernizacyjnych mających na celu dostosowanie węzłów sanitarnych do obowiązujących przepisów wraz z zapewnieniem możliwości korzystania z nich przez osoby z niepełnosprawnościami, zakres robót obejmuje również skomunikowanie dwóch skrzydeł szkoły poprzez montaż dwóch platform przyschodowych. Zakres robót obejmuje w szczególności wykonanie następujących prac: 1) Roboty rozbiórkowe istniejących ścianek działowych, 2) Rozbiórka okładziny ściennej z płytek, 3) Zerwanie starych warstw posadzkowych, 4) Wykucie i wymiana stolarki drzwiowej przy zachowaniu istniejących otworów konstrukcyjnych (ściany konstrukcyjne), 5) Demontaż instalacji elektrycznej i sanitarnej wraz z podejściami, 6) Wykonanie nowej kanalizacji sanitarnej, instalacji wodociągowej i elektrycznej wraz z instalacją przyzywową w obrębie sanitariatu dla niepełnosprawnych, 7) Wykonanie nowych warstw posadzkowych, 8) Wykonanie nowych ścianek działowych oraz wydzielających kabiny z płyty HPL, 9) Wykonanie nowych warstw okładzinowych i powłok malarskich, 10) Montaż nowej stolarki drzwiowej, 11) Montaż osprzętu sanitarnego i elektrycznego, 12) Zabudowa GK istniejących instalacji sanitarnych, 13) Wymiana grzejników c.o., 14) Wymiana kratek wentylacyjnych grawitacyjnych i wentylacji wymuszonej, 15) Montaż platform przyschodowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

269000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

435669,18 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

269000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zbigniew PYZIK Usługi Remontowo - Budowlane "PYZIK"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

122756203

7.3.3)Ulica

Brzozowa 174

7.3.4)Miejscowość

Moszczenica

7.3.5)Kod pocztowy

38-321

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

269000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
312 520 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
197 306 zł591 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
393 736 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
197 306 zł
Mediana
312 520 zł
Górny kwartyl
591 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ropa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ropa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 269 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zbigniew PYZIK Usługi Remontowo - Budowlane "PYZIK" (Moszczenica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.