Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora· Nowy Targmikrofirma
Wartość umowy
978 269 zł
Umowa zawarta
1 października 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 962 570 zł – 1 370 089 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 1,6% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa garażu na działce nr 217 w Dąbrowie Szlacheckiej

Zamawiający Gmina Czernichów (Czernichów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa garażu na działce nr 217 w Dąbrowie Szlacheckiej”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora,. Wartość umowy: 978 269 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina CzernichówCzernichów, Małopolskie (powiat Proszowicki →)opublikowano 8 października 2025
Wartość umowy
978 269 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora (Nowy Targ), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 978 269,01 zł (umowę zawarto 1 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 962 570,17 zł do 1 370 088,87 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERNICHÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555915

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gminna 1

1.5.2.)Miejscowość

Czernichów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-070

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@czernichow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czernichow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-53d249da-3889-4b9f-a604-743bacd21475

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie Szlacheckiej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Prowadzenie działalności mającej na celu zapobieganie pożarom(...) Branie udziału w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochrona środowiska

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa garażu na działce nr 217 w Dąbrowie Szlacheckiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-53d249da-3889-4b9f-a604-743bacd21475

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00463439

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00189739

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Budowa garażu na działce nr 217 w Dąbrowie Szlacheckiej”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie

Budynku garażu: dwukondygnacyjny (parter i poddasze), niepodpiwniczony, kryty dachem dwuspadowym o nachyleniu 37°. Wjazd do budynku znajduje się od strony zachodniej, a wejście do pomieszczeń pomocniczych budynku znajdujących się w poziomie poddasza od strony południowej. W poziomie parteru budynku znajduje jedno pomieszczenie garażowe przeznaczone do przechowywania pojazdów. Na poddaszu znajdują się trzy pomieszczenia pomocnicze, toaleta z przedsionkiem i komunikacja. 3. Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego: 1) powierzchnia zabudowy – 114,18 m2; 2) powierzchnia użytkowa – 173,37 m2; 3) powierzchni całkowita – 229,54 m2; 4) kubatura – 965,25 m3; 5) rodzaj pokrycia dachu – blacha płaska na rąbek stojący, kolor grafitowy; 6) kąt nachylenia dachu – 37°; 7) liczba kondygnacji – 2’ 8) wysokość budynku – 10,66 m; 9) długość budynku – 11,93 m; 10) szerokość budynku – 10,00 m; 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego realizacji stanowią załączniki nr 7, 9, 10, 11 i 12 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

962570,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1370088,87 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

978269,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

490759320

7.3.4)Miejscowość

Nowy Targ

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

978269,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 651 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
318 651 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czernichów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czernichów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 978 269 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora, (Nowy Targ). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.