Bokinia, dwór w zespole dworsko-parkowym, II połowa XIX w., zabieg trucia drewnojadów oraz impregancja
Zamawiający Gmina Uchanie (Uchanie, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Bokinia, dwór w zespole dworsko-parkowym, II połowa XIX w., zabieg trucia drewnojadów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 299 916 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie
25 marca 2025
Termin ofert: 14 kwietnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
03 kwietnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
01 października 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
07 października 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA UCHANIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 950368842 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Partyzantów 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Uchanie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 22-510 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 846577266 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@uchanie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://uguchanie.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6 |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2cfea16c-7671-41a2-b8e5-395c3027b24f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00461325 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-07 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00161241 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Bokinia, dwór w zespole dworsko-parkowym, II połowa XIX w., zabieg trucia drewnojadów oraz impregancja |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest zabieg zatrucia drewnojadów - spuszczel pospolity (Hylotrupes bajulus) oraz impregnacja budynku dworu położonego w Bokini, wpisanego do rejestru zabytków województwa lubelskiego decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zamościu z dnia 8 listopada 1980 r. znak:KL.IV-534-1/80 pod nr A/1005. Prace konserwatorskie mają na celu zabezpieczenie zachowanych belek zrębu, belek stropowych i desek pułapu, zachowanie ich we właściwej kondycji na kolejne lata. Obejmują swym zakresem: oczyszczenie belek zrębu, belek stropu i desek pułapu z elementów wtórnych i zabrudzeń, Identyfikacja najbardziej porażonych partii drewna, aplikacja preparatu Xyrein bezpośrednio na powierzchnię drewna metodą ręczną, poprzez nakładanie preparatu pędzlem, lub natryskowo. Wykonanie iniekcji ciśnieniowej wgłębnej, tj. nastrzykiwanie belek preparatem owadobójczym Xyrein. Oczyszczenie i zabezpieczenie obiektu przed i po fumigacji i impregnacji, realizację fumigacji i impregnacji wraz z pracami towarzyszącymi: wykonaniem zabezpieczenia obiektu przed wejściem niepowołanych osób podczas realizacji prac, niezbędnego wygrodzenia i oznakowania terenu, uszczelnienie obiektu przez zbudowanie szczelnego namiotu z folii na zatrute partie ścian w celu spowolnienia parowania preparatu i dłuższe jego działanie oraz lepszą penetrację w wydrążonych przez szkodniki drewna korytarzach zabezpieczenie instalacji elektrycznej, i p.poż, zabezpieczenie otoczenia obiektu podczas fumigacji zgodnie z opisem szczegółowym zawartym w programie prac konserwatorskich. Naprawa belek zrębu w miejscach najbardziej uszkodzonych (ściana południowa) metodą taszlowania, tj. poprzez wymianę uszkodzonych partii drewna, oraz zastosowanie miejscowych napraw poprzez impregnację osłabionych partii drewna 5% roztworem żywicy Paraloid B-72 w toluenie. Białkowanie ścian wodą wapienną. Zabezpieczenie desek szalówki w partiach szczytów preparatem ochronnym do drewna. Wykonanie napraw np. zamocowanie parapetu okna na ścianie południowej. Wykonanie dokumentacji powykonawczej prowadzonych prac. Wszystkie prace konserwatorskie i restauratorskie należy wykonywać w poszanowaniu dla materii oryginalnej oraz z zastosowaniem odwracalnych metod i sprawdzonych środków konserwatorskich. Wszelkie zmiany programu prac konserwatorskich wynikające z sytuacji zaistniałej na obiekcie i spowodowane specyfiką obiektu, należy przedstawić do zaopiniowania służbom konserwatorskim. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 92522000-6 - Usługi ochrony obiektów i budynków historycznych 90922000-6 - Usługi zwalczania szkodników |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-09-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MODERN HOUSE JÓZEF STASIAK |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 735 12 96 716 |
| 4.3.3.) | Ulica | PODSARNIE 135 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | RABA WYŻNA |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-721 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 695000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00452168/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 695000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.