Wzmocnienie i ochrona bioróżnorodności w gminie Koszyce
Zamawiający Gmina Koszyce (Koszyce, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wzmocnienie i ochrona bioróżnorodności w gminie Koszyce”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA KOSZYCE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 291010091 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Elżbiety Łokietkówny 14 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Koszyce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-130 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 413514048 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@koszyce.gmina.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.koszyce.gmina.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-169bcaeb-3ad4-41ce-bde7-a66fd52b9a2a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00458197 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00681002 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Inwestycja realizowana w ramach projektu pn: „Wzmocnienie i ochrona bioróżnorodności w Dolinie Wisły” w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027;Priorytet 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.14 Ochrona różnorodności biologicznej |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wzmocnienie i ochrona bioróżnorodności w gminie Koszyce |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Nazwa zadania: „ Wzmocnienie i ochrona bioróżnorodności w gminie Koszyce” |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane 71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-02-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | LANDSCA Sp. z o.o |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6783194270 |
| 4.3.3.) | Ulica | Mrozowa |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 31-752 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 985403,67 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00120558/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przedłużenie terminu o 1 miesiac z uwagi na zaistnienie okoliczności o których strony umowy nie posiadały wiedzy na etapie przetargu a dotyczące rozbieżności posiadanej dokumentacji w UMIG Koszyce a MWUOZ w Krakowie . |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | bez zmian |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 985403,67 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.