Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Sukcesywna dostawa żywności do stołówki Zespołu Szkół w Sawinie

Zamawiający Zespół Szkół w Sawinie (Sawin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sukcesywna dostawa żywności do stołówki Zespołu Szkół w Sawinie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zespół Szkół w SawinieSawin, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 30 września 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 308 850 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół w Sawinie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000593997

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Brzeska 14

1.4.2.)Miejscowość

Sawin

1.4.3.)Kod pocztowy

22-107

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.7.)Numer telefonu

82 567 30 10

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zs.sawin@interia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zssawin.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5e730b1-6bb4-4493-b6c7-4089fc5f9323

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00447949

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-09-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00433680

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Sukcesywna dostawa żywności do stołówki Zespołu Szkół w Sawinie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywna dostawa nabiału, którego rodzaj oraz ilość określa Załącznik nr 2b (Kalkulacja cenowa – część II)

3.9.)Główny kod CPV

15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

15500000-3 - Produkty mleczarskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-27

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5630000464

4.3.3.)Ulica

Chemiczna 4

4.3.4.)Miejscowość

Chełm

4.3.5.)Kod pocztowy

22-100

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

27748,99 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00498052/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-08-27

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zamawiający realizując umowę o udzielenie zamówienia publicznego w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, dostrzegł potrzebę zwiększenia asortymentu, określonego w umowie. W związku z powyższym wystąpił z wnioskiem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Aneksu, do Wykonawcy o zmianę umowy zwiększającej zakres ilościowy przedmiotu umowy, a co za tym idzie o zwiększenie wartości umowy o kwotę 2 042,09 zł brutto.
Powyższe ustalenia znajdują swoje odzwierciedlenie we wniosku Zamawiającego, o którym mowa powyżej. Strony zgodnie postanawiają zwiększyć zakres kalkulacji cenowej oferty Wykonawcy, stanowiącej załącznik nr 2 do niniejszego aneksu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

strony zgodnie postanawiają wprowadzić następujące zmiany do umowy:
1) w § 4 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
,,1.Maksymalną wartość przedmiotu umowy Strony ustalają na kwotę 29 791,08 PLN brutto (słownie zł: dwadzieścia dziewięć tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt jeden złotych i 08/100) zgodnie z ofertą Wykonawcy, w tym wynagrodzenie netto w wysokości 28 372,46 PLN plus należny podatek VAT o stawce 5 %, w wysokości 1 418,62 PLN;
2) w § 11 ust.4.1 otrzymuje brzmienie
,,4.1. Wniosek, o którym mowa w ust. 4 umowy strona Wnioskująca jest zobowiązana złożyć, co najmniej 5 dni przed upływem terminu realizacji umowy.”.

5.4.6.)Wartość zmiany

2042,09

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zamawiający realizując umowę o udzielenie zamówienia publicznego, dostrzegł potrzebę zwiększenia asortymentu, określonego w umowie. W związku z powyższym wystąpił z wnioskiem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Aneksu, do Wykonawcy o zmianę umowy zwiększającej zakres ilościowy przedmiotu umowy, a co za tym idzie o zwiększenie wartości umowy o kwotę 145,52 zł brutto.
Powyższe ustalenia znajdują swoje odzwierciedlenie we wniosku Zamawiającego, o którym mowa powyżej.
Dodatkowo w ramach poprzedniego aneksu Zamawiający zawnioskował o dodatkowy asortyment w wysokości 2 042,09 zł, która stanowiła wartość procentową 7,36 % wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonej w § 4 ust. 1 umowy.
W ramach niniejszego Aneksu nastąpi zwiększenie wynagrodzenia o kwotę 145,52, która stanowi wartość procentową 0,51 % wartości wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego w umowie z Wykonawcą, z powodu zwiększenia ilości asortymentu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

strony zgodnie postanawiają wprowadzić następujące zmiany do umowy:
1) w § 4 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
,,1.Maksymalną wartość przedmiotu umowy Strony ustalają na kwotę 29 936,60 PLN brutto (słownie zł: dwadzieścia dziewięć tysięcy dziewięćset trzydzieści sześć złotych i 60/100) zgodnie z ofertą Wykonawcy, w tym wynagrodzenie netto w wysokości 28 439,77 PLN plus należny podatek VAT o stawce 5 %, w wysokości 1 496,82 PLN.
2) w § 3 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
,,1.Umowa wchodzi w życie z dniem jej podpisania i obowiązuje przez okres 12 m-cy i 5 dni lub do wyczerpania maksymalnej wartości brutto, o której mowa w § 4 ust. 1 w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.”

5.4.6.)Wartość zmiany

145,52

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

29796,08 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15000000-8Żywność, napoje, tytoń i produkty p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 850 zł
Próbka: 87 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 284 zł565 493 zł
Rozstęp międzykwartylowy
365 209 zł
Źródło próbki
CPV 15000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
200 284 zł
Mediana
308 850 zł
Górny kwartyl
565 493 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół w Sawinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sawin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15000000-8 (Żywność. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.