Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
159 242 zł
Umowa zawarta
25 września 2025
Okres realizacji
20 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont cząstkowy dróg w Gminie Brzesko w 2025 r

Zamawiający Gmina Brzesko (Brzesko, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont cząstkowy dróg w Gminie Brzesko w 2025 r”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Produkcyjno -Usługowo-Handlowy Wojciech Krzyżak. Wartość umowy: 159 242 zł.

Zamawiający: Gmina BrzeskoBrzesko, Małopolskie (powiat Brzeski →)opublikowano 30 września 2025
Wartość umowy
159 242 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 września 2025

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    07 listopada 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Produkcyjno -Usługowo-Handlowy Wojciech Krzyżak (Porąbka Iwkowska), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 159 241,95 zł (umowę zawarto 25 września 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 20 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRZESKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661139

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartosza Głowackiego 51

1.5.2.)Miejscowość

Brzesko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-800

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 14 68 63 100

1.5.8.)Numer faksu

+48 14 66 30 545

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umbrzesko@brzesko.p

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzesko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f78ec49f-4a08-4a98-9409-44fe29a8f81d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont cząstkowy dróg w Gminie Brzesko w 2025 r

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f78ec49f-4a08-4a98-9409-44fe29a8f81d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00447889

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiającego t.j. Gminy Brzesko odstąpiła od umowy z Wykonawcą realizującym wcześniejszą umowę. W wyniku odstąpienia od umowy przez zamawiającego, część robót pozostała niezakończona, co powoduje realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Z uwagi na: • rozpoczęcie robót w terenie i ich niedokończenie (drogi znajdują się w stanie pogorszonym, nieprzywróconym do użytku),• konieczność pilnego zapewnienia przejezdności i bezpieczeństwa,• brak możliwości przeprowadzenia postępowania w trybie podstawowym lub przetargowym w czasie umożliwiającym uniknięcie ryzyka dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego, zachodzi przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć i za którą nie ponosi winy. W związku z powyższym, zamawiający uznaje za zasadne udzielenie zamówienia na dokończenie robót w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp,

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.21.2025.IP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest "Remont cząstkowy dróg w Gminie Brzesko w 2025r. "

Zad. 1 „Remont drogi gminnej UL. Osiedlowa Boczna w Brzesku
Zad. 2 Przebudowa skrzyżowania ul. Czarnowiejskiej z Jasną w Brzesku

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi przedmiar robót, załącznik nr 2 do zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Produkcyjno -Usługowo-Handlowy Wojciech Krzyżak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8691002200

7.3.3)Ulica

Porąbka Iwkowska 32

7.3.4)Miejscowość

Porąbka Iwkowska

7.3.5)Kod pocztowy

32-862

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

159241,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

Szczegółowe uzasadnienie wyboru trybu z wolnej ręki:
Postępowanie prowadzone na podstawie art. 305 ust. 1 wz. z art. 214 ust. 1 pkt 5 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024r. poz.1320 t.j) dalej p.z.p. w brzmieniu: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi, co najmniej jedna z następujących okoliczności: ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia;Przedmiotowe zamówienie spełnia wszystkie przesłanki do jego udzielenia:
1) Na wykonanie prac związanych z remontem ulicy Osiedlowej i przebudowy skrzyżowania ul. Czarnowiejskiej z ul. Jasna Zamawiający przeprowadził postępowanie podstawowe zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych. W trakcie realizacji prac z winy Wykonawcy, Gmina Brzesko skutecznie odstąpiła od umowy nr IK.272.1.2025.ABŚ zawartej 3 kwietnia 2025 r. w dniu 7 sierpnia 2025 r.
2) odstąpienie nastąpiło na skutek udokumentowanych zdarzeń (deliktów umownych Wykonawcy t.j. niezgłoszonych i niezaakceptowanych podwykonawców prac),
Uzasadnienie faktyczne:
Burmistrz Brzeska podpisał umowę nr IK.272.1.2025.ABŚ w dniu 3 kwietnia 2025 zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. W trakcie realizacji prac stwierdzono naruszenie zapisów umownych przez dopuszczenie do prac podwykonawców bez wcześniejszej akceptacji Zamawiającego t.j. Gminy Brzesko w związku z powyższym na podstawie § 12 ust. 1 pkt 4) w/w umowy Gmina Brzesko reprezentowana przez Burmistrza Brzeska odstąpiła od umowy Odstąpienie od umowy wywarło skutek prawny od dnia jego doręczenia (tj. od 7 sierpnia 2025 r.).
Zamówienie dotyczy kontynuacji robót budowlanych polegających na wykonaniu pozimowych remontów dróg gminnych (prac rozpoczętych na ul. Osiedlowej i skrzyżowaniu ul. Czarnowiejskiej i Jasnej). W wyniku odstąpienia od umowy przez zamawiającego, część robót pozostała niezakończona, co powoduje realne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Z uwagi na:
• rozpoczęcie robót w terenie i ich niedokończenie (drogi znajdują się w stanie pogorszonym, nieprzywróconym do użytku),
• konieczność pilnego zapewnienia przejezdności i bezpieczeństwa,
• brak możliwości przeprowadzenia postępowania w trybie podstawowym lub przetargowym w czasie umożliwiającym uniknięcie ryzyka dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego, zachodzi przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której zamawiający nie mógł wcześniej przewidzieć i za którą nie ponosi winy. Stan ten zaistniał z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, który nie wywiązał się z umowy.
W związku z powyższym, zamawiający uznaje za zasadne udzielenie zamówienia na dokończenie robót w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, w celu niezwłocznego zabezpieczenia interesu publicznego oraz przywrócenia bezpiecznego użytkowania dróg.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzesko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzesko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 159 242 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Produkcyjno -Usługowo-Handlowy Wojciech Krzyżak (Porąbka Iwkowska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.