ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa systemów klimatyzacji (urządzeń klimatyzacyjnych) wraz z wykonaniem montażu tych systemów (urządzeń) i przewodów klimatyzacyjnych oraz ich uruchomieniem w budynku US w Skierniewicach

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Dostawa systemów klimatyzacji (urządzeń klimatyzacyjnych) wraz z wykonaniem montażu tych…”. Termin składania ofert minął 9 października 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 26 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 października 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Gwarancja na przedmiot zamówienia10%Współczynnik SEER dla urządzenia (jednostki zewnętrznej)/układu klimatyzacyjnego VRF (dla 5%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, Gwarancja na przedmiot zamówienia 10%, Współczynnik SEER dla urządzenia (jednostki zewnętrznej)/układu klimatyzacyjnego VRF (dla Pierwszego Piętra) 5%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa systemów klimatyzacji (urządzeń klimatyzacyjnych) wraz z wykonaniem montażu tych systemów (urządzeń) i przewodów klimatyzacyjnych oraz ich uruchomieniem w budynku US w….

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001022890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Kościuszki 83

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-436

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gov.pl/ias-lodz

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa systemów klimatyzacji (urządzeń klimatyzacyjnych) wraz z wykonaniem montażu tych systemów (urządzeń) i przewodów klimatyzacyjnych oraz ich uruchomieniem w budynku US w Skierniewicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a9d4b51f-1a44-4d9c-abaf-b002cf107c14

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444943

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00119044/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa urządzenia klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w jednostkach organizacyjnych IAS w Łodzi

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ias-lodz.ezamawiajacy.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ias-lodz.ezamawiajacy.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024r. poz. 1513).
2. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami, w tym składanie ofert, oświadczeń, pytań, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji, wezwań będzie odbywać się w języku polskim, za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://ias-lodz.ezamawiajacy.pl.
3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę.
4. Ogólne zasady korzystania z Platformy:
1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania wykonawcy do Systemu na subdomenie Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, https://ias-lodz.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl;
2) wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”;
3) rejestracja konta następuje automatycznie poprzez:
a) kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub
b) jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane
w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych;
4) po założeniu konta wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji.
5. Zamawiający zgodnie określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jako:
1) dokumenty w formacie „pdf” zaleca podpisywać formatem PadES;
2) dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf”, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć oprócz podpisanego dokumentu oddzielny plik z podpisem.
3) podpis należy złożyć zgodnie z instrukcją wskazaną przez dostawcę kwalifikowanego podpisu elektronicznego Podpis ma spełniać wymagania określone w przepisach ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej.
6. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne, umożliwiające pracę na Platformę, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
4) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
7. Zamawiający określa dopuszczalne dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików
o wielkości do 2GB w txt, rtf, pdf, odt, ods, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, zip,7z. Zalecanym formatem jest pdf.
8. W sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku awarii Platformy, Zamawiający może komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl (nie dotyczy składania ofert).
3. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi z siedzibą przy al. T. Kościuszki 83, 90 – 436 Łódź;
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod.lodz@mf.gov.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na Dostawę systemów klimatyzacji (urządzeń klimatyzacyjnych) wraz z wykonaniem montażu tych systemów (urządzeń) i przewodów (instalacji) klimatyzacyjnych oraz ich uruchomieniem w budynku Urzędu Skarbowego w Skierniewicach zlokalizowanego przy ul. Czerwonej 22, 1001-ILZ.260.45.2025
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą:
a) osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania
w oparciu o art. 18 oraz art. 74 Ustawy;
b) upoważnieni pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi;
c) spółka Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000041441, NIP: 526-25-35-153, REGON: 017282436, jako właściciel Platformy, na której Izba Administracji Skarbowej w Łodzi prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, działającej pod adresem: https://ias-lodz.ezamawiajacy.pl,
5) w związku z jawnością postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Państwa dane mogą być przekazywane do państw z poza EOG z zastrzeżeniem, iż ograniczenie dostępu do Państwa danych może wystąpić jedynie w szczególnych przypadkach, jeśli jest to uzasadnione ochroną prywatności zgodnie z ustawą Pzp;
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Ustawy przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
7) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Jednak chęć wzięcia udziału w postępowaniu wywołuje konieczność podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących, jako wymóg ustawowy określony w przepisach ustawy Pzp, związany z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
8) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
Zamawiający informuje, iż dalsza część informacji o RODO znajduje się w Rozdziale XXI Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

1001-ILZ.260.45.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemów klimatyzacji (urządzeń klimatyzacyjnych) wraz z wykonaniem montażu tych systemów (urządzeń) i przewodów (instalacji) klimatyzacyjnych oraz ich uruchomieniem oraz demontażem i utylizacją starych systemów (układów) VRF, MULTI urządzeń klimatyzacyjnych (uszkodzonych i/lub mocno wyeksploatowanych) w budynku Urzędu Skarbowego w Skierniewicach przy ul. Czerwonej 22.
2. Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany jest m.in. do:
1) wykonania koncepcji przebiegu tras montażu instalacji i urządzeń;
2) demontażu i utylizacji starych systemów VRF, MULTI urządzeń klimatyzacyjnych;
3) dostawy systemów klimatyzacji wraz ich montażem i uruchomieniem;
4) wykonania dokumentacji powykonawczej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, rozmieszczenia, rodzaj i ilość urządzeń oraz warunki realizacji zamówienia określają załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 2 do SWZ – Rzuty kondygnacji z rozmieszczeniem jednostek wewnętrznych oraz załącznik nr 5 do SWZ - Projekt umowy.4. Zamawiający wymaga zastosowania systemu klimatyzowania VRF oraz SPLIT z jednostkami typu kasetonowego z zaznaczeniem, iż jednostki zewnętrzne urządzeń należy zamontować na dachu budynku.
5. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć fabrycznie nowe, wolne od wad, kompletne i sprawne, wyprodukowane nie wcześniej niż w roku 2024 urządzenia klimatyzacyjne.
6. Wykonawca zobowiązany jest wpisać w Formularzu ofertowym (załącznik nr 3 do SWZ) dane umożliwiające jednoznaczną identyfikację ofertowanych urządzeń za pomocą ogólnodostępnych baz danych. Informacje są niezbędne dla sprawdzenia czy oferowane urządzenia spełniają wymagania Zamawiającego.
7. Brak informacji umożliwiających identyfikację oferowanych urządzeń i weryfikację ich parametrów będzie skutkował odrzuceniem oferty. Zamawiający zaleca załączenie katalogów lub innych dokumentów producenta potwierdzających parametry urządzeń.
8. Zamawiający wymaga, aby zastosowane materiały, urządzenia, przedmiot zamówienia, tj. klimatyzatory oraz ich montaż, spełniały wymogi określone obowiązującym prawem polskim jak
i prawem Unii Europejskiej, zostały dopuszczone do obrotu handlowego i posiadały wymagane prawem ważne dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na ternie Polski, a także spełniały inne wymagania, tj. odpowiednie normy, certyfikaty, aprobaty techniczne, atesty a także posiadać oznaczenie CE poświadczające o dopuszczeniu produktu do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej oraz inne wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunkach Zamówienia.
9. Materiały, wyroby, urządzenia i technologie zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu
i stosowania w budownictwie, określonym w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2024 r. poz. 725, ze zm.) i ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213), posiadać wymagane stosownymi przepisami aktualne świadectwa jakości, świadectwa dopuszczenia, atesty, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności z Polską Normą. Wykonawca w przypadku powstania szkody ponosi odpowiedzialność za użyte przez siebie materiały i surowce.10. Przystosowanie przyłączenia przedmiotu zamówienia do istniejących mediów (do istniejącej infrastruktury) u Zamawiającego (jeżeli dla danego przedmiotu zamówienia wymagane jest przyłączenie do mediów) stoi po stronie Wykonawcy.
11. Wykonawca musi wziąć pod uwagę, że dostawa/prace montażowe będą prowadzone na obiekcie użytkowanym i prace nie mogą uniemożliwiać bieżącego funkcjonowania Urzędu i powinien ten fakt uwzględnić przy wycenie i sporządzaniu oferty.
12. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji minimum 36 miesięcy gwarancji na dostarczone i zainstalowane urządzenia klimatyzacyjne i osprzęt oraz wykonane prace montażowe w zakresie dotyczącym instalacji urządzeń klimatyzacyjnych, liczonej od dnia podpisania przez Strony protokołu odbioru końcowego, bez zastrzeżeń Zamawiającego co do wykonania prac instalacyjnych, a w przypadku stwierdzenia wad, od podpisania protokołu odbioru końcowego zawierającego potwierdzenie usunięcia wady.

4.2.6.)Główny kod CPV

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja na przedmiot zamówienia

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Współczynnik SEER dla urządzenia (jednostki zewnętrznej)/układu klimatyzacyjnego VRF (dla Pierwszego Piętra)

4.3.6.)Waga

5

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Współczynnik SEER dla urządzenia (jednostki zewnętrznej)/układu klimatyzacyjnego VRF (dla Trzeciego Piętra)

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące

1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada kompetencje lub uprawnienia tj.: posiada aktualne zaświadczenie lub certyfikat dla przedsiębiorców wydany przez Urząd Dozoru Technicznego, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2065) dotyczący czynności: a) instalowania, b) naprawy, konserwacji lub serwisowania, c) likwidacji 2) zdolności technicznej i zawodowej: a) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał należycie co najmniej dwa zamówienia obejmujące swoim zakresem obejmujących swoim dostawę z montażem urządzeń i przewodów klimatyzacyjnych o wartości co najmniej 50 000,00 zł brutto każde (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). b) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował: • co najmniej jedną osobą posiadającą świadectwo/certyfikat dla personelu wydany przez Urząd Dozoru Technicznego, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2065) dla osób, wyznaczonych przez Wykonawcę do montażu i instalacji urządzeń; • co najmniej jedną osobą posiadającą aktualne świadectwo/certyfikat uprawnień SEP E1; • co najmniej jedną osobą posiadającą aktualne świadectwo/certyfikat uprawnień SEP D1.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej:
a) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 9 do SWZ
UWAGA:
W wykazie należy wskazać tylko te zamówienia, które potwierdzają spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 1 pkt. 2 lit. a) SWZ.
b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za montaż urządzeń wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
UWAGA:
W wykazie należy wskazać tylko te osoby, które potwierdzają spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 1 pkt 2 lit. b) SWZ.
2) na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
aktualne zaświadczenie lub certyfikat dla przedsiębiorców wydany przez Urząd Dozoru Technicznego, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 15 maja 2015 roku o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2065) dotyczący czynności:
a) instalowania,
b) naprawy, konserwacji lub serwisowania,
c) likwidacji

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp). W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno obejmować umocowanie do dokonywania i przyjmowania określonych czynności prawnych i faktycznych w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie:
1) podmiotowe środki dowodowe, o których mowa Rozdziale VIII ust. 4 pkt 1) – 2) SWZ składa odpowiednio Wykonawca, który wykazuje spełnianie warunku, w zakresie i na zasadach opisanych w Rozdziale VI SWZ,
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
4. Zgodnie z art. 445 ustawy Pzp, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarnie odpowiedzialność za realizację umowy.
5. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie, oświadczenie, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewidział możliwość dokonania istotnych postanowień zawartej umowy w postaci odpowiednich postanowień umownych zawartych w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-10-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ias-lodz.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-10-09 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39717200-3Urządzenia klimatyzacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 09.10.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39717200-3 (Urządzenia klimatyzacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.