Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
639 231 zł
Umowa zawarta
3 września 2025
Okres realizacji
od 25 września 2025 do 31 marca 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 639 231 zł – 816 720 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Termin dostawy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

DOSTAWA WRAZ Z TRANSPORTEM MATERIAŁÓW DO ZIMOWEGO UTRZYMYWANIA DRÓG 2025/2026

Zamawiający Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „DOSTAWA WRAZ Z TRANSPORTEM MATERIAŁÓW DO ZIMOWEGO UTRZYMYWANIA DRÓG 2025/2026”, wybierając ofertę wykonawcy OLAN Południe Sp. z o.o. Wartość umowy: 639 231 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.Grudziądz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 25 września 2025
Wartość umowy
639 231 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OLAN Południe Sp. z o.o. (Dąbrowa Tarnowska), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 639 231,00 zł (umowę zawarto 3 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 639 231,00 zł do 816 720,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 25 września 2025 r. do 31 marca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871528212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 47

1.5.2.)Miejscowość

Grudziądz

1.5.3.)Kod pocztowy

86-300

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

564504210

1.5.8.)Numer faksu

564659287

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mzk.grudziadz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzk.grudziadz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gpp_grudziadz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

DOSTAWA WRAZ Z TRANSPORTEM MATERIAŁÓW DO ZIMOWEGO UTRZYMYWANIA DRÓG 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fc4f56bd-d474-43c1-8fb3-010236fb2dcf

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00442136

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00369615

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-MZK-2025-19-1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wraz z transportem materiałów do zimowego utrzymania dróg

soli drogowej i wypadowej wraz z transportem, luzem z antyzbrylaczem. Wielkość zamówienia oszacowano na: 1.1. 2400 Mg soli drogowej luzem bez opakowania z antyzbrylaczem do posypywania dróg [DR], 1.2. 100 Mg soli wypadowej luzem bez opakowania z antyzbrylaczem do wytwarzania solanki [WS]. 2. Wymagane właściwości fizyko-chemiczne zostały określone w formularzu ofertowym. 3. Zamówienie będzie realizowane z zastosowaniem prawa opcji : 3.1. ilość dostawy gwarantowanej przez Zamawiającego: 3.1.1. 900 Mg soli [DR], 3.1.2. 100 Mg soli [WS]; 3.2. ilość dostawy na prawach opcji (ilość uzależniona jest od warunków pogodowych): 3.2.1. 1500 Mg soli [DR]. 4. Wykonawca realizował będzie dostawy sukcesywnie (cząstkowe) własnym środkiem transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem w terminie nie dłuższym niż 3 dni od dnia złożenia zapotrzebowania przez Zamawiającego mailem. 5. Do zamówienia zastosowanie będzie miało prawo opcji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości poszczególnych materiałów, przy czym Zamawiający gwarantuje zakup materiałów w podanych wyżej ilościach. Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia względem Zamawiającego, a przede wszystkim roszczenie o zapłatę za ilość materiałów niedostarczonych, przewyższających minimalną, gwarantowaną wielkość zamówienia. 6. Do każdej partii dostawy Wykonawca dołączy dokument WZ wystawiony przez Wykonawcę. W przypadku braku ww. dokumentu dostawa będzie zwrócona na koszt Wykonawcy. 7. Zamawiający ma prawo przed odbiorem dostawy zażądać ważenia kontrolnego na wadze wskazanej przez Zamawiającego w obecności przedstawiciela Wykonawcy (kierowca). W przypadkach stwierdzenia różnicy podczas ważenia kontrolnego, Zamawiający w obecności przedstawiciela Wykonawcy (kierowca) sporządzi protokół różnic. 8. Wykonawca dostarczy do każdej partii zamówienia oświadczenie o zgodności właściwości i cech materiałów ze SWZ lub certyfikat jakości.

4.5.3.)Główny kod CPV

34927100-2 - Sól drogowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

639231,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

816720,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

816720,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OLAN Południe Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8711755091

7.3.3)Ulica

ul. Szkolna 6

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Tarnowska

7.3.5)Kod pocztowy

33-200

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

639231,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-25 do 2026-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34927100-2Sól drogowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grudziądz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 639 231 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34927100-2 (Sól drogowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OLAN Południe Sp. z o.o. (Dąbrowa Tarnowska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.